Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
02.07.2019 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3259 / 3077
У лютому 2018 року після проведення відкритих тогів було укладено договір щодо виконання будівельно-монтажних робіт з реконструкції. Однак, відповідно до рішення виконкому міської ради змінився замовник. Як у відовідності до статті 36 Закону України "Про публічні закуівлі"оформити розірвання договору? Станом на час задання питання договір у овному обсязі не виконано сторонами.
Відповідь
01.07.2019 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3805 / 3601
Доброго дня! Згідно з п. 3.2.6. Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 р. № 312 «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії» (далі – Правила) договір про постачання електричної енергії споживачу містить такі істотні умови: 1) загальні положення; 2) предмет договору; 3) умови постачання; 4) якість постачання електричної енергії; 5) ціна та/або порядок її розрахунку, порядок обліку та оплати електричної енергії; 6) права та обов’язки споживача; 7) права і обов’язки електропостачальника; 8) відповідальність сторін; 9) порядок зміни електропостачальника; 10) порядок врегулювання спорів; 11) умови форс-мажорних обставин; 12) строк дії договору; 13) реквізити сторін; 14) порядок організації комерційного обліку електричної енергії та надання даних комерційного обліку електричної енергії відповідно до забезпечення послуг комерційного обліку; 15) інші умови. Істотна умова договору – «умови постачання» передбачається в Комерційній пропозиції, що є невід’ємним додатком до Договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (3.2.8. Правил). За Угодою про закупівлю електричної енергії до договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг розрахунки Споживача за умовами Договору здійснюється на умовах, визначених Договором та Комерційною пропозицією (процедура закупівлі: переговорна скорочена). Відповідно до п. 4 ст. 36 ЗУ «Про публічні закупівлі» істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків: 1) зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника; 2) зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі; 3) покращення якості предмета закупівлі за умови, що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі; 4) продовження строку дії договору та виконання зобов’язань щодо передання товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об’єктивних обставин, що спричинили таке продовження, у тому числі непереборної сили, затримки фінансування витрат замовника, за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі; 5) узгодженої зміни ціни в бік зменшення (без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг); 6) зміни ціни у зв’язку із зміною ставок податків і зборів пропорційно до змін таких ставок; 7) зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, регульованих цін (тарифів) і нормативів, які застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни; 8) зміни умов у зв’язку із застосуванням положень частини п’ятої цієї статті. З огляду на зазначене, просимо надати відповіді на наступні питання: 1. Чи є положення Комерційної пропозиції щодо умов оплати, істотною умовою договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг? 2. Якщо це є істотною умовою договору, чи необхідно проводити нову процедуру закупівлі з Постачальником? Заздалегідь дякуємо за відповідь!
Відповідь
21.05.2019 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3144 / 3205
Тендерний комітет Державної установи «Інститут серця Міністерства охорони здоров’я» звертається до Вас з проханням надати роз’яснення. Листом – роз’ясненням від 28.12.2017 №3304-06/48844-06 Міністерства економічного розвитку і торгівлі України зазначено, що згідно статті 4 Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі – Закон) закупівля здійснюється відповідно до річного плану закупівель. При цьому розрахунок очікуваної вартості предмета закупівлі не регулюється Законом і здійснюється замовником самостійно. Разом з тим, за результатами проведення процедури закупівлі укладається договір між замовником та учасником-переможцем. Водночас умови договору про закупівлю не повинні відрізнятись від змісту тендерної пропозиції учасника-переможця за результатами аукціону, крім випадків визначених у підпунктах частини 4 статті 36 Закону. Підпунктом 1 частини 4 статті 36 Закону встановлено можливість зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника. Отже, яким чином замовник зменшує обсяг закупівлі, зокрема, з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника, якщо закупівля проводилась під очікувану вартість?
Відповідь
19.03.2019 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3545 / 3538
Проведено відкриті торги через Прозорро. Вартість договору перевищує 30 тис. грн. За результатами аукціону виникла економія коштів. Чи можна на стадії укладання договору на кошти, які виникли внаслідок економії від проведення аукціону, збільшити суму договору (збільшити кількість товару без зміни вартості за 1 одиницю, тобто придбати не 200 одиниць товару, а 220). Дякую.
Відповідь
06.02.2019 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3724 / 3708
Доброго дня!за резльтатами процедури відкритих торгів з переможцем укладено договір на постачання газу. В подальшому внесено зміни до договору в частині порядку здійснення розрахунків, відповідальності сторін та порядку зміни постачальника. чи є це порушенням ч.4 ст.36 Закону "Про публічні закупівлі" та підставою для розірвання додаткової угоди?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2