Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
11.07.2017 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
7967 / 7883
Чи повинен Замовник (КПТМ "Криворіжтепломережа" є замовник, який здійснює діяльність в окремих сферах господарювання) при визначенні предмету закупівлі в розумінні Закону України "Про публічні закупівлі" керуватися інструкцією щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012р. №333?
Відповідь
21.06.2017 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
7969 / 7691
Державне підприємство "Державний інститут судових економіко-правових та технічних досліджень" створено в 1971 році на підставі наказу № 225 Міністерства хімічної промисловості СРСР. Відповідно до п. 1.1 Статуту Державного підприємства «Державний інститут судових економіко-правових та технічних експертних досліджень» (нова редакція), затвердженого наказом Міністерства юстиції України 12 грудня 2016 року № 3624/5, державне комерційне підприємство «Державний інститут судових економіко - правових та технічних експертних досліджень» засноване на державній власності (100 % частки в статутному капіталі) та належить до сфери управління Міністерства юстиції України. Згідно із п. 3.1. Статуту головною метою підприємства є задоволення потреб органів досудового розслідування, судових органів, інших державних органів, а також фізичних та юридичних осіб у забезпеченні їх належною, кваліфікованою та об’єктивною експертизою, орієнтованою на максимальне використання досягнень науки і техніки. Пунктом 1.5 Статуту підприємства визначено, що останній відповідно до покладених на нього завдань здійснює експертну, навчальну, консультаційну, аналітичну, маркетингову, дослідницьку та комерційну діяльність з метою задоволення потреб держави, фізичних, юридичних осіб та одержання прибутку. Підприємство здійснює комерційну господарську діяльність і не фінансується за рахунок бюджетних коштів. Аналіз чинних нормативно-правових актів щодо регулювання публічних закупівель, судової практики в сфері публічних закупівель, листів Мінекономрозвитку від 29.04.2016 № 3302­06/12875­06 “Щодо здійснення закупівель замовниками” та від 12.05.2016 № 3302­06/13747­07 “Щодо здійснення закупівель замовниками, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання” дозволив зробити висновок, що наше підприємство не є замовником в розумінні п. 9 ч.1 ст. 1 Закону України "Про публічні закупівлі". Натомість, з метою дотримання законності при здійсненні господарської діяльності підприємства, просимо надати роз'яснення, чи є ДП "ДІСЕД" замовником в розумінні п. 9 ч.1 ст. 1 Закону України "Про публічні закупівлі" при здійсненні комерційної діяльності, направленої на закупівлю послуг з проведення експертиз (експертних досліджень) за умови, що в штаті підприємства відсутні такі штатні одиниці як експерт та такі послуги закуповуються з метою задоволення потреб замовників без використання бюджетних коштів цільового користування (юридичні особи приватного публічного права, фізичні особи або учасники судових процесів за судовим рішенням (ухвалою) суду).
Відповідь
19.06.2017 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
5697 / 5866
Доброго дня! КП "Чернігівське тролейбусне управління" ЧМР є підприємством, яке здійснює діяльність в окремій сфері господарювання, а саме надає послуги пасажирських перевезень тролейбусами в м. Чернігові. Щотижня у підприємства виникає необхідність в придбанні запасних частин для тролейбусів та витратних матеріалів (підшипники, фарба, дзеркала та ін.)для підтримання транспортних засобів в належному робочому стані. В річному плані передбачити необхідність в тих чи інших запчастинах та матеріалах не є можливим, оскільки не відомо коли та за яких обставин вони можуть знадобитись. Витрати на ті чи інші запчастини та матеріали також не можливо передбачити. Питання. Чи допускається укладання договорів про довгострокові поставки товарів поза річним планом закупівель? Якщо так, чи необхідно оприлюднювати звіт про укладення таких договорів в системі електронних закупівель? Чи необхідно оприлюднювати звіт про укладення довгострокових договорів, якщо вартість однієї поставки товару буде менше 50 000 грн.? Дякую!
Відповідь
26.05.2017 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
6674 / 6491
На питання щодо умов застосування підстави передбаченої п. 3 ч. 4 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» (якщо предметом закупівлі є товари, що закуповуються для перепродажу третім особам, за умови, що замовник не займає монопольне (домінуюче) становище на ринку таких товарів та інші суб'єкти господарювання можуть вільно здійснювати їх продаж за тих самих умов, що і замовник) отримана консультація, що відповідь на питання міститься в листі від 31.03.2017 № 3302-06/10639-06 "Щодо випадків, на які не поширюється дія Закону України “Про публічні закупівлі”. Просимо повідомити яким саме розділом/абзацом вказаного листа керуватися у випадку закупівлі продукції для реалізації в закладах громадського харчування, у тому числі сировини для приготування страв?
Відповідь
18.05.2017 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
6588 / 6401
Доброго дня! ТОВ «Теплоінвест – Запоріжжя» є суб’єктом господарювання, яке: - здійснює діяльність в окремих сферах господарювання (виробництво теплової енергії на установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії) на промисловій чи комерційній основі; - забезпечує потреби держави (плануємо укласти договори про закупівлю послуг: пара та гаряча вода; постачання пари та гарячої води за державні кошти); - не є розпорядником бюджетних коштів; - статутний капітал - 100 % приватна власність; - провадить діяльність на підставі ліцензії, яка не може розглядатися як спеціальне чи ексклюзивне право; - відповідно до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва теплової енергії, затверджених Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 22.03.2017 № 308, Ліцензіат (ТОВ «Теплоінвест – Запоріжжя») повинно використовувати кошти, отримані за рахунок діяльності з виробництва теплової енергії, за цільовим призначенням та з дотриманням принципів здійснення закупівель відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі». Враховуючи вищенаведене, прошу дати відповідь на наступні запитання: 1. ТОВ «Теплоінвест – Запоріжжя» є замовником у розумінні п. 9 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі» та має здійснювати закупівлі з дотриманням вимог цього Закону? 2. Як Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виробництва теплової енергії, затверджені Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 22.03.2017 № 308 кореспондуються з Законом України «Про публічні закупівлі»?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2