Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
04.05.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
5007 / 4935
1. У разі здійснення закупівель до 19.04.2020 року на суму 30 тис. грн. по товарам та виникнення необхідності здійснення закупівель на суму 25 тис. грн. по тому самому коду ДК, чи діляться ці закупівлі на до внесення змін у законодавстві та після або сумуються за ДК та яку процедуру необхідно проводити у такому разі (із посиланням на норму закону). 2. У разі, коли УО є паралельно головою ТК, чи потрібна додаткова реєстрація на порталі такої особи як УО?
Відповідь
15.04.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
5122 / 5059
Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» від 19.09.2019 № 114-ІХ (далі – нова редакція Закону) набрав чинності 20.10.2019 та буде введений в дію з 19.04.2020. В роз’яснені Мінекономіки №3304-04/24218-06 від 10.04.2020 зазначається, що планувати та відображати закупівлі в електронній системі закупівель можуть одночасно тендерний комітет та уповноважена особа, оскільки кожен з них буде відповідальним за конкретні закупівлі. При цьому консолідацію потреби у товарах, роботах та послугах замовникам необхідно здійснювати завчасно. Так, відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі є уповноважена особа, яка планує закупівлі та формує річний план закупівель в електронній системі закупівель згідно статті 11 нової редакції Закону. При цьому згідно розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” нової редакції Закону тендерний комітет зокрема планує закупівлі, складає та затверджує річний план закупівель, здійснює вибір процедури закупівлі. Тому, виходячи зі змісту статті 11 та розділу X “Прикінцеві та перехідні положення” нової редакції Закону, оскільки відповідальною за процедури закупівель є уповноважена особа та тендерний комітет, то їх планування та оприлюднення здійснюється уповноваженою особою або тендерним комітетом. При цьому оскільки відповідальною за організацію та проведення спрощеної закупівлі є уповноважена особа, планування та оприлюднення таких закупівель буде здійснювати виключно уповноважена особа. Державне підприємство «Адміністрація морських портів України» (далі – ДП «АМПУ») є замовником, що здійснює діяльність в окремих сферах господарювання відповідно до ст. 2 нової редакції Закону. В структуру підприємства входить 16 філій та апарат управління. На кожній філії готується до призначення від 2 до 10 Уповноважених осіб по спрощених закупівлях, філії володіють інформацією лише щодо власної потреби та не мають можливості з консолідації інформації по інших філіях. Якщо планування спрощених закупівель буде здійснюватися кожною Уповноваженою особою підприємства окремо, це може призвести до перевищення вартісних меж, та ,як наслідок, до невірного вибору процедури закупівлі та порушення Закону. Тендерний комітет апарату управління ДП «АМПУ», з метою дотримання вимог Закону, здійснює централізоване планування всіх закупівель підприємства, складає, затверджує та публікує річний план закупівель. Чи може тендерний комітет здійснювати централізоване планування спрощених закупівель відповідно до нової редакції Закону у подальшому?
Відповідь
25.03.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
4371 / 4398
2. Відповідно до п. 3 ст.3 Закону «У разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень, замовник повинен дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель та може використовувати електронну систему закупівель, у тому числі електронні каталоги для закупівлі товарів. У разі здійснення таких закупівель без використання електронної системи закупівель замовник обов’язково оприлюднює в електронній системі закупівель відповідно до статті 10 цього Закону звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель». Але при цьому організація молодіжних заходів має певну специфіку. Так, формування календарного плану молодіжних проектів та заходів відповідно до наказу Міністерства молоді та спорту України від 03 березня 2016 року № 808 «Про затвердження Порядку реалізації програм, проектів та проведення заходів державної політики у молодіжній сфері», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 березня 2016 року за № 453/28583 (далі – Наказ), здійснюється, в першу чергу, за пріоритетами та напрямками молодіжної політики, а не за статтями витрат. Таке планування передбачає виділення та документальне фіксування лише загальної суми на захід, а не за статтями витрат. Також, доволі розповсюдженими є ситуації, коли на реалізацію заходів залучаються спонсорські кошти, небюджетні кошти, в результати статті витрат, що покриваються за рахунок бюджетних коштів, можуть змінюватися в процесі підготовки до заходу. Тому здійснити закупівлю одного виду товарів чи послуг на початку бюджетного року на велику суму також є часто неможливим. Таким чином, здійснювати точне та детальне планування закупівель товарів та послуг, необхідних для реалізації молодіжних проектів та заходів часто є неможливим з об’єктивних причин. Але при цьому кількість договорів, сума яких в 90% випадків є значно меншою за 50,0 тис. гривень, за одним молодіжним проектом та заходом, може становити від 3 до 8 в середньому. Ураховуючи вищевикладене, просимо надати роз’яснення щодо оптимізації та ефективного неухильного виконання Закону, з урахуванням специфіки організації молодіжних проектів та заходів.
Відповідь
12.03.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
3964 / 4091
Просимо надати роз’яснення стосовно планування закупівель відповідно до вимог Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» (оскільки у роз’ясненнях Уповноваженого органу за попередні роки відсутні відповіді на такі питання): - яким чином замовник повинен здійснювати планування закупівель після 19.04.2020: вноситься коригування у існуючий план чи складається новий план? - чи буде здійснено на веб-порталі ProZorro розмежування закупівель, запланованих до 19.04.2020 і таких, що заплановані після зазначеної дати?
Відповідь
02.03.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
4516 / 4331
На транспортні послуги (пасажирські перевезення в межах України, закордонні пасажирські перевезення) заплановано 400 тис.грн в рамках реалізації 10 різних заходів протягом року (різні дати, кілометраж, кількість учасників). Необхідно проводити процедуру відкритих торгів з 10 лотами чи допорогові закупівлі на кожну транспортну послугу?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2