Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
27.05.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1879 / 1839
Учасник вказав в тендерній документації що не буде залучати субпідрядника. Враховуючи цей факт, чи може учасник залучити субпідрядника, в обсязі виконання робіт від суми договору до 20% (в разі підписання договору) та надати замовнику його ліцензію на виконання робіт?
Відповідь
15.05.2020 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
1404 / 1471
Добрий день. На початку року ми провели тендер на закупівлю газу для автомобілів і по результатам уклали договір з учасником по ціні 8,99 грн./л. На даний час в нашому місті (м.Канів) середня ціна газу для автомобілів становить 7,60 грн./л, а по даним Державної служби статистики (інформація з сайту) середня ціна по Черкаській області - 9,56 грн./л. Чи можемо ми якимось чином внести зміни в договір про зменшення ціни, і, якщо так, яким документом ми можемо це підтвердити? Інакше виходить, що Закон не дає нам можливості найбільш ефективно використати кошти? Дякую.
Відповідь
07.05.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги з публікацією англійською мовою Розширений перегляд
1900 / 1947
Вітаємо! Просимо надати роз'яснення по наступній ситуації. У зв’язку зі строками проведення процедур закупівель з публікацією англійською мовою, коли між оголошенням процедури та аукціоном ціна товарів, що мають значну волатильність, може суттєво змінюватися та існуючою вимогою прив’язки процедури закупівлі до позиції Річного плану, чи є можливість змінювати кількість продукції у разі підвищення ціни за одиницю або зменшувати загальну очікувану вартість у разі зменшення такої ціни у встановлені Законом України «Про публічні закупівлі» строки, коли замовник може вносити зміни у тендерну документацію. В першому випадку очікувана вартість процедури не змінюється, у другому буде менша, ніж за річним планом. Завчасно дякуємо за відповідь!
Відповідь
04.05.2020 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
1406 / 1366
п.5 та п.6 Розділу Х «Прикінцевих та перехідних положеннь» Закону України «Про публічні закупівлі» в редакції, визначеній Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» №114-IX від 19.09.2019р. встановлено наступне : 5. Процедури закупівель товарів, робіт і послуг, розпочаті до введення в дію цього Закону, завершуються відповідно до порядку, що діяв до введення в дію цього Закону. п.6. Договори про закупівлю, укладені у порядку та на умовах, установлених до введення в дію цього Закону, виконуються в повному обсязі до закінчення строку, на який такі договори були укладені. Зміни до таких договорів вносяться у порядку та на умовах, встановлених до введення в дію цього Закону. Зважаючи на вищенаведене : 1. якщо процедура закупівлі розпочалась до 19.04.2020р., тобто до набуття чинності законом №114-IX від 19.09.2019р., а договір за даною процедурою укладається після 19.04.2020р., тобто після набуття чинності законом №114-IX від 19.09.2019р., які норми закону повинні бути зазначені в договорі, що регламентують зміну істотних умов, якщо замовник наполягає на їх визначенні, а саме, ст. 36 закону №922-VIII від 25.12.2015р. чи ст. 41 закону №114-IX від 19.09.2019р. 2.Чи вважається договір, процедура закупівлі за яким розпочалась до набуття чинності законом №114-IX від 19.09.2019р., укладеним після 19.04.2020р. за нормами ЗУ "Про публічні закупівлі", що діяли до набрання чинності ЗУ №114-IX від 19.09.2019р. 3 Чи вважаються договори закупівлі, що укладаються згідно з раніше укладеною рамковою угодою, що набула чинності 01.03.2020р. строком дії -3 роки, та які будуть укладатись протягом строку дії рамкової угоди, укладеними за нормами ЗУ "Про публічні закупівлі", що діяли до набрання чинності ЗУ №114-IX від 19.09.2019р., чи такі договори повинні укладатись, якщо вони будуть підписуватись 20.04.2020 і далі, з урахуванням вимог закону, що набув чинності 19.04.2020р.
Відповідь
30.04.2020 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
1496 / 1529
Доброго дня. Звертаємось з проханням надати роз'яснення з наступного питання. Укладено договір на постачання товару, на даний час зменшилась потреба у кількості такого товару, разом з тим Постачальник наполягає на збільшенні ціни за одиницю товару, керуючись тим, що товар є 100% імпортного виробництва та закуповується за валюту, а курс долару США по відношенню до національної валюти виріс. Виникає питання, чи можливо однією додатковою угодою зменшити обсяги закупівлі (пункт 1 частини 4 ст.36 ЗУ «Про публічні закупівлі»), а другою додатковою угодою, керуючись пунктом 7 частини 4 ст. 36 ЗУ «Про публічні закупівлі» (зміна курсу іноземної валюти) збільшити ціну за одиницю товару і відповідно ціну договору в межах річного плану закупівлі.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2