Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
02.11.2017 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
7159 / 7111
П.2 ч.4 ст. 36 ЗУ "Про публічні закупівлі" передачено можливість внесення змін до договору, а саме зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі. За рахунок чого можно збільшити вартість з а одиницю товару, якщо не збільшится загальна сума договору? Якщо за рахунок зменшення кількость (обсягів) то це є інша підстава (п.1,ч.4 ст.36). Що робити в такому випадку, коли постачальник звертається про збільшення ціни за одиницю товару, А замовник не має підстав для зменшення обсягів заупівлі?
Відповідь
20.10.2017 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
11274 / 11160
Предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 17 і 32 частини першої статті 1 Закону відповідно до показників третьої – п'ятої цифр основного словника національного класифікатора України ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник”, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23 грудня 2015 року № 1749, а також конкретної назви товару чи послуги. Замовник може визначити окремі частини предмета закупівлі (лоти) відповідно до показників четвертої – восьмої цифр Єдиного закупівельного словника, а також за обсягом, номенклатурою та місцем поставки товарів, виконання робіт або надання послуг. Згідно статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону. Річний план закупівель формується на основі бюджету. Кожний предмет закупівлі, з якого складається (формується) річний план, або додаток до нього (кожна ячейка річного плану) включає в себе один, або декілька товарів, послуг з бюджету (адміністративні витрати, або капітальні інвестиції), які мають назву балансового рахунку і яким присвоєно відповідний номер балансового рахунку. Наприклад – у бюджеті балансовий рахунок «господарські витрати на придбання засобів для утримання приміщень», номер балансового рахунку – 7431.03, сума закупівлі на рік - 52 800,00 грн., оскільки основна маса товарів, які закуповуються за цим номером балансового рахунку (за № 7431.03) – це товари побутової хімії (засоби для миття підлоги, засоби для чищення та інше), то у річному плані було зазначено назву з класифікатора «Продукція для чищення та полірування» і відповідно присвоєно код 39800000-0. Крім того, деякі ячейки (предмети закупівель) річного плану формуються на основі (тобто складаються з) двох і більше балансових рахунків. Інший приклад: «Послуги з автомобільних перевезень (оплата послуг сторонніх організацій згідно з господарськими договорами: перевезення банківського майна), ДК 021:2015 - 60100000-9», де «оплата послуг сторонніх організацій згідно з господарськими договорами» - це назва балансового рахунку № 7431.06, а «Послуги з автомобільних перевезень» - назва визначеного замовником коду ДК 021:2015 - 60100000-9, оскільки найбільша частина суми цього рахунку буде витрачатись саме на перевезення банківського майна. Просимо роз’яснити: за яким кодом ДК 021:2015 обліковувати послуги, або товари (тобто який код присвоїти послузі, або товару), якщо здійснюється закупівля відносно невеликої кількості послуги, товару, що фактично має інший код ДК 021:2015, ніж той, що присвоєно ячейці річного плану на основі балансового рахунку? Наприклад, за яким кодом ДК 021:2015 обліковувати закупівлю будівельно-монтажних робіт (наприклад сейфу, або банкомату): за 60100000-9 (згідно річного плану для подібної послуги), чи 45300000-0 (фактичний, відповідний класифікатору код), якщо витрати за цією закупівлею покладатимуться на той же самий балансовий рахунок № 7431.06 «оплата послуг сторонніх організацій згідно з господарськими договорами: перевезення банківського майна» (ДК 021:2015 - 60100000-9)? Крім того, у бюджеті є балансовий рахунок «інші господарські витрати» (№ рахунку 7431.07), з якого протягом року здійснюється закупівлі мінеральної води (орієнтовною вартістю 100 грн.), конфет (орієнтовною вартістю 50 грн.), гвіздки (300 грн.), шпаклівка, інші будівельні матеріали, пластикові стаканчики (1000 грн.), комплекти для санвузла, а також багато іншого різного товару. Усі ці товари мають абсолютно різні коди класифікатора. Яким чином на основі цього балансового рахунку формувати річний план? Очевидно, що навіть якщо сформувати умовний річний план (розподіливши на копійчані суми закупівель та матеріалів – по 50-100 грн.), то такий річний план довелось би змінювати чи не щодня, постійно збільшуючи, або зменшуючи певну очікувану суму закупівлі.
Відповідь
03.10.2017 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
7105 / 7040
Доброго дня. Замовник фінансується за рахунок коштів місцевого бюджету. Після закупівлі товарів виникла економія коштів. Чи може замовник додатково закупити тіж самі товари, які вже були предметом закупівлі в цьому році?
Відповідь
20.09.2017 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
6792 / 6679
Між підрядною організацією ТОВ "ЄВРОПАБУД" (Мною) та КВП "Кременчуцьке міське управління капітального будівництва" (Замовником) 31 жовтня 2016 року було укладено договір (Закону України "Про публічні закупівлі") на реконструкцію міського парку. На даний момент виконано 40% обсягу робіт. Заробітна плата на період заключення договору мінімальна заробітна плата в будівництві складала 3400 грн., тож договір був заключений за таким показником. 10 серпня 2017 року Міністерство регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України і Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України підписали Зміни та доповнення до Галузевої угоди між Міністерством регіонального розвитку та будівництва України та Профспілкою працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України на 2009-2011 роки. Тож зробивши розрахунок заробітної плати, котрий сав більшим за 3400 та не перевищив прийняту заробітну в будівництві у м. Кременчуці, я, керуючись п. 3.4 підписаного договору "вартість робіт визначається за динамічною договірною ціною і може бути змінена за взаємною згодою Сторін відповідно до законодавства" виявив намір змінити раніше прийняту заробітну плату керуючись умовами договору та Законодавстовм Украхни. Чи можливе внесення таких змін до договору?
Відповідь
18.09.2017 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
6865 / 6863
Доброго дня! Питання: Навчальним закладом, який фінансується за рахунок державного бюджету 25 січня 2017 року заплановано та проведено допорогову закупівлю меблів для сидіння на 60 тс. гр. 25 липня 2017 року заплановано та проведено допорогову закупівлю меблів для сидіння на 25 тис. грн.31 липня 2017 року на закупівлю меблів оголошено процедуру відкритих торгів на суму 390 тис. грн.За результатами процедури закупівлі договір укладено відповідно до вимог Закону України. Наразі у вересні 2017 року виникла нагальна потреба в придбанні меблів на суму 16 тис. грн.Тобто підсумовуючи за 4 знаком коду ДК вже проведені закупівлі чи може замовник додатково провести допорогову закупівлю на суму 16 тис. грн.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2