Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
27.07.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3526 / 3463
Відповідно до Пункту 8 Статті 11 Закону України "Про публічні закупівлі" (далі - Закон) Уповноважена особа для здійснення своїх функцій, визначених Законом, підтверджує свій рівень володіння необхідними (базовими) знаннями у сфері публічних закупівель на веб-порталі Уповноваженого органу шляхом проходження безкоштовного тестування. Порядок організації тестування уповноважених осіб визначається Уповноваженим органом. Станом на сьогоднішній день, такий порядок затверджений? Як пройти тестування уповноваженим представникам, що визначені організацією та яке підтвердження проходження такого тестування вони отримують?
Відповідь
07.06.2021 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
3562 / 3800
КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ СПОРТУ» ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ» (далі – Коледж, заклад) являється замовником у розумінні п.3 ч.1 ст.2 Закону України «Про публічні закупівлі». Відповідно до ч.8 ст.11 Закону України «Про публічні закупівлі» уповноважена особа для здійснення своїх функцій, визначених цим Законом, підтверджує свій рівень володіння необхідними (базовими) знаннями у сфері публічних закупівель на веб-порталі Уповноваженого органу шляхом проходження безкоштовного тестування. Порядок організації тестування уповноважених осіб визначається Уповноваженим органом. Згідно з ч.4 розділу X Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про публічні закупівлі» замовник може утворювати тендерний комітет (комітети) для організації та проведення процедур закупівель до 1 січня 2022 року. Таким чином, уже з 1 січня 2022 року закупівлі в Україні зможуть проводити лише уповноважені особи, які підтвердять базовий рівень знань у сфері публічних закупівель. На теперішній час закупівлі товарів, робіт та послуг здійснюються в закладі виключно уповноваженими особами. Закупівлі товарів, робіт та послуг для потреб 2022 року будуть розпочаті уповноваженими особами Коледжу орієнтовно в листопаді-грудні 2021 року. Враховуючи, що відповідно до п.12 ч.1 ст.9 Закону України «Про публічні закупівлі» однією з функцій Уповноваженого органу є надання узагальнених відповідей рекомендаційного характеру щодо застосування законодавства у сфері закупівель, Коледж звертається з проханням надати відповідь щодо наступних питань: 1.Чи мають право уповноважені особи закладу розпочати в листопаді-грудні 2021 року закупівлі товарів, робіт та послуг для потреб 2022 року без проходження безкоштовного тестування? 2.Просимо надати наявну інформацію щодо орієнтовних термінів затвердження порядку організації тестування уповноважених осіб. Заздалегідь вдячні за вичерпні відповіді!
Відповідь
04.06.2021 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
3824 / 3864
Доброго дня. Мене призначено уповноваженою особою з прямим підпорядкуванням генеральному директору. Керівництво переглядає штатний розпис, у зв'язку із зміною прожиткового мінімуму з 1 липня 2021 року і штучно створюється відділ для конкретної особи "Відділ економіки, маркетингу, кадрової роботи та закупівель". У даному відділу зібрані "все і вся". Тут і начальник, і заступник, і секретар, і кадровик і уповноважена особа (додам, що на нашому підприємстві вона лише одна). Відповідно до наказу Міністерство економічного розвитку і торгівлі україни №557 від 30.03.2016 "Про затвердження Примірного положення про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб)" п.3.8. визначено, що у разі визначення ДВОХ і БІЛЬШЕ уповноважених осіб замовник може прийняти рішення щодо створення відповідного окремого структурного підрозділу та визначити керівника, який організовує роботу такого підрозділу. Тобто лише у разі визначення двох і більше уповноважених осіб та створення ВІДПОВІДНОГО відділу. Проте керівництво свідомо ігнорує цю норму і склало штатний розпис підприємтва на власний розсуд. Прошу Вас надати мені відповідь та визначити законність такого переведення. Дуже вам вдячна. Вірю у справедливість.
Відповідь
19.05.2021 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
3834 / 3775
Після укладення договору про закупівлю чи здійснює контроль уповноважена особа за виконанням умов договору, виконанням договору, зокрема в частині : строків поставки товару, якості товару, якості наданих послуг, строків виконання робіт тощо????
Відповідь
29.03.2021 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
4258 / 4129
Відповідно до абзацу другого частини четвертої розділу X прикінцеві та перехідні положення Закону України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон) зазначено, що замовник може утворювати тендерний комітет (комітети) для організації та проведення процедур закупівель до 01 січня 2022 року, отже відповідальною за організацію та проведення процедур закупівель/спрощеної закупівлі з 01 січня 2022 року є уповноважена особа. Разом з тим відповідно до пункту 35 частини першої статті 1 Закону, уповноважена особа (особи) це службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель згідно з Законом при цьому відповідно до частини десять статті 11 Закону уповноваження особа: 1) планує закупівлі та формує річний план закупівель в електронній системі закупівель; 2) здійснює вибір процедури закупівлі; 3) проводить процедури закупівель/спрощені закупівлі; 4) забезпечує рівні умови для всіх учасників, об’єктивний та чесний вибір переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі; 5) забезпечує складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених Законом; 6) забезпечує оприлюднення в електронній системі закупівель інформації, необхідної для виконання вимог Закону; 7) здійснює інші дії, передбачені Законом. Враховуючи вище зазначене, просимо Вас надати роз’яснення на наступне питання: - чи є правові підстави визначати уповноважених осіб відповідальних виключно за планування закупівель та формування річного плану, та окремо - за проведення процедури закупівлі?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2