Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
09.08.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
925 / 958
Добрий день . Якщо проведено аукціон на закупівлю робіт та визначено переможця ( але ще не укладено договір) і переможець додатково ще понизиився в загальній ціні (зробив знижку) . В такому разі договір можна укладати з новою ціною (пониженою)? Чи не буде це порушенням?
Відповідь
04.08.2023 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
1193 / 988
Пунктом 19 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затвердженою постановою НКРЕКП від 12.10.2022 №1178 (далі – Особливості), визначено підстави для зміни істотних умов договору. Підставою для зміни ціни за одиницю товару у зв’язку із коливанням ціни такого товару на ринку є документальне підтвердження такого коливання. У договорах про закупівлю електричної енергії для порівняння ринкових цін, як правило, обирається один з організованих його сегментів – ринок «на добу наперед» (РДН). В залежності від умов договору, документальним підтвердженням такого коливання може бути документ, виданий уповноваженою організацією : ДП «Держзовнішінформ», Торгово-промисловою палатою України тощо, або дані з офіційного сайту АТ «Оператор ринку» (www.oree.com.ua). Причому, як слідує з вищезазначеного положення, відсоток збільшення ціни товару в договорі, повинен визначатись пропорційно коливанню ціни такого товару на ринку, що відбулося з моменту укладення договору або останнього внесення змін до договору в частині зміни ціни за одиницю товару. Підставою для зміни ціни за одиницю товару у зв’язку із зміною регульованих цін (тарифів), зокрема тарифу на послуги з передачі електричної енергії є відповідний нормативно-правовий документ, що видається Регулятором (НКРЕКП). Зазначений тариф не включений до ціни електричної енергії, що торгується на організованих сегментах ринку і не впливає на зміну такої ціни, проте є складовою ціни електричної енергії для кінцевого споживача. У випадку зміни тарифу, зміна договірної ціни відбувається на різницю зміни такого тарифу у порівнянні із попередньою його величиною, а не, наприклад, ціною електричної енергії на організованих сегментах ринку. Отже, підстави зміни договірної ціну у зв’язку із коливанням ціни на ринку та у зв’язку із зміною регульованих цін (тарифів), зокрема тарифу на послуги з передачі електричної енергії є різними за своєю природою та підставами. А тому визначення пропорційності зміни ціни повинно відбуватися у порівнянні із попередніми змінами до договору, що мали місце на тих самих підставах. Відповідно, в ситуації, коли підставою для зміни договірної ціни є коливання ціни на ринку товару, порівняння цін необхідно проводити до цін, що склалися на ринку на момент укладення договору або останнього внесення змін до договору в частині зміни ціни за одиницю товару саме у зв’язку із коливанням ціни на ринку, а не у зв’язку із іншою причиною, що була раніше підставою для внесення змін до договору та зміни ціни за одиницю товару. З огляду на викладене вище, просимо надати роз’яснення - чи правильним є при обґрунтуванні підставності зміни договірної ціни постачання електричної енергії у зв’язку із коливанням цін на ринку «на добу наперед» порівнювати діючі ринкові ціни із цінами на дату укладення договору або останнього внесення змін до договору в частині зміни ціни за одиницю товару у зв’язку із коливанням ціни на ринку «на добу наперед», а не зміною тарифу на послуги з передачі електричної енергії?
Відповідь
03.08.2023 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
1093 / 1027
Чи є договір, що укладений за результатами конкурсної закупівлі з використанням електронної системи (вартість якої менше 1,5 млн. грн для робіт) договором про закупівлю в розумінні Закону України "Про публічні закупівлі". Оскільки, відповідно до пункту 3 розділу І Інструкції про порядок використання електронної системи закупівель у разі здійснення закупівель вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в Особливостях здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених Постановою Кабінету Міністрів від 12.10.2022 № 1178, що затверджено Наказом ДП Прозорро №25 : закупівля – придбання товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в Особливостях закупівель, шляхом здійснення відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги( послуг), виконавця робіт із використанням електронної системи закупівель для укладення договору про закупівлю;
Відповідь
12.07.2023 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1372 / 1388
Національною академією Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького проводиться закупівля № ID UA-2023-06-23-010887-a за процедурою відкриті торги з особливостями, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178 (далі – Особливості) по предмету «Ліжко армійське розбірне двоярусне типу «А» (далі – Закупівля). Згідно положень пунктів 24, 26 та 28 Особливостей - Замовник самостійно та безоплатно через авторизований електронний майданчик оприлюднює в електронній системі закупівель відповідно до Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 11 червня 2020 р. № 1082, та цих особливостей оголошення про проведення відкритих торгів та тендерну документацію не пізніше ніж за сім днів до кінцевого строку подання тендерних пропозицій. Оголошення про проведення відкритих торгів повинно містити інформацію, визначену частиною другою статті 21 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) з урахуванням цих Особливостей. Тендерна документація формується замовником відповідно до вимог статті 22 Закону з урахуванням цих Особливостей. Так, на виконання вимог статтей 21 та 22 Закону з урахуванням Особливостей - оголошення про проведення відкритих торгів та тендерна документація повинні містити інформацію про строк поставки товарів, виконання робіт, надання послуг. Враховуючи що, в Закупівлі та тендерній документації до неї зазначено, що кінцевий строк поставки до 25.07.2023. В ході проведення Закупівлі, одним з учасників процедури було подано скаргу до Комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, яку було прийнято до розгляду згідно рішення від 10.07.2023 № 10201-р/пк-пз, який призначено на 24.07.2023. Незалежно від результатів розгляду скарги і прийнятого органом оскарження рішення, враховуючи строки оскарження рішень замовника, передбачені пунктом 49 Особливостей – неможливо буде укласти договір про закупівлю з будь-яким учасником, що визначений переможцем процедури закупівлі у терміни до завершення строку поставки товару, визначеного умовами Закупівлі. Згідно п. 17 Особливостей - договір про закупівлю за результатами проведеної закупівлі укладається відповідно до Цивільного і Господарського кодексів України з урахуванням положень Закону та цих Особливостей. Пунктом 18 Особливостей передбачено, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі, у тому числі за результатами електронного аукціону, крім випадків: визначення грошового еквівалента зобов’язання в іноземній валюті; перерахунку ціни в бік зменшення ціни тендерної пропозиції переможця без зменшення обсягів закупівлі; перерахунку ціни та обсягів товарів в бік зменшення за умови необхідності приведення обсягів товарів до кратності упаковки. Тобто, строк поставки товару в договорі не повинен бути більшим ніж 25.07.2023. Проте, враховуючи положення частини 1,2 статті 631, статті 663 Цивільного кодексу України та частини 7 статті 180 Господарського кодексу України – набрання чинності договором відбудеться з моменту його укладення, яке настане після спливу терміну поставки товару за умовами Закупівлі, що не відповідає вимогам чинного законодавства. Враховуючи вищевикладене та положення статті 9 Закону, просимо надати роз'яснення/інформацію щодо правомірності укладення договору про закупівлю після спливу кінцевого строку поставки товару або щодо правомірності укладення договору про закупівлю, умови якого будуть відрізнятись від змісту тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі та умов Закупівлі.
Відповідь
03.07.2023 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
992 / 982
Доброго дня! Чи може міська рада, як замовник процедури закупівлі сільгосптехніки (трактор) укладати договір комісії (міська рада-ФОП-юридична особа імпортер) з переможцем торгів (ФОП-комісіонер) та юридичною особою - комітентом,
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2