Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
30.10.2017 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
4087 / 3957
Закладом за результатами переговорної процедури укладено договір на постачання теплової енергії. Після укладення договору, було укладено додаткову угоду, якою суму договору зменшено з 600 000 до 400000 відповідно до наявного фінансування. Після зменшення суми договору надійшло додаткове фінансування в сумі 190 000. Чи має право заклад в такому випадку укласти додаткову угоду ,якою збільшити суму договору на 190 0000 грн.( 400 000грн+190 000.), тобто в межах 600 000грн.,на які було укладено первісний договір, чи в такому випадку 190 000грн. буде новим предметом закупівлі і необхідно укладати новий договір??? І друге питання: як в подібній ситуації необхідно поступити, у випадку якщо додаткове фінансування обумовлено збільшенням ціни на теплову енергію.
Відповідь
20.10.2017 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
4442 / 4381
Управлінням було проведено відкриті конкурсні торги на закупівлю робіт по відновленню гідрологічного режиму річки, та визначено переможця з яким укладено договір підряду. Основними параметрами об'єкта будівництва були: розчищення русла ділянки №1 та ділянки №2, спорудження руслової перемички перекату №1 та №2. Через 2 місяці після початку робіт по об’єкту виникла необхідність у зміні проектної документації, зі зміною параметрів будівництва ( спорудження руслової перемички перекату №2 не проводиться, а збільшується розмір перемички перекату №1 і додатково проводиться розчищення русла ділянки №3) без зміни загальної суми кошторису і без зміни твердої договірної ціни. Просимо Вас роз’яснити чи не буде порушенням Закону України «Про здійснення державних закупівель» виконання робіт по об’єкту з урахуванням внесених змін до проекту.
Відповідь
18.10.2017 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
5128 / 5322
Закон України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади. Договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного кодексу України (далі – ЦК України) та Господарського кодексу України (далі – ГК України) з урахуванням особливостей, визначених цим Законом (ч.1 ст.36 Закону). При цьому договірні відносини регулюються зокрема ЦК України та ГК України. Згідно з ч. 1 ст. 629 ЦК України (далі – ЦК) договір є обов’язковим для виконання сторонами. Водночас відповідно до ст. 526 ЦК України зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. При цьому випадки зміни істотних умов договору про закупівлю встановлені ст. 36 Закону. Згідно зі статтею 654 ЦК України за загальним правилом зміна договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється. Виходячи з цього, для зміни договору про закупівлю сторони укладають додаткову угоду, яка за своєю природою є домовленістю двох сторін, спрямована на зміну цивільних прав та обов'язків, тобто така додаткова угода договором у розумінні частини першої статті 626 ЦК України. Разом з тим, згідно з ч. 3 ст. 631 ЦК України сторони можуть встановити, що умови договору застосовуються до відносин між ними, які виникли до його укладення. Виходячи з викладеного, прошу роз’яснити, чи мають право сторони договору про закупівлю при зміні його істотних умов у випадах передбачених ч. 4 ст. 36 Закону, встановити, що умови додаткової угоди про зміну договору застосовуються до відносин між ними, які виникли до її укладення.
Відповідь
11.10.2017 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
5149 / 5105
Згідно роз"яснення Мінекономрозвитку від 27.10.2016 № 3302-06/34307-06 внесення змін до договору про закупівлю в частині зміни ціни до 10% можливе у разі коливання ціни товару на ринку. Спеціально уповноваженим органом, який проводить статистичні спостереження, зокрема і за соціально-економічними процесами, є Держстат України. Чи є обгрунтованим підтвердженням зміни ціни товару на ринку зміна ціни в декларації виробника, якщо замовник уклав договір на закупівлю із виробником товару.
Відповідь
06.10.2017 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
5769 / 5764
В нас є два договори згідно яких проходили переговорні процедури: один на оплату води інший на оплату тепла. У договорі по теплу в нас за фактом зменшився обсяг використання, тому залишаються кошти, згідно листа роз’яснення ми можемо ці кошти використати на оплату води, тому з’явилося таке питання чи не буде це уходом від переговорної процедури? І друге: можете надати інформації щодо листа роз’яснення (його дату та номер).
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2