Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
06.05.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1841 / 1794
Як правильно організувати проведення закупівель відокремленими структурними підрозділами? Ми державний вищий навчальний заклад. В структурі нашого вишу є відокремлені структурні підрозділи: коледжі. Коледжі не мають стутусу юридичної особи. Але вони фінансуються безпосередньо міністерством, також вони мають свою бухгалтерію, свій рахунок, код ЄДРПОУ. Директора коледжів мають право підпису на підставі довіреностей. Відповідно до листа МЕРТУ "Щодо здійснення закупівель філіями та участі філій у процедурах закупівель" від 30.09.2016 №3302-06/31458-07, головна організація може створювати тендерні комітети у відокремлених структурних підрозділах, які будуть здійснювати закупівлю товарів робіт та послуг для своїх потреб. Так власне на даний час і організована робота тендерних комітетов по коледжах. Річні плани закупівель узгоджувалися коледжами з юридичною особою - вишем. Але з прийняттям нової редакції Закону узгоджувати треба не тільки понадпрогові закупівлі, а й спрощені закупівлі. Це дуже складно. Оскільки ми не володіємо інформацією про їхні кошти, виникають оперативні нагальні потреби у закупівлях. До сих пір виникали кумедні ситуації, коли ми проводили відкриті торги на суму 5 тис. грн., тому що загальна сума предмету закупівлі по вишу+коледжі більша 200 000 грн. А на даний час ситуація ускладнюється многоразово. Я міркую таким чином, що оскільки відокремлені підрозділи фінансуються окремо, проводять незалежну господарчу і фінансову діяльність, вони можуть мати окремі річні плани закупівель, проводити закупівлі в межах своєї організації
Відповідь
04.05.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1833 / 1833
Тендерний комітет ОК ВЕП «Держпром» звертається до Вас з проханням надати роз'яснення щодо ситуації, що склалася у зв’язку із набранням чинності Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель” (далі - нова редакція Закону) від 19.09.2019 № 114-ІХ та введенням його в дію 19.04.2020 та необхідністю у проведенні підприємством процедур закупівель. Згідно листа Мінекономіки № 3304-04/25806-06 від 21.04.2020, відповідно до пункту 1 частини першої статті 9 нової редакції Закону розроблення та затвердження нормативно-правових актів (далі - НПА), необхідних для виконання цього Закону та регулювання державної політики у сфері закупівель належить до основних функцій Уповноваженого органу. Так, згідно з наказом Мінекономіки від 07.04.2020 № 648 “Про веб-портал Уповноваженого органу з питань закупівель”, інформаційно-телекомунікаційну систему “PROZORRO” (за адресою в мережі Інтернет: www.prozorro.gov.ua) визначено веб-порталом Уповноваженого органу з питань закупівель. Відповідальним за забезпечення функціонування та наповнення веб-порталу визначено Державне підприємство “ПРОЗОРРО”. У нашого підприємства виникла необхідність у проведенні процедури закупівлі відкриті торги, але на сьогоднішній день на офіційному сайті “PROZORRO” в наявності лише примірна тендерна документація, яка носить тільки рекомендаційний характер. Також відсутні нормативні акти, які затверджують порядок визначення предмета закупівлі, оскільки попередні нормативно-правові акти, зокрема Наказ Мінекономрозвитку №454 від 17.03.2016 р., що регламентує порядок визначення предмета закупівлі, скасовано. Отже, наразі немає можливості внести в річний план закупівлю та вірно визначити предмет закупівлі за кодом згідно класифікатора, дотримуючись при цьому законодавства. Вищевикладене питання потребує негайного вирішення, оскільки проведення процедур закупівель, що відбувається з порушеннями законодавства тягне за собою відповідальність згідно зі ст.164 «Порушення законодавства при закупівлі» нової редакціі Закону, зокрема накладення штрафів. Тендерний комітет ОК ВЕП «Держпром» сподівається на отримання відповіді в найкоротші терміни з метою дотримання законодавства у сфері закупівель згідно з Законом України “Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель” від 19.09.2019 № 114-ІХ.
Відповідь
30.04.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1914 / 1894
ДОБРОГО ДНЯ! 1. Заплановані кошторисні призначення на поточний рік по предмету закупівлі до 19.04.2020 - 190 тис. грн., закуплено товар (звіт про укладений договір). Отримане додаткове фінансування по цьому ж предмету закупівлі на суму 40 тис. грн. Як закуповувати товар: дві суми плюсуються 190 тис. грн. та 40 тис. грн. і оголошувати відкриті торги на суму 40 тис. грн. чи закуповувати відповідно до п.3 ст.3 нової редакції Закону України «Про публічні закупівлі», оскільки не перевищує 50 тис. грн.? 2. Заплановані кошторисні призначення на поточний рік по предмету закупівлі 150 тис. грн., закуплено товар на суму 30 тис. грн. (звіт про укладений договір), виникла необхідність у закупівлі товару на суму 40 тис. грн. Як закуповувати: шляхом публікування звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель чи проводити спрощену закупівлю?
Відповідь
30.04.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1831 / 1904
Доброго дня. Звертаємося до Вас з наступним питанням: Нами оголошено відкриті торги на закупівлю електричної енергії у відповідності до Закону який діяв до 19.04.2020р. Проте станом на сьогоднішній день є необхдіність в укладанні договору з постачальником останньої надії на закупівлі електричної енергії на суму 34 000,00 грн. Що в даному випадку повинен зробити Замовник: прозвітуватися в систему ПРОЗОРРО про укладений договір або оприлюднити звіт про договір про закупівлі, або провести переговорну процедуру оскільки нами вже оголошено відкриті торги? Дякуємо.
Відповідь
29.04.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1938 / 1990
Доброго дня, якщо капітальний ремонт приміщення амбулаторії триває з 2017 р. по сьогоднішній день і загальна вартість робіт з початку ремонту становить 1 454,3 тис. грн., а ремонт триває, то наступну закупівлю, наприклад, вартістю 150 тис. грн. уже потрібно проводити як "відкриті торги"? 1:45
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2