Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
11.09.2023 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
1116 / 1111
Скажіть будь ласка, є тендерний договір, працюємо, але Постачальник не реєструє ПДВ (постачальник є платником податку на загальних умовах), відповідно приносить підприємству збитки. Чи може Замовник не розриваючи Договір з цим постачальником, оголосити нові торги і працювати за новим договором і з новим постачальником? Чи потрібно обов'язково розірвати Договір з цим постачальником і потім вже працювати з новим? Дякую за відповідь.
Відповідь
11.09.2023 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1177 / 1210
Нам було виділено 2 000 000 грн. на Капітальний ремонт. Після проведення відкритих торгів та укладання договору з підрядником нам виділили ще 1 мільйон 700 тисяч грн. Чи потрібно знову оголошувати відкриті торги? Чи можна просто збільшити суму договору з підрядником?
Відповідь
11.09.2023 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1004 / 998
Згідно з пунктом 47 Особливостей переможець процедури закупівлі у строк, що не перевищує чотири дні з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю, повинен надати замовнику шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель документи, що підтверджують відсутність підстав, зазначених у підпунктах 3, 5, 6 і 12 та в абзаці чотирнадцятому цього пункту. Згідно з імперативною нормою, що передбачена підпунктом 3 пункту 44 Особливостей, замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, коли переможець процедури закупівлі не надав у спосіб, зазначений в тендерній документації, документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених у підпунктах 3, 5, 6 і 12 та в абзаці чотирнадцятому пункту 47 Особливостей.. З 04.09.2023 Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) відкрило доступ до Реєстру осіб, які вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення. Питання: В разі якщо переможець процедури закупівлі у визначений Особливостями строк не надав замовнику шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель документ, що підтверджує відсутність підстав, зазначених у підпункті 3 пункту 47 Особливостей Замовник повинен відхилити тендерну пропозицію такого переможця? Чи відсутні підстави для відхилення переможця, так як Замовник повинен самостійно перевірити інформацію, що керівника учасника процедури закупівлі, фізичну особу, яка є учасником процедури закупівлі, не було притягнуто згідно із законом до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією, так як наразі дана інформація оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України “Про доступ до публічної інформації” та/або міститься у відкритих публічних електронних реєстрах, доступ до яких є вільним?
Відповідь
09.09.2023 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
894 / 913
згідно планів виконання ремонтно-будівенльних робіт установа отримала фінансування на проведення капітального ремонту покрівлі адміністьративної будівлі теритроіального підрозділу. Відповідно до вимог Закону провели процедуру закупівлі відповідних робіт. Згодом, врамках реалізації стратегії розвитку установа отримала додаткове цільове фівнансування на створення умов "Безбарьєрності" у тій самій адміністративній будівлі, Наразі, капітальний ремонт покрівлі триває, Отже, має право чи ні, замовник робіт при діючий угоді на капітальний ремонт покрівлі укласти ще одну - на капітальний ремонт внутрішніх приміщень для створення умов "Безбарьєрності"?
Відповідь
08.09.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
997 / 981
Інформую Вас, що між Жовтанецькою с/р, надалі - Замовник, Корпорацією «Енергорерурс-Інвест», надалі - Виконавець, ТОВ ТФ «Трембіта», надалі – Платник, укладено договір на виконання проектно-кошторисної документації від 29.04.2021р. згідно умов якого Замовник доручає, а Виконавець зобовязується виконати проектно-кошторисну документацію по обєкту «Нове будівництво очисних споруд продуктивністю 300м3/добу для котеджного містечка «Континент» в с. Ременів Камянка-Бузького р-ну Львівської області, а Замовник зобовязується прийняти роботи, а Платник оплатити на умовах, передбачених розділом 4 Договору. Звертаємо Вашу увагу, що розроблення проекту здійснювалось при сто відсотковому фінансуванні коштів інвестора (платника), кошти з бюджету не використовувались та на виконання проектно-кошторисної документації не виділялись. На сьогодні ТОВ ТФ «Трембіта», як інвестор (платник) незважаючи на війну на території України бажає приступити до фактичного нового будівництва очисних споруд продуктивністю 300м3/добу для котеджного містечка «Континент» в с. Ременів Камянка-Бузького р-ну Львівської області при сто відсотковому фінансуванні даного проекту за кошти інвестора (платника), замовником такого виступить - Жовтанецькою с/р, виконавцем - Корпорацією «Енергорерурс-Інвест», платником - ТОВ ТФ «Трембіта». Орієнтовна вартість даного будівництва складе 25 000 000,00 (двадцять пять мільйонів) грн. 00 коп. та кошти на таке будівництво з бюджету не використовуватимуться, а будівництво буде здійснюватись при сто відсотковому фінансуванні за кошти інвестора (платника). Закон України “Про здійснення державних закупівель” (зі змінами) (далі - Закон) встановлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти. Згідно з частиною першою статті 2 Закону, зокрема цей Закон застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт та послуг, які повністю або частково здійснюються за рахунок державних коштів, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень (у будівництві - 300 тисяч гривень), а робіт - 1 мільйон гривень. Визначення поняття “державні кошти” наведено у пункті 4 частини першої статті 1 Закону. Відповідно до частини п’ятої статті 2 Закону забороняється укладання договорів, які передбачають витрачання державних коштів, та/або оплата замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом. Таким чином, закупівля товарів, робіт і послуг повністю або частково за рахунок державних коштів здійснюється замовником з дотриманням вимог Закону, керуючись вартісними межами, встановленими у частині першій статті 2 Закону. Зважаючи на той факт, що у запитуванній ситуації прогнозоване нове будівництво буде здійснено при сто відсотковому фінансуванні коштів інвестора (платника), кошти з бюджету не використовуватимуться, а отже чи підлягає застосуванню до таких відносин норми Закону України “Про здійснення державних закупівель” з обовязкових оголошенням та проведеням закупівлі.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2