Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
21.07.2017 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
10124 / 9603
Підприємство хоче провести закупівлю шин пневматичних. Згідно словника всі шини підпадають під один код 34350000-5. Ми б хотіли провести три окремих процедури закупівлі з розбивкою процедур на лоти. Який повинен бути річний план закупівель? Один на загальну суму предмету закупівлі? Чи три плани закупівель під кожну окрему процедуру?
Відповідь
20.07.2017 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
6135 / 6089
Тендерною документацією Замовника передбачено подання Учасником закупівлі, переможцем аукціону, зразків товарів для оцінки якості продукції Технічною комісією Замовника. Зразки продукції, надані переможцем аукціону, при оцінці технічною комісією виявились не якісними. Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 30 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник відхиляє тендерну пропозицію в разі якщо тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації. Відповідно до п. 30 ч.1 ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі» тендерна пропозиція  пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації. Документація тендерної пропозиції подана учасником закупівлі відповідно до ст. 25 Закону України «Про публічні закупівлі» в електронному вигляді через електронну систему закупівель. Зразки продукції, як частина тендерної документації, подані учасником закупівлі Замовнику нарочно для оцінки якості технічною комісією. Чи вправі Замовник відхилити дану тендерну пропозицію відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 30 Закону України «Про публічні закупівлі» у зв’язку з тим, що тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації.
Відповідь
17.07.2017 Запитання      Тема: Оскарження процедур закупівель Розширений перегляд
7502 / 7202
04.06.2017 нашою компанією на Smarttender.biz розміщено тендерні пропозиції для участі у процедурі закупівлі Службою автомобільних доріг у Запорізькій області послуг (Номер у ЦБД UA-2017-03-30-002088-b). За результатами оцінки тендерних пропозицій на відповідність кваліфікаційним критеріям та умовам тендерної документації рішеннями від 26.06.2017 (протоколи №9, №10, №11), розміщеними в той же день в електронній системі закупівель, Замовник відхилив наші тендерні пропозиції за лотами №№1-3. Не погодившись з рішеннями Замовника, вбачаючи у його діях порушення принципів закупівлі, 30.06.2017 та 01.07.2017 (останній день для подачі скарги) нашою компанією було зроблено безліч спроб подачі скарги до органу оскарження шляхом розміщення її в електронній системі публічних закупівель через торговий електронний майданчик Smarttender.biz. Для запобігання порушення строків оскарження, встановлених ст. 18 ЗУ «Про публічні закупівлі», нами через відділення УДППЗ «УКРПОШТА» 01.07.2017 направлено скаргу у паперовому вигляді на поштову адресу АМКУ. Лише 03.07.2017 о 15 год 55 хв стало технічно можливим для нас розмістити вищезазначену скаргу, тобто з порушенням строків, встановлених законодавством. Рішенням АМКУ за №4395-р/пк-пз від 05.07.2017 нашу скаргу на рішення Замовника від 26.06.2017 залишено без розгляду як таку, що розміщена в електронній системі закупівель з порушенням строків. При цьому, при поданні скарги до АМКУ нами сплачено збір в розмірі 5000,00 грн. 07.07.2017 нами направлено запит до ТОВ «НВП «ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ» щодо підтвердження здійснення спроб нашою компанією розмістити скаргу в електронній системі закупівель через торговий електронний майданчик Smarttender.biz. 30.06.2017 та 01.07.2017, а також надання інформації про причини неможливості у вищевказані дати розмістити скаргу до органу оскарження на відповідному майданчику. Згідно з відповіддю представників Smarttender.biz. №334 від 10.07.2017 постачальники можуть подавати скарги до АМКУ в період, визначений Законом. При цьому, період оскарження встановлюється з моменту передачі закупівлі на стадію 1.2. Пре-кваліфікація (Stand-Still) та формуванні на порталі ProZorro протоколу розгляду пропозицій. У випадку, якщо Замовник на стадії 1.1. Пре-кваліфікація прийняв рішення щодо кожного з учасників, але не передав закупівлю на наступну стадію, період оскарження не встановлюється системою і Постачальники не мають можливості подавати скарги через електронну систему закупівель. В даному випадку Замовник прийняв рішення щодо учасника ТОВ «АТЛАС СМД УКРАЇНА» 26.06.2017, але передав процедуру закупівлі № UA-2017-03-30-002088-b на стадію 1.2. Пре-кваліфікація (Stand-Still) 03.07.2017. Після даної дії розпочався період оскарження і учасник отримав технічну можливість подавати скарги на рішення Замовника. Отже, нашою компанією з незалежних від нас причин пропущено строки оскарження через електронну систему закупівель, встановлені ст. 18 ЗУ «Про публічні закупівлі». 10.07.2017 наша компанія звернулась до АМКУ з клопотанням про поновлення пропущеного з поважних причин строку на оскарження рішення Замовника та прийняття до розгляду раніше поданої скарги як такої, що подана з дотриманням строків оскарження, встановлених ЗУ «По публічні закупівлі». Станом на 17.07.2017 жодного документу щодо розгляду нашого клопотання АМКУ в електронній системі закупівель не розміщено. Станом на 11.07.2017 обрано переможця за результатами аукціону (лот №1, лот №2). В розумінні ЗУ «Про публічні закупівлі» чи маємо ми право, не беручи участі в аукціоні, оскаржити результати проведення торгів до АМКУ? Оскарження рішення Замовника у судовому порядку тягне за собою значні додаткові витрати зі сплати судового збору. Підкажіть, яким чином нам захистити порушені права в результаті відхилення наших тендерних пропозицій, позбавлення можливості брати участь в аукціоні та неможливості оскаржити рішення Замовника до АМКУ?
Відповідь
11.07.2017 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
8636 / 8732
для написання статті потрібна інформація, яким чином відбувається розрахунок замовника товару перед переможцем торгів. мова йде про КП, як замовника товару та ТОВ, як постачальника товару. у договорі йдеться про розрахунок у два етапи - 50% передплата і 50% після отримання товару. Чи законна така процедура розрахунку. Якщо ні, то яким чином здійснюється розрахунок? Дякую.
Відповідь
07.07.2017 Запитання      Тема: Відміна торгів або визнання їх такими, що не відбулись Розширений перегляд
9691 / 9986
Доброго дня! Херсонським центром по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат було оголошено відкриті торги на закупівлю офісного приладдя за 5-ма лотами на загальну суму 248 578,16 грн. Вперше за жодним із лотів закупівля не відбулась через недостатню кількість поданих пропозицій. За вдруге оголошеною на тих самих умовах закупівлею за двома лотами (папір перфорований та стрічки для принтерів на очікувану вартість 170 00 грн. та 49 300 грн. відповідно) торги відбулись 30.06.2017, пропозиції розглянуті та 05.07.17 прийнято рішення про намір укласти договір. За трьома іншими лотами (папір А4, конверти, канцелярське приладдя), загальна сума за якими становить 28 878,16 грн., потреба у закупівлі не зникла. Просимо надати роз’яснення з наступного питання: яким чином необхідно провести закупівлю товарів, по яких процедура закупівлі не відбулась на суму 28 878,16 грн. (відкриті торги або без проведення процедур закупівлі, передбачених ч. 1 ст. 12 Закону України «Про публічні закупівлі»)? Вдячні за відповідь.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2