Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
25.10.2023 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1430 / 1393
Добрий день, підскажіть,  будь ласка,  яким нормативно-правовим актом керуватись при здійсненні закупівлі за додаткові зекономлені кошти? Уповноваженою особою було проведено Відкриті торги з Особливостями, після укладання договору з переможцем, відбулась економія грошових коштів (вивільнення коштів). Вивільнення коштів не планувалось заздалегідь, нами було обгрунтовано перерозподіл коштів. Як у  плануванні нових закупівель  визначити вид закупівлі(який насамперед залежить від суми закупівлі),  з урахуванням раніше проведених закупівель та сум  по тому ж предмету? До прикладу, якщо замовником було проведено закупівлі   по одному коду , які в сумі становлять не більше 100 тис грн., чи може уповноважено особа на майбутню закупівлю (за тим самим кодом ДК) яка не буде перевищувати 100 тис. грн   (за вивільнені кошти ) укласти прямий договір, чи все ж потрібно проводити Відкриті торги ?
Відповідь
23.10.2023 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
1861 / 1847
Згідно Єдиного закупівельного словника ДК 021:2015, який було затверджено Наказом Мінекономрозвитку України від 23 грудня 2015 року N 1749, «Управлінські послуги» (код ДК 021:2015:79420000-4) можуть предметом державних закупівель. Прошу надати роз’яснення з наступного питання: - Чи можуть надаватись такі послуги юридичними особами приватного права? - У разі якщо такі послуги можуть бути надані юридичною особою приватного права, то чи може надавати така юридична особа "Управлінські послуги", якщо установчих документах цієї юридичної особи основним видом діяльності є "Консультування з питань комерційної діяльності й керування" (КВЕД 70.22)?
Відповідь
23.10.2023 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1438 / 1508
Департамент розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради звертається з проханням надати роз’яснення, яке стосуються планування закупівель. Під час аналізу висновків за результатами проведених моніторингів Державною аудиторською службою та її територіальними офісами, акцентували увагу на порушеннях, які наразі встановлює орган державного фінансового контролю в ході перевірок закупівель, проведених відповідно до пункту 11 та 13 Особливостей. Так, в закупівлі, проведеній відповідно до пункту 11 Особливостей UA-2023-09-13-003586-a, встановлено порушення пункту 14 Особливостей та статті 4 Закону, а саме: «включення закупівлі до річного плану (оприлюднення 13.09.2023) після укладення договору (дата укладення 12.09.2023). При цьому в запереченнях до висновку про результати моніторингу замовник надав протокол уповноваженої особи, яким зміни до річного плану затверджено 12.09.2023, тобто день у день з укладеним договором. Виходячи з вищенаведеного, просимо вас, як Уповноважений орган, надати роз’яснення з наступного питання. Яка подія вважається фактом затвердження річного плану та змін до нього: складання уповноваженою особою протоколу щодо затвердження/внесення змін до річного плану чи оприлюднення річного плану та змін до нього в електронній системі закупівель? Заздалегідь вдячні за відповідь.
Відповідь
20.10.2023 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1472 / 1482
Публічні закупівлі регулюються Законом України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 р. № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» (зі змінами) (далі – Особливості). Нормою пункту 3 Особливостей, визначено, «Замовники, що зобов’язані здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону, проводять закупівлі з урахуванням Особливостей та з дотриманням принципів здійснення публічних закупівель, визначених Законом» У пункті 14 Особливостей встановлено, що закупівля відповідно до цих особливостей здійснюється замовником на підставі наявної потреби або в разі планової потреби наступного року (планових потреб наступних періодів). Запланована закупівля, незалежно від її вартості, включається до річного плану закупівель замовника відповідно до статті 4 Закону. Згідно зі статтею 4 Закону: «Планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель (далі - річний план). Річний план та зміни до нього безоплатно оприлюднюються замовником в електронній системі закупівель протягом п’яти робочих днів з дня затвердження річного плану та змін до нього. Закупівля здійснюється відповідно до річного плану» Просимо надати роз’яснення щодо дня затвердження та оприлюднення річного плану. Наприклад, у Замовника протокольне рішення про затвердження річного плану складено 17 жовтня 2023 року, а в електронній системі закупівель річний план оприлюднено 18 жовтня 2023 року. Чи не буде тоді в даному випадку порушенням, з боку Замовника, укладення договору про закупівлю без застосування відкритих торгів та/або електронного каталогу 17 жовтня 2023 року, якщо укладений договір включено до річного плану в електронній системі закупівлі, який оприлюднено 18 жовтня 2023 року. Дякуємо за відповідь.
Відповідь
11.10.2023 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1428 / 1364
Добрий день. За період 2023 року з підприємцем було заключено договір на харчування особового складу в/ч на суму до 100 тис. грн. Пізніше були віділені додаткові кошти і також було заключено з тим же підприємцем договір на харчування теж до 100 тис. грн. На даний момент виникла необхідність у заключення договору на харчування ще на 100 тис. грн. Мотувуючи тим що збільшила чисельність особового складу. Чи можна заключати даний договір без застосування електронної системи закупівель керуючись особливостями і виникненням нагальної потреби? Чи всеш таки потрібно проводити відкриті торги?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2