Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
30.08.2023 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
115 / 105
Суть звернення: 1. Чи може замовник, враховуючи вимоги вказаних Постанов, здійснювати придбання товару, електричної енергії на суму 479 371,91 грн., шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів у разі, коли відмінено відкриті торги через неподання жодної тендерної пропозиції для участі у відкритих торгах у строк, установлений замовником? 2. Чи зобовязаний замовник вимагати в данному випадку від виконавця державного контракту (договору) виконання вимог абзаців 2 та 3 статті 9 постанови Кабінету Міністрів України від 18.07.2023 № 736?
Відповідь
29.08.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1228 / 1241
03.02.2023р. постановою Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду України у судовій справі № 991/6606/22 було стягнуто в дохід держави 100% частки в статутному капіталі ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ДЕМУРІНСЬКИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ» (код ЄДРПОУ 30454644). Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 24.02.23р. № 168-р «Про визначення уповноваженого органу управління активами, стягнутими в дохід держави» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/168-2023-р#Text) на виконання рішення Вищого антикорупційного суду від 23.01.2023р. у справі № 991/6606/22 (https://reyestr.court.gov.ua/Review/108532262) та постанови Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 03.02.23р. у справі № 991/6606/22 (https://reyestr.court.gov.ua/Review/108772467) та відповідно до ч.3 ст.5-1 Закону України «Про санкції» Фонд державного майна визначено уповноваженим органом управління активами, в тому числі 100% частки в статутному капіталі ТОВ «Демурінський ГЗК». Статутом ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ДЕМУРІНСЬКИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ» передбачено, що Фонд державного майна України володіє часткою в розмірі 100% статутного капіталу Товариства (п.6.1 Статуту). Метою діяльності ТОВ «Демурінський ГЗК» є одержання прибутку (доходу) на основі господарської і комерційної діяльності, що не суперечить законодавству України (п.3.1 Статуту). Відповідно до Положення про Міністерство економіки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014р. № 459, передбачено, що Міністерство економіки України забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері публічних закупівель та відповідно до покладених на нього завдань надає безоплатні консультації рекомендаційного характеру з питань публічних закупівель на інформаційному ресурсі. В зв’язку з чим, прошу надати консультацію з питань публічних закупівель, а саме чи є ТОВ «Демурінський ГЗК» (код ЄДРПОУ 30454644) Замовником в розумінні ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі».
Відповідь
29.08.2023 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
995 / 991
Під час здійснення процедури закупівлі, а саме при придбанні путівок на оздоровлення дітей в дитячих оздоровчих таборах замовники стикаються з проблемами при визначенні виду предмету закупівлі. Деякі замовники зазначають, що це товар, інші замовники вказують, що це послуга. Також немає чіткості з цього питання у висновках ДАСУ про моніторинг публічних закупівель. Деякі аудитори у своїх висновках зазначають про порушення законодавства, через те що придбання путівок відносять до товарів, а не до послуг. Так як Державний класифікатор 021:2015 (Єдиний закупівельний словник) не передбачає відповідного коду закупівлі, а саме придбання путівок на оздоровлення (як товару), а містить лише код 55240000-4: Послуги центрів і будинків відпочинку (як послуги), то замовники обирають саме цей код. Проте ми не вважаємо, що придбання путівок це є послуга, тому що: відповідно до статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі»: - послуги - будь-який предмет закупівлі, крім товарів і робіт, зокрема транспортні послуги, освоєння технологій, наукові дослідження, науково-дослідні або дослідно-конструкторські розробки, медичне та побутове обслуговування, найм (оренда), лізинг, а також фінансові та консультаційні послуги, поточний ремонт, поточний ремонт з розробленням проектної документації; - товари - продукція, об’єкти будь-якого виду та призначення, у тому числі сировина, вироби, устаткування, технології, предмети у твердому, рідкому і газоподібному стані, а також послуги, пов’язані з постачанням таких товарів, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих товарів. Виходячи із наведених вище визначень не можна однозначно стверджувати, що це є послуга, оскільки оздоровлення дітей здійснюється виключно за наявності певного документу, що дає право дитині на отримання послуг. При цьому даний документ включає в себе однаковий спектр послуг для всіх дітей. Тобто замовник купує певний документ, який має свою вартість, яка залежить від якості та кількості послуг з оздоровлення, що в нього включаються. Тобто, це є грошовий документ. В статті 23 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» зазначено, що прийом дитини до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку здійснюється за наявності путівки. Водночас, стаття 1 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» зазначає що: - путівка до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку – це документ, який засвідчує право дитини на отримання послуг з оздоровлення та відпочинку, умови перебування в такому закладі і визначає вартість та перелік послуг з оздоровлення та відпочинку для однієї дитини в конкретному закладі; - оздоровлення – це комплекс спеціальних заходів соціального, виховного, медичного, гігієнічного, спортивного характеру, спрямованих на поліпшення та зміцнення фізичного і психічного стану здоров'я дітей, що здійснюються в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку протягом оздоровчої зміни. Тобто, путівка – це і є той документ, на підставі якого дитячі заклади оздоровлення надають послуги, тому слід розуміти, що путівки - це особливий вид товару, але згідно до діючого законодавства - грошовий документ. Враховуючи вищезазначене, замовник купує путівки (товар) на підставі яких замовнику будуть надаватися послуги. Так як думки замовників в даному питанні розходяться (і не тільки замовників, про що свідчать висновки ДАСУ), тому просимо Вас розібратися в даному питанні та надати чітку відповідь – придбання путівок на оздоровлення дітей це товар чи послуга.
Відповідь
29.08.2023 Запитання      Тема: Відміна торгів або визнання їх такими, що не відбулись Розширений перегляд
98 / 92
1. Чи може замовник, враховуючи вимоги вказаних Постанов, здійснювати придбання товару, електричної енергії на суму 479 371,91 грн., шляхом укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів у разі, коли відмінено відкриті торги через неподання жодної тендерної пропозиції для участі у відкритих торгах у строк, установлений замовником? 2. Чи зобовязаний замовник вимагати в данному випадку від виконавця державного контракту (договору) виконання вимог абзаців 2 та 3 статті 9 постанови Кабінету Міністрів України від 18.07.2023 № 736?
Відповідь
29.08.2023 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
850 / 836
Відповідно до підпункту 2 пункту 13 постанови КМУ № 1178 передбачена можливість укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу для закупівлі товару у разі, коли замовник або його відокремлений підрозділ, що здійснює закупівлю згідно з абзацом другим пункту 15 цих особливостей, перебуває на території активних бойових дій, які не були завершені на дату укладення договору про закупівлю. Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України 22 грудня 2022 року № 309 передбачено пунктом 2 розділу І "2. Території активних бойових дій" та пунктом 3 розділу І "3. Території активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси". В наказі № 309 не роз'яснено відмінність між просто "Території активних бойових дій" та "Території активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси", відтак прохання надати відповідь якомога конкретніше на питання. Питання: Чи буде правомірним застосування підпункту 2 пункту 13 постанови КМУ № 1178 замовником, якщо він перебуває на території, яка віднесена наказом № 309 до пункту 3 розділу І "3. Території активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси"?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2