Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
25.10.2023 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1151 / 1207
Доброго дня! Допоможіть, будь ласка, у наступному питанні. Замовником проводились відкриті торги. Учасник завантажив довідку НАЗК, з якої вбачається, що керівник учасника притягувався до адміністративної відповідальності за корупційне правопорушення у 2020 році, яке не пов'язано із публічними закупівлями. Як правильно діяти при наявності такої інформації Замовником? Проводити кваліфікацію з врахуванням ст. 39 КУпАП, тобто самостійно визначити, що строк стягнення сплив? Дискваліфіковувати? Звертатись до НАЗК? Дякую!
Відповідь
23.10.2023 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
1019 / 965
Замовником проведено відкриті торги на закупівлю послуг з відбору допінг-проб крові на визначення гормону росту по Україні та їх транспортування до ВАДА-акредитованої лабораторії у кількості 80 шт на загальну суму 955200,00 грн. В специфікації зазначено, що на відбор допінг-проби, у другого та наступних спортсменів надається знижка у розмірі 47,5% від ціни відбору однієї проби. Отже, враховуючи вказану знижку, було проведено 80 шт. відбір допінг-проб на загальну суму 453720,00 грн., дана сума є меншою від загальної суми договору. Чи може замовник внести зміни в договір, збільшивши кількість послуг, при цьому не змінюючи загальної суми договору закупівлі на підставі пп.3 п.19 Особливостей - покращення якості предмета закупівлі за умови, що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю.
Відповідь
20.10.2023 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
1032 / 1037
Після оголошення воєнного стану 24.02.2022 підприємство значну частину працівників вивела у простій, в т.ч. уповноважених осіб. Простій – це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами. Але, з 24.02.2022 по сьогоднішній день здійснення закупівель на підприємстві не зупинялось. Уповноважені особи виконують свої обов'язки передбачені ст. 11 ЗУ "Про публічні закупівлі" з урахуванням Особливостей ПКМУ №1178, а саме: проводять відкриті торги з особливостями, оприлюднюють інформацію встановлену ЗУ та Особливостями (тендерну документацію з додатками, протоколи УО, повідомлення про намір, укладені договори, додаткові угоди, повідомлення про внесення змін, звіти (в т.ч. звіти про виконання договорів) та інше). Згідно з КЗпП України - під час простою працівник не виконує трудові обов'язки, визначені трудовим договором. Місце перебування працівника під час цілоденного простою законодавством не визначено, тому визначається безпосередньо роботодавцем шляхом видання розпорядчого документа (наказу або розпорядження). Чи має право працівник, який знаходиться у простої, виконувати функції уповноваженої особи передбачені ЗУ "Про публічні закупівлі" та Особливостями.
Відповідь
12.10.2023 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
872 / 891
Замовником було проведено відкриті торги №UA-2021-08-06-005602-a Виникли питання щодо виконання укладеного тендерного договору, а саме в частині інтелектуальної власності (авторські права) на проєктну документацію, - п. 5.7 укладеного тендерного договору Регіональний офіс водних ресурсів у Миколаївській області (далі -– Замовник), уклав з фізичною особою-підприємцем (далі – Автор проєкту) господарський договір (далі - договір №1) про виготовлення проєктної документації на будівництво об’єкту. Договір №1 Автором проєкту виконано та Замовнику надано проєкту документацію (далі – результат робіт). По умовам договору №1, Автор проєкту автоматично (примітка: без жодних документів, актів тощо) передає (відчужує) Замовнику всі виключні майнові права інтелектуальної власності (авторські права) на результат робіт. Жодних інших умов стосовно інтелектуальної власності (авторські права) на результат робіт у договорі №1 не вказано. Після виконання договору №1, у Замовника виникла необхідність у редагуванні проєктної документації, - результатів робіт. Просимо надати роз’яснення на наступні питання: 1. чи відбулась автоматична передача всіх виключних майнових права інтелектуальної власності (авторські права) на результат робіт, або потрібно було між вищенаведеними сторонами укладати додатковий договір про передачу цих прав? 2. чи зобов’язаний Замовник у разі потреби редагування, з Автором проєкту узгоджувати редагування проєктної документації, - результатів робіт?
Відповідь
11.10.2023 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1228 / 1172
Добрий день. За період 2023 року з підприємцем було заключено договір на харчування особового складу в/ч на суму до 100 тис. грн. Пізніше були віділені додаткові кошти і також було заключено з тим же підприємцем договір на харчування теж до 100 тис. грн. На даний момент виникла необхідність у заключення договору на харчування ще на 100 тис. грн. Мотувуючи тим що збільшила чисельність особового складу. Чи можна заключати даний договір без застосування електронної системи закупівель керуючись особливостями і виникненням нагальної потреби? Чи всеш таки потрібно проводити відкриті торги?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2