Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
15.12.2022 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
1953 / 1998
Просимо надати роз’яснення щодо деяких аспектів застосування чинного законодавства у сфері публічних закупівель: 1. Чи застосовується норма підпункту 8 пункту 13 Постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» до договорів, укладених в 2021 році (терміном дії до 31.12.2022) з переможцем процедури закупівлі «відкритих торгів з публікацією англійською мовою»? 2. Чи можливе на сьогодні застосування частини 6 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» до договорів укладених в 2021 році (терміном дії до 31.12.2022) з переможцем процедури закупівлі «відкритих торгів з публікацією англійською мовою»?
Відповідь
20.11.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1272 / 1338
Доброго дня колеги. Просимо надати коментар щодо винятку вказаного в пункті 8 частині 13 визначених постановою №1178 від 12.10.2022р. особливостей, а саме - у замовника після укладення договору про закупівлю виникла необхідність у закупівлі додаткових робіт чи послуг, пов’язаних з предметом закупівлі основного договору, у того самого виконавця робіт/надавача послуг. Можливість і умови виконання таких додаткових робіт чи надання послуг можуть бути передбачені в основному договорі про закупівлю, який укладений за результатами проведення закупівлі. Закупівля додаткових робіт чи послуг у того самого виконавця робіт/надавача послуг здійснюється протягом трьох років після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість таких робіт чи послуг не перевищує 50 відсотків ціни основного договору про закупівлю, укладеного за результатами проведення закупівлі. Тобто чи можливо застосовувати даний виняток про 50 % до договору про закупівлю, який укладений до вступу в дію цієї постанови? Аналогічне питання до пункту 6 частині 13 визначених постановою №1178 від 12.10.2022р особливостей, де вбачається, що мається на увазі процедура, проведена за новими правилами, а не процедура закупівлі, що була проведена до вступу в дію цієї постанови. Зазделегіть дякуємо за надання роз'яснень.
Відповідь
16.11.2022 Запитання      Тема: Оскарження процедур закупівель Розширений перегляд
1753 / 1724
За результатами оцінки та розгляду пропозиції на відповідність тендерну пропозицію ТОВ «ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ «ЕНЕРГО-ТАЙМ» (далі – Учасник) було відхилено протоколом № 194 від 09.11.2022 р. Уповноваженої особи АТ «Укргазвидобування» (далі – Рішення) та зазначено такі підстави для відхилення: - абз. 2 п. 2 частини 1, ст. 31 Закону, а саме: тендерна пропозиція учасника не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації. Причиною відхилення пропозиції Учасника є невідповідність вимогам Додатку № 3.1 до Тендерної документації, де зазначено що Вимога стосовно підтвердження ступеню локалізації не застосовується до товару у складі робіт або послуг (в разі отримання у власність Замовника товару/ів), країною походження (виробництва) якого є країна, яка є учасником Угоди про державні закупівлі, до якої Україна приєдналася згідно Закону №1029-VIII (1029-19) від 16.03.2016 року. Учасником в листі від 14.10.2022р. № 14/10-24 щодо ступеня Локалізації зазначено, що країна виробник конденсаторів є Казахстан ТОО «Усть-Каменогорський конденсаторний завод». У переліку країн з якою Україна підписала Угоди про вільну торгівлю або ж із країни – учасника Угоди про державні закупівлі Казахстан відсутній. Таким чином, учасником не дотримано вимогу стосовно підтвердження ступеню локалізації, передбачену додатком 3.1 до тендерної документації. У Додатку 3.1 до Тендерної документації Замовником чітко зазначено вимоги до оформлення, які Учасник закупівлі чітко виконав шляхом надання у складі пропозиції Листа від 14.10.2022р. №14/10-24 щодо ступеня Локалізації. Замовник, як на підставу відхилення пропозиції, посилається на відсутність у переліку країн з якою Україна підписала Угоди про вільну торгівлю або ж із країни – учасника Угоди про державні закупівлі - країни Казахстан. На офіційному веб-сайті Мінекономіки є публікація щодо роз'яснення вищевикладеної Постанови, де зазначено, що даний перелік міжнародних угод не є вичерпним. Перелік країн, з якими укладено угоди про вільну торгівлю, а також перелік країн, які є учасниками Угоди про державні закупівлі, до якої Україна приєдналася відповідно до Закону України «Про приєднання України до Угоди про державні закупівлі». На підставі викладеного просимо надати консультацію з наступних питань: 1) Чи входить країна Казахстан до переліку країн з якою Україна уклала Угоди про вільну торгівлю або ж із країни – учасника Угоди про державні закупівлі? 2) Також просимо повідомити, у разі якщо країна Казахстан входить до переліку країн з якою Україна уклала Угоди про вільну торгівлю або ж із країни – учасника Угоди про державні закупівлі, які саме Угоди про вільну торгівлю укладені між Україною та Казахстаном. 3) У разі наявності укладених Угод про вільну торгівлю між Україною та Казахстаном, чи має право учасник держаної закупівлі надати у власність замовнику державної закупівлі - товар у складі робіт або послуг, країною походження (виробництва) якого є Казахстан? 4) Чи правомірним є відхилення пропозиції Учасника на підставі відсутності у переліку країн з якою Україна підписала Угоди про вільну торгівлю або ж із країни – учасника Угоди про державні закупівлі - країни Казахстан.
Відповідь
09.11.2022 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
1509 / 1505
по пост №1178 зараз йде переговорний процес з підприємством,яке має сміттевоз ,який нам підходить по всім параметрам і по ціні ,але вони не мають 10% локалізації українського .Всі інші пропозиції по закупівлі сміттевоза з задньою загрузкою,які мають локалізацію (а їх аж дві згідно переліку Мінекономіки) по ціні набагато вищі.Що нам робити? чи буде порушенням ,якщо з відсутністю пропозицій ,де є локалізація 10%,-підприємство закупить сміттєвоз по прямому договору без локалізації 10%. і які будуть наслідки цих дій. І ще питання : предмети закупівлі з локалізацією 10% (українського) обовяково повинні бути зареєстровані в Міністерстві економіки?
Відповідь
21.09.2022 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
2031 / 2048
УПРАВЛІННЯ ЖИТЛОВО – КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА, АРХІТЕКТУРИ ТА МІСТОБУДУВАННЯ ШИШАЦЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ (далі – Управління), у зв’язку з проведенням перевірки Управлінням Північно-східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області «Дослідження питань дотримання вимог законодавства при проведенні закупівель Управлінням житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Шишацької селищної ради процедури закупівлі за предметом «Послуги з підключення закладів соціальної інфраструктури до широкосмугового доступу до Інтернету», 10 лотів (інформацію оприлюднено в електронній системі закупівель за номером ID: UA-2021-09-07-008156-c), та встановленим порушенням, а саме: «під-час здачі-приймання наданих послуг з підключення закладів соціальної інфраструктури до широкосмугового доступу до Інтернету не забезпечено тестування швидкості підключення за допомогою мережі W-Fi на частоті 2.4 Ггц», просить надати роз’яснення в межах компетенції, що стосується дій Замовника та як наслідок, не внесення до протоколу тестування послуг швидкості передачі даних з використанням мережі Wi-Fi 2.4 ГГц. Звертаю увагу, що відповідно до Методики тестування послуг (далі – Методика), що затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 28 квітня 2021 р. № 453 «Питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення доступності широкосмугового доступу до Інтернету в сільській місцевості» та є Додатком 3 до Договору надання послуг з підключення закладів соціальної інфраструктури до широкосмугового доступу до Інтернету, закупівля яких здійснюється за рахунок субвенції договору, тестування послуг виконується шляхом вимірювання швидкості передачі даних на Єдиному державному веб-порталі електронних послуг за посиланням https://diia.gov.ua/speedtest (далі - Посилання) та зіставлення результатів вимірювання із замовленою швидкістю. Замовник, при прийнятті наданих послуг відповідно до Методики, перейшовши за Посиланням отримав інструкцію: «Ця форма призначена для тестування якості інтернет-підключення закладів соціальної інфраструктури, що отримали фінансування в рамках інтернет-субвенції, та генерування протоколу тестування. Тестування послуг здійснюватиметься у два етапи: 1. За допомогою персонального комп’ютера або ноутбука, який має мережевий порт із пропускною здатністю 1 Гбіт/c та підключається кабелем до мережевого порта маршрутизатора; 2. За допомогою смартфона, що має вбудований GPS-модуль для визначення геолокації та модуль Wi-FI для можливості приєднання до мережі Wi-Fi на частоті 5 Ггц Тестування наданих послуг необхідно провести для кожного закладу соціальної інфраструктури, підключеного в рамках інтернет-субвенції.». Дана відповідь потрібна для підтвердження правомірності дій Замовника при прийнятті послуг «Послуги з підключення закладів соціальної інфраструктури до широкосмугового доступу до Інтернету».
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2