Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
21.05.2020 Запитання      Тема: Оскарження процедур закупівель Розширений перегляд
1791 / 1874
Доброго дня! Відповідно до абзацу 2 частини 8 статті 18 ЗУ "Про публічні закупівлі": Скарги, що стосуються прийнятих рішень, дії чи бездіяльності замовника, які відбулися після оцінки тендерних пропозицій учасників, подаються протягом 10 днів з дня, коли суб'єкт оскарження дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав унаслідок рішення, дії чи бездіяльності замовника, але до дня укладення договору про закупівлю. Запитання: що це за "день", коли суб’єкт оскарження дійсно дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав? чи має можливісь суб'єкт оскарження подати скаргу на 11 день після публікації повідомлення про намір укласти договір?Дякую!
Відповідь
21.05.2020 Запитання      Тема: Оскарження процедур закупівель Розширений перегляд
1910 / 1804
За результатами аукціону був визначений переможець. Відповідно до умов ТД строк надання послуг мав відбутися з 27.04.2020 та загальна сума дорівнювала 223000 грн. У зв’язку з оскарженням до АМК підписання договору було зупинено. Рішенням АМК відмовлено у задоволені скарги. Рішення було оприлюднено 18.05.2020. Договір між Замовником та переможцем підписується 21.05.2020. У зв’язку зі зміною дати підписання договору змінюється дати фактичного надання послуг та змінюється сума договору. Враховуючи, що умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції (ст. 36 закону), виникає Питання: 1. Чи правомірно буде у договорі, який підписується 21.05.2020 вказати строк надання послуг 21.05.2020 до 31.12.2020; 2. У зв’язку зі зміною строку надання послуг зменшити загальну суму договору вказав її виходячи з фактично наданих послуг. З повагою О. Грішин
Відповідь
20.05.2020 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
2015 / 1934
Замовник закупівель UA-2020-04-16-002504-c,UA-2020-04-16-002485-c, UA-2020-04-16-002108-c для підтвердження відповідності учасників кваліфікаційним критеріям щодо наявності документально підтвердженного досвіду виконання аналогічного договору встановив, що під поняттям аналогічного договору розуміється договір з надання послуг (виконання робіт) з поточного середнього та/або капітального ремонту та/або реконструкції та/або будівництва автомобільних дорогах загального користування державного значення. То б то, учасник у якого є досвід виконання аналогічних послуг на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення (які в 2017-2018 році входили в склад автомобільних доріг загального користування державного значення, балансоутримувачем яких була Служба автомобільних доріг певної області), та поточного дрібного ремонту на автомобільних дорогах загального користування державного значення - не може прийняти участь в цій закупівлі. Таким чинном замовник обмежує коло можливих учасників, що є дискримінаційною вимогою, що є порушенням ст.3 Закону України "Про публічні закупівлі". Чинне законодавство не встановлює будь-яких технічних особливостей виконання ремонтних робіт на дорогах залежно від їх виду. Послуги (роботи) повинні надаватися (виконуватися) відповідно до таких нормативних документів:ДБН В.2.3-4:2015 «Автомобільні дороги. Частина І.Проектування.Частина ІІ. Будівництво»; Єдині правила ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.1994 № 198 та інші нормативні документи. Просимо роз'яснити чим відрізняється поточний середній ремонт автомобільних доріг загального користування державного значення від такоже ремонту таких же доріг тільки місцевого значення. Чи є встановлення такої вимоги у тендерній документації дискримінаційним. Зазделегідь вдячні за швидку відповідь.
Відповідь
13.05.2020 Запитання      Тема: Оскарження процедур закупівель Розширений перегляд
2094 / 2133
Учасник брав участь у закупівлі електричної енергії, оголошеної 27.02.2020 року. У процесі проведення дійсної закупівлі в тому числі під час розгляду та оцінки тендерних пропозицій та навіть при укладенні договору із переможцем замовник повинен керуватись положеннями закону діючого у редакції до 19.04.2020 року. При цьому відповідно до попередньої редакції Закону «Про публічні закупівлі», яка діяла під час оголошення дійсної процедури за предметом Електрична енергія за кодом CPV за ДК 021:2015: 09310000-5 - (постачання електричної енергії), а саме, згідно з ч. 3 ст. 16 Закону, замовник не встановлює кваліфікаційні критерії та не визначає перелік документів, що підтверджують подану учасниками інформацію про відповідність їх таким критеріям, у разі закупівлі електричної енергії (в тому числі). Крім цього подання документів які б підтверджували ст.16 замовник тендерною документацією не вимагав. Проте замовник відхилив декількох учасників у закупівлі на підставі невідповідності ст.16 Закону. через те, що зараз діє новий Закон, де встановлюються дійсні критерії. Ми як учасник звернулися із вимогою щодо усунення порушень, проте її було відхилено. Аукціон уже відбувся. Визначено переможця. Додатково, ми ознайомились із вашими роз’ясненнями викладеними у листі від 21.12.2019 року № 3304-04/55553-06 (в частині терміну дії законодавства). Проте, просимо роз’яснити щодо способу захисту нас як учасника у такій ситуації. Просимо також пояснити чи зобов’язаний замовник викладати конкретну причину відхилення у протоколі.
Відповідь
20.03.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1465 / 1461
Між ТОВ "НВК "Укрекопром" та ТОВ "Переробні Технології" було укладено Договор № 19-ЛЦ від 23.02.2018 року надання послуг з утилізації відходів. ТОВ "Переробні Технології" неодноразово (більше 50 разів) залучало ТОВ "НВК "Укрекопром" як субпідрядника до публічних закупівель (посилання додаються) без дозволу ТОВ "НВК "Укрекопром". Після перемоги у закупівлі ТОВ "Переробні Технології" жодного разу не передало ТОВ "НВК "Укрекопром" відходи на утилізацію (предмет закупівлі). Як у такому разі захистити себе ТОВ "НВК "Укрекопром" та організатора закупівель від надання недостовірної інформації та вирокистання відомостей (ліцензії та ін документів) ТОВ "НВК "Укрекопром" без дозволу останніх???
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2