Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
08.02.2023 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
1699 / 1722
Надайте, будь ласка, роз'яснення: чи може включатися до складу робочої групи головний бухгалтер військової частини? Яким нормативно-правовим документом керуватися.
Відповідь
31.01.2023 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1829 / 1795
Доброго дня. Дайте будь ласка роз'яснення з наступного питання. Чи може бути покладено функції уповноваженої особи із закупівель на уповноваженого з антикорупційної діяльності філії Державного підприємства? Тим більше, якщо у Положенні про уповноваженого з антикорупційної діяльності вказано, що Втручання у діяльність уповноваженої особи під час здійснення нею своїх повноважень, а також покладення на уповноважену особу обов'язків, що не належать або виходять за межі її повноважень чи обмежують виконання покладених на неї завдань, забороняються?
Відповідь
26.01.2023 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
1562 / 1639
чи може бути призначена фахівцем з публічних закупівель особа, що має середню освіту, але великий досвід роботи у сфері публічних закупівель, пройшла відповідні навчання (отримала сертифікат) та фактично виконує цю роботу на протязі значного часу.
Відповідь
21.12.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1877 / 1734
чи може замовник (структурний підрозділ органу місцевого самоврядування призначити уповноваженою особою з питань публічних закупівель інспектора з благоустрою на період дії воєнного стану, у звязку із виробничою необхідністю , який не є посадовою особою?
Відповідь
18.12.2022 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
2033 / 2099
Відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі”: 1) відповідальною за організацію та проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі є уповноважена особа, яка визначається або призначається замовником одним з таких способів (частина перша статті 11): – шляхом покладення на працівника (працівників) із штатної чисельності функцій уповноваженої особи як додаткової роботи з відповідною доплатою згідно із законодавством; – шляхом введення до штатного розпису окремої (окремих) посади (посад), на яку буде покладено обов’язки виконання функцій уповноваженої особи (уповноважених осіб); – шляхом укладення трудового договору (контракту) згідно із законодавством. 2) уповноважена особа (особи) – службова (посадова) чи інша особа, яка є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі/спрощених закупівель згідно з цим Законом на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту) (пункт 35 частини першої статті 1); 3) уповноважена особа здійснює свою діяльність на підставі укладеного із замовником трудового договору (контракту) або розпорядчого рішення замовника та відповідного положення (частина сьома статті 11). Згідно з Правилами організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженими наказом Міністерства юстиції України від 18.06.2015 № 1000/5 (зі змінами) (далі – Правила): – право на створення, підписання, погодження, затвердження документів визначається актами законодавства, положеннями (статутами) установ, положеннями про структурні підрозділи і посадовими інструкціями (пункт 1 глави 1 розділу ІІ); – право на видання певного виду розпорядчого документа (постанови, рішення, наказу, розпорядження) закріплюється у положенні (статуті) установи і зумовлюється правовим статусом установи та порядком прийняття управлінських рішень (на підставі єдиноначальності або колегіальності) (пункт 4 глави 1 розділу ІІ); – в установах, що діють на основі колегіальності, їх керівники мають право приймати єдиноначальні рішення з вузьких питань і видавати в межах своєї компетенції інші види розпорядчих документів (пункт 4 глави 1 розділу ІІ). Відповідно до Закону України “Про Національний банк України”: – Правління Національного банку України здійснює управління діяльністю Національного банку України (стаття 14); – Голова Національного банку України керує діяльністю Національного банку України у межах компетенції, визначеної Законом України “Про Національний банк України” (пункт 1 статті 19). Відповідно до Закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”: – Виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі - Фонд) здійснює управління поточною діяльністю Фонду (частина перша статті 11); – Директор - розпорядник Фонду керує поточною діяльністю Фонду (пункт 1 частини першої статті 14). Прошу надати роз’яснення: 1) ким (з огляду на норми Закону України “Про публічні закупівлі”) в умовах особливого періоду та введеного правового режиму воєнного стану має видаватися розпорядчий документ про затвердження положення про уповноважену особу Національного банку України: Правлінням Національного банку України (колегіально) чи Головою Національного банку (одноосібно)? 2) ким (з огляду на норми Закону України “Про публічні закупівлі”) в умовах особливого періоду та введеного правового режиму воєнного стану має видаватися розпорядчий документ про затвердження положення про уповноважену особу Фонду: Виконавчою дирекцією Фонду (колегіально) чи Директором - розпорядником Фонду (одноосібно)?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2