Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
26.03.2018 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
7402 / 7236
Для закупівлі проїзних документів для перевезення організованих груп дітей пільгових категорій до дитячих центрів "Артек" та "Молода Гвардія" і в зворотному напрямі збираються кошти батьків. Чи потрібно здійснювати закупівлю квитків відповідно до Закону, якщо кошти поступатимуть на рахунок департаменту і їх сума за рік перевищуватиме 200 тис. грн.? Дякую.
Відповідь
12.03.2018 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
6754 / 6684
Згідно п. 4.2.2 та 4.2.3. Наказу ДП "Зовнішторгвидав України" № 35 від 13.04.2016р. "Про порядок здійснення допорогових закупівель", оператор має право перевіряти достовірність інформації, наданої користувачем та припиняти доступ до особистого кабінету. Станом на 05.03.2018р., я звернулась до ДП "Прозорро" та ТОВ "НВП "ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ" (Смарттендер) з вимогою перевірити на достовірність поданих ПрАТ "АФ "Аналітик" документів для участі в допорогових закупівель та заблокувати його, оскільки ПрАТ "АФ "Аналітик" надає підроблені та недостовірні документи. Вимога мною була надіслана з підтверджуючими документами. Однак, ні ДП "Прозорро", ні ТОВ "НВП "Інформаційні технології" не надали аргументовану відповідь, посилаючись на те, що наказ № 35 від 13.04.2016р. ДП "Зовнішторгвидав України" їх не стосується. Прошу Вас надати розяснення кого саме стосується вищевказаний наказ (крім учасника і замовника) і для кого він написаний та хто має право перевіряти достовірність інформації поданої користувачами системи, а також чому оператор не може припинити доступ до особистого кабінету маючи на те всі підстави та докази. З повагою, Іванна Костракевич
Відповідь
28.02.2018 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
5901 / 5725
Абзацом 18 частини 3 статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) передбачено, що дія цього Закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є послуги за договорами про медичне обслуговування населення, що надаються відповідно до Закону. Відповідно до статті 17 Закону України «Про охорону праці», якщо предметом закупівлі є послуги з обов’язкового медичного огляду працівників певних категорій метрополітену, чи поширюється дія Закону, а саме абзацу 18 частини 3 статті 2 Закону на закупівлю даних послуг.
Відповідь
22.02.2018 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
7792 / 7455
Доброго дня! Надайте, будь ласка, роз’яснення, чи відсутня необхідність в проведенні закупівель відповідно до ЗУ «Про публічні закупівлі» через діяльність підприємства на комерційній основі, а саме: Миколаївський академічний український театр драми та музичної комедії комунальної форми власності є одержувачем бюджетних коштів, а також має поточні рахунки в банках (власні кошти), на які надходять грошові кошти внаслідок діяльності на комерційній основі від продажу квитків. 2018 року театр планує закупити за "власні кошти", які надійшли внаслідок нашої діяльності на комерційній основі, товар, вартість якого перевищує 200 тис.грн. Чи зобов’язаний театр здійснювати закупівлі або висвітлювати закупівлі за "власні кошти" через веб-портал Уповноваженого органу (Prozorro)?
Відповідь
15.02.2018 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
6061 / 5911
Замовник відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» належить до Замовників, які провадять діяльність в окремих сферах господарювання. Відповідно до п.1. ч.4 ст.2 Закону: «Дія цього Закону для замовників, які провадять діяльність в окремих сферах господарювання, додатково не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є: 1) товари, роботи і послуги, що безпосередньо виробляються, виконуються, надаються виключно для забезпечення діяльності в окремих сферах господарювання їх афілійованими підприємствами;» При цьому, п.2 ч.1 ст.1 Закону визначено, що «афілійовані підприємства - підрозділи замовника, майно та операції яких зазначені в консолідованому балансі замовника, або суб’єкти господарювання, стосовно яких замовник здійснює контроль або які разом із замовником перебувають під контролем іншого суб’єкта господарювання;» абз.6 п.16. ч.1 Закону встановлено, що «Під здійсненням контролю розуміється можливість здійснення вирішального впливу або вирішальний вплив на господарську діяльність учасника процедури закупівлі безпосередньо або через більшу кількість пов’язаних фізичних чи юридичних осіб, що здійснюється, зокрема, шляхом реалізації права володіння або користування всіма активами чи їх значною часткою, права вирішального впливу на формування складу, результати голосування, а також вчинення правочинів, що надають можливість визначати умови господарської діяльності, надавати обов’язкові до виконання вказівки або виконувати функції органу управління учасника процедури закупівлі, або володіння часткою (паєм, пакетом акцій), що становить не менше ніж 25 відсотків статутного капіталу учасника процедури закупівлі.» Замовник володіє 66% акцій Приватного акціонерного товариства, яке в свою чергу є засновником іншої юридичної особи, зокрема володіє часткою (65% статутного капіталу) в статутному фонді Товариства з обмеженою відповідальністю. Виходячи з викладеного вище, просимо дати роз’яснення щодо можливості здійснення закупівель без застосування вимог Закону, відповідно до п.1. ч.4 ст.2 Закону.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2