Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
24.07.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1899 / 1937
Центральний державний архів вищих органів влади та управління України просить надати роз’яснення щодо застосування вимог статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» щодо обов’язковості/необов’язковості проведення тендерних процедур у разі придбання автомобіля у лізинг (шляхом надання послуги лізингу фінансовою установою), вартість якого може перевищувати 200 тисяч гривень.
Відповідь
24.07.2020 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
1701 / 1553
Добрий день! 1)Чи є відшкодування комунальних послуг балансоутримувачу орендарем предметом закупівлі у розумінні останньої редакції Закону "Про публічні закупівлі"? 2) Чи потрібно публікувати договір про відшкодування комунальних послуг балансоутримувачу орендарем в електронній системі закупівель (ціна договору становить 75 000,00 грн.? Дякуємо за відповідь!
Відповідь
24.07.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1800 / 1946
КНП «Павлоградська ЦРЛ» ВСР зверталось до МЕРТУ з запитом № 1541/2020, але у зв’язку з тим, що надана відповідь не надала можливості розтлумачити статтю 26 та 29 ЗУ «Про публічні закупівлі», повторно до Вас звертаємось з наступним. Зі вступом в дію нової редакції ЗУ «Про публічні закупівлі» серед Замовників та Учасників викликала багато питань Стаття 26п.9 та ст. 29 п. 16 ЗУ "Про публічні закупівлі" які регламентують "Механізм 24 годин". Учасник процедури закупівлі виправляє невідповідності в інформації та/або документах, що подані ним у своїй тендерній пропозиції, виявлені замовником після розкриття тендерних пропозицій, шляхом завантаження через електронну систему закупівель уточнених або нових документів в електронній системі закупівель, протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей. Стаття 29. Розгляд та оцінка тендерних пропозицій/пропозицій. 16. Якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником у тендерній пропозиції та/або подання яких вимагалось тендерною документацією… В даному випадку пункт 9 статті 26 Закону суперечить п. 16 статті 29 Закону, оскільки в статті 29 міститься формулювання: та/або подання яких вимагалось тендерною документацією. Відповідно до інформації, що міститься на веб-порталі Уповноваженого органу ДП ПРОЗОРРО за посиланням https://infobox.prozorro.org/articles/yaki-dokumenti-vimagati-po-stattyah-16-ta-17-novoji-redakciji-zakonu зазначено наступне: «Насправді в частині 16 статті 29 сказано, якщо Замовник під час розгляду тендерної пропозиції учасника виявив невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником у тендерній пропозиції та/або подання яких вимагалось тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель. Тож якщо Постачальник помилився, то можна виправити цю помилку шляхом завантаження уточненого документа. Тобто можливість виправити помилки це не можливість для Постачальника не завантажити на періоді подання пропозицій жодного документа по статті 16, а потім все завантажити протягом 24 годин. Ця можливість зроблена саме для того, щоб Постачальник зміг виправити щось в документах, які завантажив. Або, наприклад, якщо вимагалась копія договору за 2020 рік, а Постачальник надав копію договору за 2019 рік, то він може виправити цю свою помилку та завантажити інший договір». Всупереч зазначеному, відповідно до практики Рішень АМКУ вбачається, що Рішення Замовників якими відхиляють Учасників через відсутність документів по ст. 16 визнають протиправними. (UA-2020-04-24-000812-a, UA-2020-04-30-000829-c). Також на розгляді АМКУ наразі перебуває скарга за Оголошенням UA-2020-05-28-005958-b з аналогічною ситуацією по відхиленню тендерної пропозиції через відсутність документів по кваліфікації (ст. 16). Згідно позиції Замовника відсутні документи не підпадають під дію Закону, оскільки відсутність документів не є невідповідність у наданих документів. Повторно наголошуємо, що серед Замовників дана норма викликає багато питань. Оскільки позиція ДП ПРОЗОРРО суперечить АМКУ. Звертаємось до Вас з проханням надати роз’яснення (за можливістю узагальнені) стосовно вірного застосування «механізму 24 години». Чи треба відхиляти тендерну пропозицію Учасника через відсутність документів по ст.16 чи необхідно скористатись обов’язком Замовника надати 24 години на дозавантаження відсутніх документів?
Відповідь
24.07.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1980 / 2035
Нам, управлінню праці та соціального захисту населення Олевської РДА із місцевого бюджету передбачені кошти у сумі 3000,00 гривень,на відшкодування витрат за перевезення пільгової категорії громадян залізничним транспортом у 2020 році. Чи потрібно оприлюднювати план,"Договір про відшкодування витрат за перевезення пільгової категорії громадян залізничним транспортом" та звіт про укладені договори в системі ProZorro?
Відповідь
24.07.2020 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
1668 / 1661
11.06.2020 року Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України був прийнятий наказ № 1082 «Про затвердження Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі», який набрав чинності 17.07.2020 року. Пунктом 14 зазначеного Наказу передбачено наступне: Під час унесення інформації щодо предмета закупівлі товарів та послуг в оголошення, оприлюднення яких передбачено Законом, та повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі в окремих електронних полях зазначається інформація, визначена пунктом 12 та абзацами другим - четвертим пункту 13 цього Порядку, та інформація щодо: назви товару чи послуги кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі; коду товару чи послуги, визначеного згідно з Єдиним закупівельним словником, що найбільше відповідає назві номенклатурної позиції предмета закупівлі. Наразі, технічна можливість окремого поля для зазначення конкретного ДК по кожній позиції товару чи послуги не передбачена. 1.Яким чином здійснювати проведення закупівлі з урахуванням вимог зазначеного Наказу? 2. Чи потрібно інформацію по коду ДК, що найбільше відповідає назві номенклатурної позиції предмета закупівлі по кожній позиції товару чи послуги зазначати у примітках плану закупівлі? Звертаємось до Вас з проханням надати узагальнене роз’яснення, яке стосується виконання зазначеного Наказу, оскільки наразі у Замовників виникають неоднозначні питання та трактування стосовно тлумачення Наказу.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2