Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
13.05.2017 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
7290 / 7159
При оголошенні закупівель Замовник повинен надати інформацію щодо кількості робіт,послуг та товарів. З товаром все зрозуміло, а як бути з кількістю послуг, що мається на увазі? При оголошенні закупівлі наприклад,з ремонту освітлення на автодорогах, як можливо прорахувати при оголошенні торгів кількість наданих послуг? Казначейство відмовляється реєструвати договір в зв'язку з наданою інформацією в звіті - 1 послуга. Чи має казначейство право не реєструвати договір?
Відповідь
12.05.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги з публікацією англійською мовою Розширений перегляд
7333 / 7139
Доброго дня! Згідно приписів частини сьомої статті 2 Закону України "Про публічні закупівлі" Замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування цього Закону. Відповідно до пункту 1 розділу ІІ Порядку визначення предмету закупівлі, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 17.03.2016 № 454, предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 17 і 32 частини першої статті 1 Закону та на основі національного класифікатора України ДК 021:2015 “Єдиний закупівельний словник”, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23 грудня 2015 року № 1749, за показником четвертої цифри основного словника із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги. При цьому замовник може визначити окремі частини предмета закупівлі (лоти) за показниками четвертої – восьмої цифр Єдиного закупівельного словника, а також за обсягом, номенклатурою та місцем поставки товарів, виконання робіт або надання послуг. Нещодавно ми в один день оголосили проведення декількох закупівель за ідентичним четвертим знаком ДК 021:2015 (з однаковими кодами), однак різними найменуваннями (конкретною назвою), що зазначається в дужках, або з однаковою конкретною назвою закупівлі, проте відмінними технічними специфікаціями. Очікувана вартість кожної з таких закупівель - 1-2 млн.грн. Всі процедури оголошені як "відкриті торги". Просимо надати роз'яснення, чи зобов'язаний Замовник об'єднувати закупівлі за однаковими кодами та здійснювати поділ предмету закупівлі на лоти? Чи вважається у такому випадку порушенням з боку Замовника, а саме уникнення проведення відкритих торгів з публікацією на англійській мові? У даному випадку Замовник не уникає проведення процедури відкритих торгів, однак незрозумілим залишається значення норми "уникнення застосування цього Закону"?
Відповідь
28.04.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги з публікацією англійською мовою Розширений перегляд
7166 / 7051
Відповідно до ч.4 ст. 10 Закону України «Про публічні закупівлі» оголошення про проведення процедури закупівлі у строки, встановлені у частині першій цієї статті, обов’язково додатково оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу англійською мовою, якщо очікувана вартість закупівлі перевищує суму, еквівалентну для товарів і послуг - 133 тисячам євро. На початку 2017 року було проведено закупівлю послуг на суму, що не перевищує межі, встановлені ч. 4 ст. 10 Закону. На даний момент виникла потреба у проведенні закупівлі аналогічних послуг за тим же кодом класифікатора на суму, що також не перевищує межі, встановлені ч. 4 ст. 10 Закону. Але за умови проведення додаткової закупівлі аналогічних послуг загальна вартість предмета закупівлі у 2017 році перевищить межі, встановлені ч. 4 ст. 10 Закону. Чи потрібно в такому випадку оголошення про проведення процедури додаткової закупівлі додатково оприлюднювати англійською мовою?
Відповідь
28.04.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги з публікацією англійською мовою Розширений перегляд
6688 / 6699
ПОВТОРНО Відповідно до ч.4 ст. 10 Закону України «Про публічні закупівлі» оголошення про проведення процедури закупівлі у строки, встановлені у частині першій цієї статті, обов’язково додатково оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу англійською мовою, якщо очікувана вартість закупівлі перевищує суму, еквівалентну для товарів і послуг - 133 тисячам євро. Річним планом передбачено закупівлю послуг з організації різних культурних заходів протягом 2017 року за кодом 7995000-8 (Послуги з організації виставок, ярмарок і конгресів) на загальну суму близько 10 млн. грн. Чи потрібно оголошення про проведення процедури закупівлі додатково оприлюднювати англійською мовою, якщо сума закупівлі послуг з організації окремого культурного заходу не перевищує межі, встановлені ч.4 ст. 10 Закону?
Відповідь
24.04.2017 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
7854 / 7531
Доброго дня! Просимо надати роз’яснення з наступного питання. Чи правомірно вчиняє Замовник оголошуючи вісім однакових відкритих процедур закупівлі на один і той самий товар код ЄЗС ДК 021:2015 – 34631000-9 з метою ухилення від процедури міжнародної закупівлі, яка передбачає прекваліфікацію, що дозволяє допустити до участі у процедурі закупівлі дійсно реальних учасників в порядку ч. 4 ст. 10 Закону України «Про публічні закупівлі»? Також вважаємо за необхідне зазначити, що такі дії Замовника наносять фінансові збитки учасникам, так як для участі у процедурі закупівлі учасник зобов’язаний внести оплату за участь, оформити забезпечення тендерної пропозиції (банківську гарантію) за кожну процедуру закупівлі, тобто учасник зобов’язаний сплатити вісім платежів за участь та оформити вісім забезпечень тендерної пропозиції замість однієї. Беручи все вище сказане до уваги, виникає питання законності таких дій, адже майже всі закупівлі даного Замовника про всім предметам його закупівель здійснюється методом дроблення одного тендеру на 8-10 тендерів загальною сумою закупки до 133 тисяч євро в еквіваленті кожного.
Відповідь
1 2 3 4 5 6
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2