Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
19.08.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
822 / 1029
Доброго дня!Просимо Вас надати роз’яснення, чи вважається новим предметом закупівлі закупівля (після набрання чинності редакції ЗУ Про публічні закупівлі з 19.04.2020 року)у разі: 1. виникнення додаткової потреби у товарах, роботах чи послугах, яку замовник не міг нередбачити; 2. виділення додаткових коштів; 3. коштів зекономлених у разі зміни ціни договору в бік зменшення у випадку визначених ст. 41 ЗУ "Про публічні закупівлі"
Відповідь
19.08.2020 Запитання      Тема: Тендерна документація Розширений перегляд
887 / 737
Добрий день! Раніше були затверджені форми річного плану та звіту про укладені договори, але у звязку з тим, що наказ втратив свою чинність то якими формами тепер користуватися. Можете надати зразок форми звіту про укладені договори.
Відповідь
19.08.2020 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
987 / 796
Добрий день .Чи має право замовник надавати проектно кошторисну документацію потенційному учаснику торгів ?
Відповідь
19.08.2020 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
1035 / 890
Звертаємось до Міністерства з приводу наступного. Полтавське комунальне автотранспортне підприємство 1628 (далі –КАТП-1628) є комунальним унітарним комерційним підприємством засновником та власником якого є територіальна громада міста Полтави в особі Полтавської міської ради. Наше підприємство є Замовником у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі» і здійснює закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до цього Закону. В той же час, КАТП-1628 також укладає договори про закупівлю без використання електронної системи закупівель (до 50 тис. грн.) з обов’язковою публікацією звітів про такі договори. У нашого підприємства виникає ряд питань, стосовно застосування допорогової процедури закупівель, зокрема щодо наступного: 1. Планується укладення договору на загальну суму 49 тис. грн., що є сумою вартості товару визначеного у специфікаціях. Однак при оприлюдненні договору буде отриманий товар за специфікацією № 1 на суму 12 тис. грн. Подальші поставки будуть здійснені партіями до кінця року (строку дії договору). Чи потрібно взагалі разом зі звітом оприлюднювати сканер договору та специфікацію №1 до нього, якщо вона визначає лише частину товару, що поставляється? Чи потрібно у разі отримання інших партій товару протягом дії договору оприлюднювати звіт про внесення змін до такого договору та документи про їх отримання? 2. Підприємство уклало договір на загальну суму 20 тис. грн. з публікацією звіту про такий договір та самого договору. Чи потрібно оприлюднювати додаткову угоду до такого договору у разі прийняття рішення про збільшення суми договору в межах 50 тис. грн.? 3. Чи дозволяється при оприлюдненні договору, укладеного без використання електронної системи закупівель, оприлюднити разом з договором лише форму специфікації, що є невід’ємною частиною договору, оскільки поставка товару планується партіями і не одразу? Завбачливо дякуємо за відповідь. З повагою, Начальник Полтавського КАТП-1628 Тарас Бойко
Відповідь
19.08.2020 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
1008 / 1017
Згідно ст.1 Закон України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) «Предмет закупівлі - товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції/пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі). Тобто цією нормою встановлюється розподіл предмету закупівлі на три види: товари, роботи та послуги. У Замовника виникла потреба в закупівлі в межах єдиної процедури закупівлі наступного: 1)отримання вихідних даних для проектування; 2)виконання вишукувальних робіт; 3)виконання проектних робіт (стадія «Проект», стадія «Робоча документація»); 4)проведення експертизи проектної документації на будівництво Об’єкта; 5)постачання Товару у відповідності до розробленої Учасником та погодженої проектної документації; 6)авторський нагляд; 7)нагляд за монтажем комплексу обладнання (шеф-монтаж) 8)нагляд за пусконалагоджуванням змонтованого обладнання/устаткування; 9)вивід на режим та гарантійні випробування; 10)навчання та підготовка виробничого персоналу Замовника. При цьому будівельно-монтажні та пусконалагоджувальні роботи в обсяг цієї закупівлі не входять. В зв’язку з особливостями закупівлі (планується придбати розробку і створення високотехнологічного виробничого процесу) закупівля окремими частинами неможлива оскільки потенційно призведе до технологічної несумісності, високого ризику недосягнення необхідних техніко-економічних параметрів та втрати Замовником гарантії на кінцевий результат). Враховуючи норми п. 21, 27 та 34 ст.1 Закону Замовнику необхідно закупити предмет закупівлі, який частково може бути визначений згідно положень Закону як роботи (п.1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9), частково як товар (п. 5) з супровідними послугами (п. 10). Ситуацію також ускладнює той факт, що вартість позицій з 5 по 10 можливо буде дізнатися лише після виконання позицій з 1 по 4, тому на разі неможливо перевірити дотримання вимог щодо «якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих товарів» та «якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих робіт». Враховуючи вищевикладене просимо надати наступні роз’яснення: 1)Яким чином проводити визначення предмета закупівлі, якщо він включає в себе комплекс, який одночасно складається з виконання робіт, надання послуг, придбання товарів і при цьому невідома вартість цих компонентів? 2)Чи допустить Замовник порушення порядку визначення предмета закупівлі в разі, коли в таких обставинах визначить предмет закупівлі як послугу (виходячи з того, що предмет закупівлі не може бути віднесений ні до робіт, ні до товарів, а послуга –це будь-який предмет закупівлі, крім товарів і робіт)?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2