Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
12.06.2019 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
2687 / 2694
Доброго дня. На початку року були проведені відктирі торги на постачання природного газу та укладений договір з переможцем торгів. Ціна в договорі зазначена з урахуванням тарифів на його транспортування. Постачальник, посилаючись на відповідні Постанови НКРЕ, звернувся до нас з вимогою укласти додаткову угоду до договору на зміну ціни на газ без урахування тарифів на його транспортування та водночасно укласти з ним новий договір на транспортування газу. Як правильно нам діяти у цій ситуації, ци не буде вимога Постачальника суперечити ст.36 Закону "Про публічні закупівлі" ?
Відповідь
12.06.2019 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
2856 / 2754
Доброго дня. Маємо потребу у Вашій консультації. У нас із Замовником виникла колізія з приводу об'ємів закупівлі, під час зміни ціни за одиницю товару, при виконанні договору закупівлі паливо-мастильних матеріалів (Договір зі специфікацією, у якій зазначено об'єми,ціну за одиницю товару і загальну ціну договору). Під час дії договору зменшилися ціни на паливо-мастильні матеріали. Відповідно, ми з Замовником узгодили внести зміни у Договір, зменшивши ціну за одиницю товару. При зменшенні ціни за одиницю товару, відповідно зменшується загальна ціна Договору. Замовник не хоче зараз зменшувати ціну договору, натомість пропонує збільшити об'єм товару, щоб ціна Договору не зменшувалася, аргументуючи це вимогами своєї бухгалтерії. Чи правомірні дії Замовника? У яких випадках чинне законодавство дозволяє змінювати об'єми закупівлі під час дії Договору? Чи є конкретні роз'яснення з цього питання? Будемо вдячні за консультацію.
Відповідь
06.06.2019 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
3803 / 3728
Законодавство надає можливість подовжити дію договору на наступний рік в межах 20% від суми договору минулого року. В такому випадку немає потреби вносити в річний план та проводити процедуру закупівель в системі Prozorro. Проблема виникла із закупівлею енергоносіїв, яка фінансується з місцевого бюджету. Місцевий бюджет надає фінансування частинами протягом року, підписуються окремі договори. Таким чином, сума останнього договору в останньому місяці виявляється дуже незначною (кілька тисяч гривень) і її не вистачить навіть при продовженні дії договору на наступний рік. Що в такій ситуації робити? Чи є правовий механізм, який дозволяє враховувати загальну суму закупівель по всіх договорах за минулий рік?
Відповідь
06.06.2019 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3098 / 3094
Частиною 4 статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі» визначені випадки, у яких даний закон дозволяє вносити зміни у договір про закупівлю. За змістом даного припису закону дані випадки не є взаємовиключними. Разом з цим, у роз’ясненні Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, викладеному у листі № 3302-06/34307-06 від 27.10.2016 «Щодо зміни істотних умов договору про закупівлю» мовиться: «Тому, звертаємо увагу, що одночасне застосування зазначених випадків не є можливим, оскільки одночасне внесення таких змін призведе до зміни істотних умов договору про закупівлю у непередбачених законом випадках». За даною позицією міністерства сторони договору про закупівлю, за наявності декількох випадків, які дозволяють змінити умови договору про закупівлю, повинні укласти не одну додаткову угоду, а декілька одночасних додаткових угод – в залежності від кількості випадків, що настали. Також, дещо неоднозначним залишається твердження міністерства про те, що застосування декількох випадків за ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» призводить до внесення змін у договір не у випадках, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі». У зв’язку з викладеним, прошу надати роз’яснення даної позиції міністерства: 1. Яким чином одночасне застосування сторонами договору про закупівлю зазначених у ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» декількох випадків внесення змін призводить до зміни умов договору у непередбачених законом випадках? 2. Які конкретні статті Закону України «Про публічні закупівлі», Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України (норми-приписи, норми-заборони) порушать сторони договору про закупівлю, якщо за декількома випадками за ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» буде складена одна, а не декілька додаткових угод? 3. Ознаки якого адміністративного або кримінального правопорушення наявні у діях посадових осіб сторін договору про закупівлю, якщо ними підписана одна додаткова угода про внесення змін у договір про закупівлю за декількома документально підтвердженими випадками, встановленими ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі», а не декілька одночасних додаткових угод про внесення цих же змін, але за кожним з випадків окремо? Прошу надати правову позицію міністерства з даних питань.
Відповідь
04.06.2019 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3052 / 2927
Лист у МЕРТ Замовником укладено договір про закупівлю будівельних робіт. Ціна договору є твердою. Договором передбачено, що "ціна може бути уточнена в разі зміни законодавства з питань, обов’язкове застосування положень якого призводить до зміни вартості робіт". Пунктом 7 ч. 4 ст. 36 Закону України "Про публічні закупівлі" передбачено, що істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, зокрема, зміни регульованих цін (тарифів) і нормативів, які застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни. За час дії договору, виконання якого триває, зросла законодавчо визначена мінімальна заробітна плата, що потягло збільшення витрат виконавця робіт. Питання: 1. Чи відноситься мінімальна заробітна плата до «регульованих цін (тарифів) і нормативів»? 2. Чи можна розцінювати фразу в договорі: «в разі зміни законодавства з питань, обов’язкове застосування положень якого призводить до зміни вартості робіт» – як «встановлення в договорі порядку зміни ціни», що передбачено п. 7 ч. 4 ст. 36 Закону? 3. Чи зобов'язаний замовник за наявності умов, передбачених ч.ч. 4, 6 ст. 36 зазначеного Закону, укласти угоду про збільшення ціни договору? Чи це його саме право, а не обов'язок? 4. Яким чином замовник може відреагувати на вимогу підрядника підняти ціну договору за вищевказаних обставин?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2