Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
17.05.2023 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
1401 / 1331
Доброго дня. Замовник закуповує послуги з поточного ремонту водогону. При цьому вартість сантехнічного обладнання, що замінюється, становить 70% вартості закупівлі. Підскажіть який в даному випадку предмет закупівлі, товар чи послуга? Згідно пункту 34 Закону України № 922-VIII товари це - продукція, об’єкти будь-якого виду та призначення, у тому числі сировина, вироби, устаткування, …, а також послуги, пов’язані з постачанням таких товарів, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих товарів. Пояснення, що таке послуги, пов’язані з постачанням таких товарів, у нормативних документах відсутнє. Раніше порядок визначення предмета закупівлі був визначений в наказі Мінекономрозитку від 17.03.2016 № 454 Згідно пункту 5 розділу II цього наказу «Якщо під час здійснення замовником закупівлі товарів передбачається також закупівля послуги (послуг), пов'язаної (пов'язаних) з поставкою товарів (зокрема послуги з транспортування, установки, монтажу, наладки, інсталяції програмного забезпечення, навчання персоналу тощо), предметом закупівлі в такому разі є товари за умови, що вартість такої послуги (таких послуг) не перевищує вартості самих товарів». Однак в даний час вказаний наказ втратив силу. Прошу надайте роз’яснення поняття що таке послуги, пов’язані з постачанням товарів згідно з пунктом 34 статті 1 Закону України № 922-VIII, а саме: це доставка товару на місце чи слід трактувати дане поняття більш широко, як і установка, монтаж, тощо. Дякую
Відповідь
12.05.2023 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
1400 / 1406
Доброго дня. Замовник закуповує послуги з поточного ремонту водогону. При цьому вартість сантехнічного обладнання, що замінюється, становить 70% вартості закупівлі. Підскажіть який в даному випадку предмет закупівлі, товар чи послуга? Згідно пункту 34 Закону України № 922-VIII товари це - продукція, об’єкти будь-якого виду та призначення, у тому числі сировина, вироби, устаткування, …, а також послуги, пов’язані з постачанням таких товарів, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих товарів. Пояснення, що таке послуги, пов’язані з постачанням таких товарів, у нормативних документах відсутнє. Раніше порядок визначення предмета закупівлі був визначений в наказі Мінекономрозитку від 17.03.2016 № 454 Згідно пункту 5 розділу II цього наказу «Якщо під час здійснення замовником закупівлі товарів передбачається також закупівля послуги (послуг), пов'язаної (пов'язаних) з поставкою товарів (зокрема послуги з транспортування, установки, монтажу, наладки, інсталяції програмного забезпечення, навчання персоналу тощо), предметом закупівлі в такому разі є товари за умови, що вартість такої послуги (таких послуг) не перевищує вартості самих товарів». Однак в даний час вказаний наказ втратив силу. Прошу надайте поняття що таке послуги, пов’язані з постачанням товарів згідно з пунктом 34 Закону України № 922-VIII, це доставка товару на місце чи слід трактувати данне поняття більш широко, як і установка, монтаж, тощо. Дякую
Відповідь
05.05.2023 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
1557 / 1546
Наша організація – «Центр обслуговування закладів та установ Тиврівської селищної ради» займається забезпеченням всіх закладів освіти та культури, підпорядкованих селищній раді, необхідними товарами, роботами та послугами. На цей час виникла необхідність проведення капітального ремонту будівлі середньої школи в смт. Тиврів, у тому числі і виготовлення відповідної проектно-кошторисної документації. Згідно з підпунктом 6 підпункту 3.1.3.2 пункту 3.1 глави 3 «Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету», затвердженої наказом Міністерства фінансів України 12.03.2012 № 333 видатки на це (в тому числі і на виготовлення проектно-кошторисної документації) відносяться до капітальних - код КЕКВ 3132 «Капітальний ремонт інших об’єктів» і, відповідно, є роботами. Це не суперечить пункту 27 частини першої статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі», за яким «роботи - розроблення проектної документації на об’єкти будівництва …» Але відповідно до пункту 22 частини першої статті 1 Закону «… Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом, із застосуванням Єдиного закупівельного словника …» При цьому в словнику в категорії 45000000-7 «Будівельні роботи та поточний ремонт» (яка налічує 818 позицій) є лише два коди, пов'язані з проектуванням - 45222200-1 «Проектування військових об’єктів» та 45222300-2 «Проектування охоронних об’єктів», які неможливо застосувати для виготовлення документації на капітальний ремонт середньої школи. Всі інші варіанти визначають виготовлення такої документації не як роботи, а як послуги. Це дуже важливо тому, що виникає принципова розбіжність між характером видатків, які контролює казначейство (за вимогами Інструкції Мінфіну – капітальні, тобто роботи), і неможливістю вибрати відповідний код Єдиного закупівельного словника в категорії робіт, хоча, як зазначалось, за пунктом 27 частини першої статті 1 Закону розроблення проектної документації на об’єкти будівництва – це роботи. ПИТАННЯ Чи можливо і яким чином подолати цю розбіжність, за яким кодом Єдиного закупівельного словника розроблення проектної документації буде вважатись роботою, як це написано в Законі? Чи є якісь нормативні документи, рекомендації або роз'яснення з цього приводу? Чи можна, посилаючись на те що в категорії 45000000-7 «Будівельні роботи та поточний ремонт» відсутній код для «Проектування цивільних об'єктів» або аналогічний, застосувати код 99999999-9 «Не відображене в інших розділах»?
Відповідь
27.04.2023 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
1132 / 1100
Доброго дня! Львівський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) є комунальною бюджетною установою, яка здійснює надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги. Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України» від 20.03.2020 №225 затверджено «Перелік товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України». Враховуючи вищевказане установою було придбано "рукавички медичні та спеціальні захисні". Згідно з Єдиним закупівельним словником ДК 021:2015 вказаному предмету відповідає код 18424300-0 Одноразові рукавички. Але вибрати для закупівлі такий код не вірно, адже предмет закупівлі, відповідно до Порядку № 708, визначається за четвертим знаком. Тому для такого товару предмет закупівлі визначається за кодом: 18420000-9: Аксесуари для одягу ДК 021:2015 Єдиного закупівельного словника. Просимо надати роз'яснення чи вірно обраний класифікатор та його відповідний код: ДК 021:2015:18420000-9: Аксесуари для одягу до вище вказаного предмету закупівлі? Якщо не вірно обрано, чи вважатиметься це порушенням порядку визначення предмета закупівлі і яку несе за собою відповідальність? Заздалегідь дякуємо за відповідь!
Відповідь
12.04.2023 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
1570 / 1614
Доброго дня, потрібна Ваша допомога. Підскажіть будь ласка, договір на виготовлення проектно-кошторисної документації повинні буди викладений як роботи чи послуги, якщо код за ДК:71240000-2 - Архітектурні, інженерні та планувальні послуги ?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2