Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
05.01.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
10967 / 10480
Згідно абзацу 2 частини 3 ст..17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі-Закон): «Переможець торгів у строк, що не перевищує п’яти днів з дати оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу повідомлення про намір укласти договір, повинен надати замовнику документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3, 5, 6 і 8 частини першої цієї статті.». 1) Чи має право Замовник зазначати в Тендерній документації вимагу до учасників, щодо надання додаткових документів до тендерної пропозиції після закінчення строку подання тендерних пропозицій/після проведення аукціону, крім документів зазначених в абазі 2 частини 3 ст..17 Закону, і в разі їх відсутності дискваліфікувати учасника? А саме: «Після завершення електронного аукціону, Учасник із найбільш економічно вигідною пропозицією та зі статусом «На розгляді» повинен упродовж одного робочого дня додатково надати відповідно до поданої ним кінцевої ціни (у форматі pdf, .jpg,) наступні документи: 1) договірна ціна; 2) зведений кошторисний розрахунок; 3) підсумкова відомість ресурсів 4) електронний файл ims, іmd тощо, із розрахунками ціни тендерної пропозиції та кошторисів відповідно до запропонованої ним ціни під час електронного аукціону.» 2) Чи підлягає дискваліфікації учасник який до своєї тендерної пропозиції (поданої до закінчення строку подання тендерних пропозицій) в електронній системі надав 1 необхідний для кваліфікації документ (зазначений в тендерній документації) після закінчення строку подання тендерних пропозицій/після проведення аукціону?
Відповідь
29.12.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
8014 / 7901
Відповідно до частини 1 статті 10 ЗУ "Про публічні закупівлі" (далі - Закон) Замовник оприлюднює "оголошення про проведення процедури закупівлі та тендерну документацію - не пізніше ніж за 15 днів до дня розкриття тендерних пропозицій, якщо вартість закупівлі не перевищує межі, встановлені у частині четвертій цієї статті, та не пізніше 30 днів у разі перевищення таких меж;". При цьому в пункті 4 статті 10 визначено: "Оголошення про проведення процедури закупівлі у строки, встановлені у частині першій цієї статті, обов’язково додатково оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу англійською мовою..." Відповідно до статті 253 Цивільного Кодексу України (далі - ЦК) "1. Строком є певний період у часі, зі спливом якого пов'язана дія чи подія, яка має юридичне значення. 2. Терміном є певний момент у часі, з настанням якого пов'язана дія чи подія, яка має юридичне значення." Відповідно статті 253 ЦК, перебіг строків починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок. Відповідно до статті 254 ЦК та консультації МЕРТу (http://www.me.gov.ua/InfoRez/Details?id=e9abd22e-5be1-40a1-b1b6-a62e48b1eae6&lang=uk-UA) "Якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, що визначений відповідно до закону у місці вчинення певної дії, днем закінчення строку є перший за ним робочий день". ЦК та Закон не містять визначення "день", а саме визначення «початку» та «закінчення дня». При оголошенні закупівлі електрона система закупівель Prozorro не дозволяє визначити кінцевий строк подання пропозицій меншим а ніж термін, що дорівнює п'ятнадцять днів від моменту оголошення закупівлі. Тобто, у разі оголошення закупівлі о 16-00 01.12.17р., електрона система закупівель Prozorro не дозволяє визначити кінцевий строк подання пропозицій раніше 16-00 16.11.17р., але дозволяє визначити кінцевий строк подання пропозицій пізніше цього терміну. При оголошенні Закупівлі Замовник зобов’язаний визначити час та хвилину закінчення строку подання пропозицій, максимальний термін може складати 23 години 59 хвилин 59 секунд. Таким чином прошу надати роз'яснення: 1.Як мають розраховуватись строки передбачені статтею 10 Закону, а саме чи останній день подання пропозиції може враховуватись в розрахунок строків, як "день"? 2.Якщо Замовник оголосив закупівлю за процедурою відкритих торгів, з очікуваною вартістю що не перевищує еквівалент 133 тис. євро, о 16-00 01.12.2017 року, та визначив кінцевий термін подання пропозиції як 19-00 16.12.2017 року, чи виконав від вимоги статті 10 Закону? 3.Якщо останній день подання пропозиції припадає на святковий або вихідний день, чи має строк подання пропозицій бути продовжений на наступний робочий день?
Відповідь
26.11.2017 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
9003 / 8734
Просимо надати роз’яснення стосовно необхідності відображення в системі прозоро чи проведення додаткових процедур державних закупівель в разі збільшення об’ємів виконання робіт без збільшення договірної ціни. Тобто у разі збільшення об’ємів виконання робіт, на підставі внесених змін до робочого проекту, що не призводить до збільшення договірної ціни, дані зміни відображаються тільки в актах виконаних робіт чи необхідно проводити додаткові публічних закупівель Склалась ситуація, що під час реалізації природоохоронного заходу «Будівництво каналізаційних мереж в с. Родниківка Уманського району Черкаської області та їх підключення до централізованих мереж водовідведення м. Умані» (далі – Захід), Родниківська сільська рада уклала договір з підрядною організацією на підставі проведеної процедури електронних публічних закупівель ProZorro ID: UA-2017-07-14-001804-b. На підставі внесених змін в робочий проект «Будівництво каналізаційних мереж в с. Родниківка Уманського району Черкаської області та їх підключення до централізованих мереж водовідведення м. Умані», з’явилась можливість використати менше коштів по передбачених кошторисом роботах, що є невід’ємним додатком до договору підряду. Наразі відповідно до внесених змін до робочого проекту за рахунок наявних коштів без збільшення договірної ціни можна виконати роботи по будівництву напірного та самопливного колектора та монтажу третьої КНС по вул.Шевченка в с.Родниківка, що не було передбачено в кошторисі який опубліковано в системі прозоро, але ці роботи нерозривно пов’язані з реалізацією природоохоронного заходу «Будівництво каналізаційних мереж в с. Родниківка Уманського району Черкаської області та їх підключення до централізованих мереж водовідведення м. Умані» і дають можливість більшій кількості населення бути підключеним до централізованої каналізаційної системи. Просимо надати роз’яснення чи виникає необхідність відображення збільшення об’ємів робіт та процедуру її проведення в системі прозоро в разі зміни проектних рішень, що призводить до збільшення об’ємів виконання робіт без збільшення договірної ціни передбаченої договором підряду.
Відповідь
24.11.2017 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
7585 / 7661
Доброго ранку. Прошу надати роз’яснення з наступних питань. Якщо на рахунок бюджетної установи перераховуються ЦІЛЬОВІ КОШТИ СУБВЕНЦІЇ районного бюджету населеного пункту державному бюджету для закупівлі товарів і послуг на виконання затвердженої районною радою Програми чи потрібно ці кошти додавати до коштів державного бюджету? Чи може установа планувати закупівлю однакових товарів і послуг окремо за кошти державного бюджету і кошти субвенції за одним і тим же кодом ДК 021:2015 як окремі предмети закупівлі?
Відповідь
17.11.2017 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
8393 / 8040
Відповідно до положень нормативно-правових актів, якими керуються Державні казначейські служби при реєстрації договорів, виконання капітально-відновлювальних ремонтів тролейбусів повинні бути здійснені з міського бюджету за статтями, передбаченими на капітальні видатки. Замовник планує визначити предмет закупівлі на виконання капітально-відновлювальних ремонтів тролейбусів як послуга за кодом, наприклад, 50110000-9 (ДК 021-2015) “Послуги з ремонту і технічного обслуговування мототранспортних засобів і супутнього обладнання”. Тому, з урахуванням наявного цільового фінансування по статтям, передбачених на капітальні видатки, зареєструвати договір в органах державної казначейської служби та здійснити оплату за рахунок передбаченого цільового фінансування не є можливим. Відповідно до вимог “Порядку визначення предмету закупівлі” виконання капітально-відновлювальних ремонтів тролейбусів, замовник, керуючись положеннями “Порядку визначення предмету закупівлі” та згідно національного класифікатора України ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник” , не може визначити роботою виконання капітально-відновлювальних ремонтів тролейбусів, оскільки предметом закупівлі робіт може бути визнаний ремонт об'єктів архітектури, інфраструктури, але не транспортний засіб, який не підпадає під вимоги чинних ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 і галузевих будівельних норм ГБН Г.1-218-182:2011. Просимо Вас надати роз'яснення з наступних питань: - капітально-відновлювальний ремонт тролейбусів, який планується виконувати силами підрядних організацій, це роботи чи послуги? - у випадку проведення тендерної процедури по предмету закупівлі на виконання капітально-відновлювального ремонту тролейбусів, як послуги, чи може бути зареєстрований в органах державної казначейської служби договір, який передбачає оплату зі статей витрат, віднесених до капітальних видатків?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2