Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
29.07.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1521 / 1527
Відповідно до п. 1 ч. 7 ст. 3 Закону № 922 у разі якщо було двічі відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тис. грн та є меншою за порогову вартість ( 200 тис. грн. для товарів і послуг та 1, 5 млн. грн. для робіт), здійснюється без застосування порядку проведення спрощених закупівель. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, вимоги до учасника не повинні відрізнятися від тих, що були визначені замовником в оголошенні про спрощену закупівлю. Виходячи з наведеного, мова не йде про умови поставки та суму закупівлі в бік зменшення, а отже вони, , можуть змінюватись? Чи можна при укладання прямого договору змінити умови доставки та зменшити суму закупівлі, якщо двічі не відбулась спрощена закупівля через відсутність учасників?
Відповідь
21.07.2020 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
2710 / 2520
Відповідно до п. 1 ч.2 ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) переговорна процедура застосовується якщо було двічі відмінено процедуру відкритих торгів через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної цим Законом. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації. Якщо двічі було відмінено торги на закупівлю електричної енергії за вільними цінами (для населення та адміністративних будівель бюджетної установи) та при цьому передбачався договір розроблений на основі «Примірного договору про постачання електричної енергії споживачу» (Додаток 5 до Правил роздрібного ринку електричної енергії), то чи можна при застосуванні переговорної процедури перейти на «Типовий договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг» (Додаток 5 до Правил роздрібного ринку електричної енергії) та застосувати тарифи на універсальні послуги (в т.ч. тарифи для населення).
Відповідь
21.07.2020 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
2539 / 2618
Відповідно до п. 1 ч.2 ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон) переговорна процедура застосовується якщо було двічі відмінено процедуру відкритих торгів через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної цим Законом. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації. Що в даному випадку розуміється під терміном «вимоги до учасника процедури закупівлі». Чи це стосується виключно кваліфікаційних критеріїв, які вимагаються замовником від учасника на підставі ст. 16 Закону, чи цей термін має ширше визначення та що за таких обставин входить до переліку цих вимог? Що в даному випадку розуміється під терміном «вимоги до учасника процедури закупівлі». Чи це стосується виключно кваліфікаційних критеріїв, які вимагаються замовником від учасника на підставі ст. 16 Закону, чи цей термін має ширше визначення та що за таких обставин входить до переліку цих вимог?
Відповідь
26.06.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1863 / 1885
І. Згідно з частиною 7 статті 3 Закону України "Про публічні закупівлі" придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини першої цієї статті, здійснюється без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого цим Законом, у разі, зокрема: якщо було двічі відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, вимоги до учасника не повинні відрізнятися від тих, що були визначені замовником в оголошенні про спрощену закупівлю. Запитання 1: Чи зобов’язаний замовник вимагати від суб’єкта господарювання, з яким буде укладатись договір, документи, які вимагались в оголошенні про спрощені закупівлі, наприклад: довідки, гарантійні листи, інформацію/документи про право підписання договору про закупівлю, статут тощо? ІІ. Згідно з частиною 1 статті 1 Закону України "Про публічні закупівлі" Замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, зокрема: оголошення про проведення спрощеної закупівлі та проект договору про закупівлю - не пізніше ніж за шість робочих днів до кінцевого строку подання пропозицій; при цьому частиною 4 статті 41 встановлено, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції/пропозиції за результатами електронного аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі. Поряд з цим, пунктом 24 статті 1 Закону України "Про публічні закупівлі" встановлено, що пропозиція учасника спрощеної закупівлі - пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник подає замовнику відповідно до оголошення про проведення спрощеної закупівлі та вимог до предмета закупівлі; Запитання 2: Якщо замовник не вимагає подання заповненого/підписаного/оформленого договору у складі пропозиції учасника спрощеної закупівлі чи має право замовник та переможець укладати договір за результатами спрощеної закупівлі на інших умовах аніж ті, що викладені у проекті договору? Запитання 3: Чи має право замовник та переможець спрощеної закупівлі розширити та/або доповнити та/або деталізувати умови викладені в проекті договору?
Відповідь
11.06.2020 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
1755 / 1660
Доброго дня. Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 22 Закону України "Про публічні закупівлі" в тендерній документації зазначається інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі відповідну технічну специфікацію (у разі потреби - плани, креслення, малюнки чи опис предмета закупівлі). Технічні, якісні характеристики предмета закупівлі та технічні специфікації до предмета закупівлі повинні визначатися замовником з урахуванням вимог, визначених частиною четвертою статті 5 цього Закону. Уточніть будь-ласка: в тому разі, коли планується закупівля товару бувшого у використанні, чи є обов'язковим зазначення в документації придбання саме б/у товару в розрізі необхідності зазначення його якісних характеристик.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2