Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
09.08.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4611 / 4493
Якщо у тендерах Prozorro в якості постачальника послуг приймає комунальне підприємство (КП), чи дійсно чинне законодавство дозволяє такому підприємству надавати послуги, але забороняє здавати майно (наприклад, спецтехніку) в оренду чи в прокат щляхом участі у тендерних процедурах? Зіткнулися із ситуацією, що КП не може податися на закупівлю послуг спецтехніки із водієм (!) лише тому, що в назві тендеру, у коді CPV та у тендерній документації наявні слова "оренда" і "прокат" спецтехніки, а не "послуги" спецтехніки.
Відповідь
17.01.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4606 / 4360
Доброго дня! На наш тендер (UA-2017-01-15-000027-a) щодо закупівлі газу. Було поставлено запитання: "Відповідно до ТД учасник повинен мати ліцензію на постачання природного газу. Питання ліцензування господарської діяльності з постачання природного газу регулюється статтею 9 Закону України «Про ринок природного газу» від 09.04.2015 року № 329-VIII та статтею 7 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» № 222-VIII від 02.03.2015 в чинній редакції від 26.11.2016 року. Зокрема законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності» скасовано такі види ліцензійної діяльності як - постачання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ за регульованим та нерегульованим тарифом. У частині 2 статті 8 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» передбачено, що у разі скасування ліцензування виду господарської діяльності орган ліцензування втрачає повноваження органу ліцензування, а ліцензії, видані на здійснення цього виду діяльності, вважаються недійсними. На сьогоднішній день постачальники природного газу мають два види ліцензій за регульованим та нерегульованим тарифом. Виходячи з норм законодавства викладених вище дані ліцензії не є дійсними, з чим згодна НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ. Так в листі № 5930/16.3.2/7-16 від 13.06.2016 опублікованому на своєму офіційному сайті 23.06.2016 НКРЕ КП посилаючись на Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» повідомляє, про те що на підставі статті 8 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» видані раніше ліцензії на постачання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ за нерегульованим тарифом вважаються недійсними, а НКРЕКП позбавлена повноважень здійснювати ліцензування діяльності з постачання природного газу, газу (метану) вугільних родовищ за нерегульованим тарифом. Враховуючи вищенаведене, чи буде допущений до оцінки учасник, який не має відповідної ліцензії щодо постачання природного газу?". Прошу проконсультувати чи можимо ми допустити учасника без ліцензії на постачання газу до оцінки. Дякую. Чекатиму відповіді.
Відповідь
24.11.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4604 / 4559
від 09.12.2011 р. N 3302-25/14839-08 Щодо здійснення закупівель за додаткові кошти. Було надано таке роз'яснення: акож може виникнути така ситуація: очікувана вартість предмета закупівлі – 200 тис. грн. За результатами торгів укладено договір про закупівлю на меншу, ніж очікувана вартість, суму, а саме, на 165 тис. грн. Отже, у Замовника виникла економія коштів у розмірі 35 тис. грн, що буде новим предметом закупівлі. У цьому разі проводиться засідання комітету з конкурсних торгів Замовника (далі – комітет) і у протокольному рішенні описується зазначена ситуація, при цьому комітет приймає рішення про: – внесення мін до додатка до річного плану закупівель (інформація зазначається окремим рядком, у примітках вказується, що кошти на цю закупівлю з’явилися в результаті економії); – здійснення закупівлі на 35 тис. грн без застосування вимог Закону. ПИТАННЯ : ЦЕ РОЗ'ЯНСНЕННЯ ЩЕ АКТУАЛЬНЕ? ВРАХОВУЮЧІ ЗМІНИ У ЗАКОНІ "ПРО ПУБЛІЧНІ ЗАКУПІВЛІ"
Відповідь
12.10.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4589 / 4504
ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «УКРСТАЛЬ КОНСТРУКЦІЯ», з метою прийняття участі у відкритих торгах (тендеру), отримало від обслуговуючого банку - Публічного акціонерного товариства «Місто Банк» банківську гарантію №10/Ю-18 від 09.08.2018 (додаємо, також копія вищезгаданої гарантії разом з нашим зверненням були направлені Вам раніше та зареєстровані Вами у вхідній кореспонденції № 07/70-541-18 від 10.10.2018р). Тендерна пропозиція нашого товариства була відхилена через не відповідність отриманої банківської гарантії Положенню про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах, затвердженим Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 №639, а саме – видана банківська гарантія не містить назву відповідного документу, з якого виникають базові відносини. Проте в підпункту 8 пункту 3 Проекту ВИМОГ до забезпечення тендерної пропозиції, передбаченого Законом України «Про публічні закупівлі», яке надається у вигляді гарантії банку передбачених до затвердження Проектом наказу Мінекономрозвитку “Про затвердження вимог до забезпечення тендерної пропозиції, передбаченого Законом України “Про публічні закупівлі”, яке надається у вигляді гарантії банку” оприлюднених на офіційному сайті Мінекономрозвитку за адресою http://www.me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=52eda037-4f74-45c9-b858-602325657f5c&title=ProektNakazuMinekonomrozvitkuproZatverdzhenniaVimogDoZabezpechenniaTendernoiPropozitsii-PeredbachenogoZakonomUkrainiproPublichniZakupivli-YakeNadatsiaUVigliadiGarantiiBanku чітко вказано, цитуємо: «дата, номер і назва відповідного документа, з якого виникають базові відносини, а саме реквізити процедури закупівлі: - номер оголошення про проведення процедури закупівлі, за якою вимагається надання гарантії, у форматі: UA-XXXX-XX-XX-XXXXХX-X; - інформація стосовно частини предмета закупівлі (лота), щодо якого надається гарантія, у разі, якщо учасником подаються тендерні пропозиції стосовно частини предмета закупівлі (лота) у межах однієї процедури закупівлі» Повертаючись до нашої банківської гарантії можемо стверджувати, що вона безсумнівно містить саме вищенаведені вимоги які затверджені проектом Постанови Мінекономрозвитку: - назву та інформацію стосовно частини предмету закупівлі (ДК 021:2015 код 45223000-6 Спорудження конструкцій) Придбання та монтаж сміттєзатримуючих решіток (9 шт. для трьох гідроагрегатів) філія «Кременчуцька ГЕС» ПрАТ «Укргідроенерго», - номер оголошення про проведення відкритих торгів (ідентифікатор закупівлі) №UA-2018-07-18-001424-b, саме так як затверджено в проекті постанови, а також державне джерело, з якого отримана інформація про держзакупівлю - «Вісник державних закупівель». При цьому варто зазначити, що ідентифікатор закупівлі являється унікальним кодом, за яким цю закупівлю можна знайти на всіх підключених до системи та акредитованих державних майданчиках в загальній системі електронних закупівель Prozorro, Dozorro, а тому дозволяє в повній мірі, однозначно та беззастережно визначити базові відносини. Виходячи з вищевикладеного, відсутні будь-які об’єктивні причини стверджувати про невідповідність виданої ПАТ «Місто Банк» електронної банківської гарантії, навпаки, вона є дійсною, платоспроможною та такою, що відповідає українському законодавству та міжнародним критеріям оцінки та ідентифікації банківських гарантій URDG 758 (UNIFORM RULES FOR DEMAND GUARANTEES). На підтвердження маємо лист ПАТ «Місто Банк» (додаємо). З урахуванням вищевикладеного, просимо надати роз’яснення, чи відповідає видана Публічним акціонерним товариством «Місто Банк» банківська гарантія №10/Ю-18 від 09.08.2018, надана як забезпечення тендерної пропозиції відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», вимогам про реалізацію державної політики у сфері державних закупівель, у тому числі в частині зазначення назви відповідного документу, з якого виникають базові відносини?
Відповідь
14.11.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
4578 / 4567
яким чином постачальник належним чином може підтвердити факт зростання цін на вугілля кам"яне після того, як договір закупівлі було укладено; що є неналежним підтвердженням зростання рівня цін
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2