Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
20.09.2021 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
5079 / 4879
Якщо було оголошено відкриті торги, всіх Учасників закупівлі було відхилено. Однак один Учасник подає скаргу до АМКУ. Оскільки у Замовника виникає нагальна потреба у закупівлі та на підставі абзацу 4 пункта 3 частини 2 статті 40 Закана про публічні закупівлі, а саме оскарження прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника щодо триваючого тендера після розгляду/оцінки тендерних пропозицій учасників, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків від очікуваної вартості тендера, що оскаржується Замовник може провеести переговорну процедуру закупівлі. Замовником оголошено переговорну процедуру, та на момент підписання договору в переговорній процедурі - АМКУ публікує рішення, (згідно якого закупівля щодо відкритих торгів не відбулась) тобто період оскарження по даній закупівлі завершився. Чи є можливість у Замовника підписати договір по переговорній процедурі, уже після завершення оскарження ? Питання полягає у тому, на "період оскарження" - це поки закупівлю оскаржується і на цей період Замовник може провести процедуру? Чи головне розпочати переговорну процедуру, а надання послуг/поставка товарів буде виконана уже після періоду оскарження?
Відповідь
15.09.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3678 / 3582
У липні 2021 року Верховна Рада скасувала позатендерну процедуру закупівель для певних категорій медичних товарів, необхідних для лікування хворих на COVID-19. Однак, на час карантину залишила для цих товарів механізм спрощених електронних закупівель. Так, були внесені відповідні зміни до ст. 3-1 Прикінцевих та перехідних положень ЗУ " Про публічні закупівлі". Новою редакцією ст. 3-1 Прикінцевих та перехідних положень ЗУ " Про публічні закупівлі" визначено, що на період дії встановленого Кабінетом Міністрів карантину, відповідно до Закону «Про захист населення від інфекційних хвороб», позатендерну процедуру буде залишено лише для закупівлі лікарських засобів, вакцин, імунобіологічних препаратів, розхідних матеріалів для надання медичної допомоги хворим на COVID-19 та медичних виробів для вакцинації від COVID-19, медичного обладнання для закладів охорони здоров’я, що надають допомогу пацієнтам, хворим на COVID-19, системи постачання медичних газів, щоб лікарні та Міністерство охорони здоров’я України могли оперативно здійснювати їх закупівлю. Закупівлі ж інших товарів та послуг, в тому числі засобів індивідуального захисту, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), буде здійснюватися в порядку спрощених закупівель, відповідно до статті 14 Закону «Про публічні закупівлі». Аналіз публічних закупівель, які проводяться замовниками різних рівнів свідчить про те, що замовники неоднаково розуміють порядок проведення публічних закупівель "ковідних товарів" , а саме тих, які включені у Перелік, затверджений Постановою КМУ від 20.03.2020 року. Так,автора питання цікавить порядок проведення закупівель засобів індивідуального захисту ( ЗІЗ). В одних випадках закупівлі ЗІЗ проводяться у спрощеній закупівлі , хоча очікувана вартість може сягати і декількох мільйонів гривень, в інших випадках - призначаються відкриті торги. Просимо розяснити яка процедура публічних закупівель має бути обрана замовником , коли предметом закупівлі є товар , що входить до Переліку , затвердженого Постановю КМУ № 224 від 20.03.2020 року " Про затвердження переліку товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість"?
Відповідь
09.09.2021 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
3520 / 3603
Останнім часов, багато замовників в тендерних документаціях по закупівлі газу та електричної енергії (відкриті торги, спрощені закупівлі), вказують формулу, у якості методики розрахунку цінової пропозиції. Обгрунтовують введення цієї формули у тендерній документації за для виключення демпінгу з боку учасників. Сама формула містить показники, які є офіційно встановленими на державному рівні та встановлені нормативно-правовими актами, а також відсоток маржі учасників-постачальників, який може бути закладено при розрахунку. Замовник встановлює фіксований відсоток маржі та вказує, що маржа при розрахунку цінової пропозиції не може бути від'ємною та якщо маржа при розрахунку від'ємна, тендерна пропозиція учасника відхиляється. Питання: чи може Замовник встановлювати таку вимогу у тендерній документації, стосовно від'ємної маржі та чи має право Замовник відхиляти учасників на етапі оцінки тендерних пропозицій, якщо маржа від'ємна.
Відповідь
31.08.2021 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
3570 / 3626
Просимо надати роз*яснення щодо виникнення технічної (механічної) помилки при формуванні звіту про результати проведення процедури закупівлі (відкриті торги) , допущену при внесенні інформації при формуванні звіту про результати проведення процедури закупівлі, а саме в частині суми, визначеної в договорі про закупівлю. Зформована сума ПДВ у звіті (в електронній системі) не відповідає сумі ПДВ у договорі. При цьому, сума ПДВ у договорі є вірною. Як вийти з цієї ситуації? Заздалегідь вдячні Вам за увагу.
Відповідь
26.08.2021 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
3759 / 3726
Підкажіть, будь ласка! Були проведені відкриті торги на будівництво котельні, кошти булии виділені не в повному обсязі. У 2020 році виконано 90 відсотків робіт на суму 2 000,00 тис. грн. і замовником було завершено договір и розміщено в Прозорро звіт про виконання договору. У 2021 році були виділені кошти на завершення робіт в розмірі 130 тис. грн. Яку процедуру провести замовнику для можливості укладання договору та завершення будівельних робіт
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2