Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
16.08.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
7376 / 7075
24.04.2018 підписано договір, відповідно до проведеної процедури відкритих торгів. Істотними умовами договору визначено термін поставки, місце поставки товару. Внаслідок сильної зливи відбулося протікання даху, затоплення приміщення за адресою вказаної в договорі. На сьогодні приміщення ще не готове для встановлення обладнання. Дане приміщення потребує тривалого часу для відновлення. Учасник наполягає на поставці товару та сплату за нього. Як в даній ситуації діяти тендерному комітету щоб не допустити порушень чинного законодавства? Дякую
Відповідь
04.04.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
7372 / 7298
Банківська гарантія є чинною протягом строку дії тендерної пропозиції. У гарантії містяться умови про порядок внесення змін у неї. Чи може банківська гарантія, яка не є тендерною пропозицією, а є її забезпеченням, бути зміненою у час від дня розкриття тендерних пропозицій до визначення переможця? Проблемне питання: банківська гарантія в цілому відповідає тендерній документації, але містить положення, які не у повній мірі відповідають вимогам тендерної документації, наприклад: відсутня вказівка на безвідкличність, незрозуміло визначений строк дії гарантії, не вказаний МФО банку, хоча дані відомості є обов'язковими відповдіно до вимог до банківської гарантії. Формально, є підстава визнати учасника таким, що не відповідає вимогам, через невідповідність його забезпечення вимогам документації, хоча за суттю дані порушення не є значними. Тому, чи можуть принципал, бенефіціар і банк змінити текст банківської гарантії у період з дня розкриття тендерних пропозицій і до укладення договору з переможцем. Дякую.
Відповідь
12.10.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
7364 / 7203
ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «УКРСТАЛЬ КОНСТРУКЦІЯ», з метою прийняття участі у відкритих торгах (тендеру), отримало від обслуговуючого банку - Публічного акціонерного товариства «Місто Банк» банківську гарантію №10/Ю-18 від 09.08.2018 (додаємо, також копія вищезгаданої гарантії разом з нашим зверненням були направлені Вам раніше та зареєстровані Вами у вхідній кореспонденції № 07/70-541-18 від 10.10.2018р). Тендерна пропозиція нашого товариства була відхилена через не відповідність отриманої банківської гарантії Положенню про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах, затвердженим Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 №639, а саме – видана банківська гарантія не містить назву відповідного документу, з якого виникають базові відносини. Проте в підпункту 8 пункту 3 Проекту ВИМОГ до забезпечення тендерної пропозиції, передбаченого Законом України «Про публічні закупівлі», яке надається у вигляді гарантії банку передбачених до затвердження Проектом наказу Мінекономрозвитку “Про затвердження вимог до забезпечення тендерної пропозиції, передбаченого Законом України “Про публічні закупівлі”, яке надається у вигляді гарантії банку” оприлюднених на офіційному сайті Мінекономрозвитку за адресою http://www.me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=52eda037-4f74-45c9-b858-602325657f5c&title=ProektNakazuMinekonomrozvitkuproZatverdzhenniaVimogDoZabezpechenniaTendernoiPropozitsii-PeredbachenogoZakonomUkrainiproPublichniZakupivli-YakeNadatsiaUVigliadiGarantiiBanku чітко вказано, цитуємо: «дата, номер і назва відповідного документа, з якого виникають базові відносини, а саме реквізити процедури закупівлі: - номер оголошення про проведення процедури закупівлі, за якою вимагається надання гарантії, у форматі: UA-XXXX-XX-XX-XXXXХX-X; - інформація стосовно частини предмета закупівлі (лота), щодо якого надається гарантія, у разі, якщо учасником подаються тендерні пропозиції стосовно частини предмета закупівлі (лота) у межах однієї процедури закупівлі» Повертаючись до нашої банківської гарантії можемо стверджувати, що вона безсумнівно містить саме вищенаведені вимоги які затверджені проектом Постанови Мінекономрозвитку: - назву та інформацію стосовно частини предмету закупівлі (ДК 021:2015 код 45223000-6 Спорудження конструкцій) Придбання та монтаж сміттєзатримуючих решіток (9 шт. для трьох гідроагрегатів) філія «Кременчуцька ГЕС» ПрАТ «Укргідроенерго», - номер оголошення про проведення відкритих торгів (ідентифікатор закупівлі) №UA-2018-07-18-001424-b, саме так як затверджено в проекті постанови, а також державне джерело, з якого отримана інформація про держзакупівлю - «Вісник державних закупівель». При цьому варто зазначити, що ідентифікатор закупівлі являється унікальним кодом, за яким цю закупівлю можна знайти на всіх підключених до системи та акредитованих державних майданчиках в загальній системі електронних закупівель Prozorro, Dozorro, а тому дозволяє в повній мірі, однозначно та беззастережно визначити базові відносини. Виходячи з вищевикладеного, відсутні будь-які об’єктивні причини стверджувати про невідповідність виданої ПАТ «Місто Банк» електронної банківської гарантії, навпаки, вона є дійсною, платоспроможною та такою, що відповідає українському законодавству та міжнародним критеріям оцінки та ідентифікації банківських гарантій URDG 758 (UNIFORM RULES FOR DEMAND GUARANTEES). На підтвердження маємо лист ПАТ «Місто Банк» (додаємо). З урахуванням вищевикладеного, просимо надати роз’яснення, чи відповідає видана Публічним акціонерним товариством «Місто Банк» банківська гарантія №10/Ю-18 від 09.08.2018, надана як забезпечення тендерної пропозиції відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», вимогам про реалізацію державної політики у сфері державних закупівель, у тому числі в частині зазначення назви відповідного документу, з якого виникають базові відносини?
Відповідь
04.05.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
7361 / 7366
1.Чи є порушення з боку Замовника, Комунального підприємства Вінницької міської ради "Вінницяміськтеплоенерго" вимог п.7 ст. 2 ЗУ "Про публічні закупівлі" (Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону) в частині оголошення ТРИДЦЯТИ (UA-2018-04-16-002220-a, UA-2018-04-16-002228-a, UA-2018-04-16-002231-a, UA-2018-04-16-002239-a, UA-2018-04-16-002247-a, UA-2018-04-23-0023-10-a, UA-2018-04-23-002315-a, UA-2018-04-23-002322-a, UA-2018-04-23-002329-a, UA-2018-04-23-002337-a, UA-2018-04-23-002254-a, UA-2018-04-23-002295-a, UA-2018-04-23-002324-a, UA-2018-04-24-002125-a, UA-2018-04-24-002114-a, UA-2018-04-24-002253-a, UA-2018-04-24-002228-a, UA-2018-04-24-001988-a, UA-2018-04-24-002024-a, UA-2018-04-24-002031-a, UA-2018-05-02-002072-a, UA-2018-05-02-002061,UA-2018-05-02-002040-a, UA-2018-05-02-002031-a, UA-2018-05-02-002047-a, UA-2018-05-02-002033-a, UA-2018-05-02-002029-a, UA-2018-05-02-002039-a, UA-2018-05-02-002030-a, UA-2018-05-02-002001-a) відкритих торгів на придбання товарів за одним і тим самим предметом закупівлі згідно ДК СPV 021:2015 - 44160000-9 очікувана вартість кожної окремо закупівлі становить в еквіваленті менше 133 тис. євро. Разом по ТРИДЦЯТИ торгах очікувана вартість становить більше 133 тис.євро, а саме 59 490 906, 02 грн. та, відповідного, не оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу оголошення про закупівлю англійською мовою, як це визначено п. 4. ст. 10 ЗУ "Про публічні закупівлі", враховуючи, що замовлення перевищує суму 133 тис. євро необхідно дотримуватись певних вимог Закону України "Про публічні закупівлі": по-перше, публікація англійською мовою; по-друге, має бути додано ще один етап - перекваліфікація; по-третє, брати участь мають право лише ті постачальники, яких було допущено до аукціону на етапі перекваліфікації, як зазначає Замовник в своїх неодноразових поясненнях, що участь можуть приймати не тільки вітчизняні але й іноземні компанії, оскільки вимоги в технічній документації Замовника можуть виконати європейські (іноземні) учасники?
Відповідь
08.02.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
7361 / 7288
Замовник вимагає у переможця торгів наступні документи: Оригінал або нотаріально завірену копію документа виданого відповідним територіальним управлінням юстиції з Єдиного державного реєстру осіб про те, що службову (посадову) особу учасника, яку уповноважено учасником представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, фізичну особу, яка є учасником, було прийнято згідно із законом до відповідальності за вчинення у сфері закупівель корупційного правопорушення; Оригінал або копія повної інформаційної довідки з Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство або оригінал чи копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, який містить дані про відсутність порушеної стосовно суб’єкта підприємницької діяльності процедури банкрутства На який домумент потрібно посилатися, щоб довести, що ця інформація міститься у відкритих єдиних державних реєстах, доступ до якого є вілльним та замовник перевіряє ці відомості самостійно.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2