Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
31.12.2020 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
2921 / 2929
Яким чином має новостворена установа із 06.01.2021року має закупити газ на заклади культури щоб якомога скорше почати отоплювати установи? Чи можливо заключити спочатку прямий договір? Чи є це підставою для заключення договору із ПОН чи постачальником нагальної потреби природного газу?
Відповідь
25.10.2022 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
2920 / 2978
Київський національний університет технологій та дизайну має потребу у закупівлі послуг з вивезення та знешкодження сміття: лот 1 - послуги з вивезення та знешкодження сміття; лот 2 - послуги з вивезення та знешкодження сміття, код за Єдиним закупівельним словником ДК 021:2015- 90510000-5 Утилізація/видалення сміття та поводження зі сміттям. Замовником було двічі оголошено процедуру відкритих торгів (оголошення № UA-2022-07-01-003433-a та № UA-2022-07-18-006070-a), які не відбулися через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій. Уповноваженою особою, прийнято рішення застосувати переговорну процедуру у відповідності до п. 1 ч. 2 ст. 40 Закону: якщо було двічі відмінено процедуру відкритих торгів, через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, при цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не відрізняються від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації. Однак, з 19.10.2022 року функціонал електронної системи закупівель не дає змогу Замовнику оприлюднити інформацію про переговорну процедуру закупівлі відповідно ст. 10 та 40 Закону. Чи може замовник укласти прямі договора з поставщиком послуг, керуючись підпунктом 6 пункту 13 Постанови №1178 від 12.10.2022 року, оскільки 6) відмінено відкриті торги через відсутність учасника процедури закупівлі (учасників процедури закупівлі), у тому числі за лотом. Відповідно за результатами закупівлі, замовник оприлюднить в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до пункту 38 розділу Х “Прикінцеві та перехідні положення” Закону.
Відповідь
16.07.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2919 / 2984
Доброго дня. Наказом Мінекономіки від 14.12.2020 № 2628 затверджено форму забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції та Вимоги до забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції. В абз. 13 п. 1 форми забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції вказано наступну вимогу: "Відомості про договір, відповідно до якого видається гарантія банком, страховою організацією, фінансовою установою (у разі наявності)". В п. 11 розд. 4 вимог до забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції, вказано: "у разі якщо надавачем гарантії є страхова організація, зазначається: назва договору, відповідно до якого надається гарантія, його номер та інші реквізити договору в разі їх наявності;". Отже, відомості про договір, відповідно до якого видається гарантія обов'язково зазначаються у разі якщо надавачем гарантії є страхова організація. Чи потрібно зазначати відомості про договір, відповідно до якого видається гарантія, якщо вона надається банком чи фінансовою установою? Чи відповідатиме банківська гарантія наказу Мінекономіки від 14.12.2020 № 2628 якщо в ній не буде вказано відомості про договір, відповідно до якого видається гарантія (адже вимога стосується лише страхових організацій)?
Відповідь
02.11.2021 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
2914 / 2904
Доброго дня! У своєму листі від 20.08.2021 № 4712-03/42338-01 Мінекономіки зазначає «…згідно з п.2 ч. 5 ст. 41 Закону істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків: збільшення ціни за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміни не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю,- не частіше 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовуються у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного палива, природного газу та електричної енергії. Отже сторони можуть внести зміни до договору про закупівлю у випадку, визначеному п.2 ч.5 ст.41 Закону, у разі збільшення ціни саме на такий відсоток, на який відбулося коливання на ринку, але не більше ніж на 10 відсотків один раз протягом 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю/внесення змін до такого договору щодо збільшення ціни за одиницю товару». Звертаємось з проханням надати відповідь - чи може підприємство-Замовник при закупівлі бензину та дизельного палива вносити зміни до істотних умов договору щодо збільшення ціни за одиницю товару до 10 % в порядку передбаченому договором без кількості обмежень такого підвищення. Наприклад, договір укладено 01.06.2021, підприємство відповідно до умов договору та за наявності документально підтвердженого коливання ціни на ринку 01.07.2021 підвищено вартість товару до 10 % від початкової суми (обсяг товару відповідно зменшено). Чи має право підприємство підвищити ще раз вартість товару 01.08.2021 до 10 % від попередньо встановленої вартості за наявності документально підтвердженого коливання ціни та якщо таке підвищення передбачено умовами договору? Дякуємо за відповідь.
Відповідь
22.02.2022 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
2911 / 2995
Доброго дня. Виникла ситуація по електроенергії. 31.12.2021 р. було укладено договір на постачання електричної енергії з 01.01.2022 по 31.12.2022 р.. При розрахунку за січень було виявлено, що постачання електроенергії до 20.01.22 здійснював постачальник "останьої надії". Враховуючи те що пропозиція учасника який виграв торги і пропозиція постачальника "останьої надії" сутєво відрізняться. Як нам вийти з даної ситуації.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2