Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
22.01.2021 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
1098 / 1146
Доброго дня! Двічі були відмінені відкриті торги на закупівлю електроенергії ( без розподілу електроенергії) по двом лотам ( лот 1 -електроенергія для учбового корпусу, лот 2 - для гуртожитку) на підставі відсутності учасників. Проведені дві переговорні процедури - для корпусу по риночній ціні та переговорна на гуртожиток - універсальна послуга ( по тарифу 1,68 грн. за 1 кВт*гол).Казна не реєструє договір на гуртожиток, тому що універсальна послуга включає тариф на розподіл.ПУП (постачальник універсальних послуг) на це нам відповідає, що на гуртожиток він нам постачати може тільки по універсальній послузі, в яку входить розподіл. Згвдно з Законом "Про публічні закупівлі" при переговорній процедурі на підставі 2 відмінених відкритих торгів НЕ ЗМІНЮЮТЬСЯ предмет закупівлі, технічні і якісні характеристики та вимоги до учасника.ЧИ правомірна відмова Казни в реєстрації договору на гуртожиток, якщо ніякий інший постачальник не може постачати електроенергію населенню по 1, 68грн.?
Відповідь
20.01.2021 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
1104 / 1113
19.12.2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 р. № 631 і від 11 жовтня 2016 р. № 710” №1266 від 16 грудня 2020 року (далі - Постанова). Відповідно до зазначеної вище Постанови, доповнень зазнала постанова Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 р. № 710 “Про ефективне використання державних коштів”, зокрема доповнено пунктом “4ˡ. Головним розпорядникам бюджетних коштів (розпорядникам бюджетних коштів нижчого рівня), суб’єктам господарювання державного сектору економіки з метою прозорого, ефективного та раціонального використання коштів забезпечити: обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі; оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі шляхом розміщення на власному веб-сайті (або на офіційному сайті головного розпорядника бюджетних коштів, суб’єкта управління об’єктами державної власності, що здійснює функції з управління суб’єктом господарювання державного сектору економіки) протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі або повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами переговорної процедури закупівлі”. Відповідно до частини четвертої статті 10 Закону України “Про публічні закупівлі” (далі - Закон) інформація, зазначена у частині першій цієї статті, може додатково оприлюднюватися замовником в інших засобах масової інформації, на веб-сайті замовника (за наявності) або на веб-сайтах відповідних органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Враховуючи вимоги Закону, замовник через авторизовані електронні майданчики оприлюднює інформацію про закупівлю, яка включає в себе і розмір бюджетного призначення, і технічні та якісні характеристики предмета закупівлі, що в свою чергу зазначаються відповідно до вимог Закону. Враховуючи викладене, просимо надати відповідь щодо обов’язковості оприлюднення інформації, зазначеної в постанові Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 р. № 710 “Про ефективне використання державних коштів”, якщо відповідно до частини четвертої статті 10 Закону додаткове оприлюднення інформації, передбаченої частиною першою статті 10 Закону на веб-сайті замовника містить рекомендаційний характер.
Відповідь
30.11.2020 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
839 / 912
ПП «Дніпротехноплюс» планує взяти участь у допорогової закупівлі № UA-2020-11-25-005238-c «Спеціальні тканини (Тканина азбестова АТ-4), Код ДК 021:2015 19240000-0» (прийом пропозицій по 08.12.2020 09:00) Замовник: Публічне акціонерне Товариство "Центренерго" Трипільська ТЕС. Зазначаємо, що на сьогоднішній день на території України зазначений товар не виготовляється, тому що не існує природної сировини. Єдиним виробником даної продукції, технічні та якісні характеристики якої відповідають технічним вимогам Замовника є: АО «Барнаульський завод АТИ» м. Барнаул, РФ (мовою оригіналу). У тендерній документації Замовника присутня вимога: у разі якщо Учасником запропоновано товари, роботи або послуги походженням з Російської Федерації: документ, виданий Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України з підтвердженням, що заміщення запропонованих Учасником товарів, робіт або послуг походженням з Російської Федерації іншими неможливе (надалі Підтвердження). У разі відмови Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України в наданні Підтвердження Учасник у складі тендерної пропозиції повинен надати відповідний лист-відповідь Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Просимо надати роз’яснення з цього питання.
Відповідь
16.11.2020 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
1161 / 1137
Просимо надати роз'яснення, щодо алгоритма застосування п.1, ч.2, статті 40 ЗАКОНУ УКРАЇНИ Про публічні закупівлі.Приклад 1: перший раз аукціон не відбувся через відсутність пропозицій, другий раз торги не відбувся через недостатню кількість пропозиції, пропозицію подав лише один учасник. Замовник уклав договір відповідно до п.1, ч.2, статті 40 ЗАКОНУ УКРАЇНИ Про публічні закупівлі з компанією, яка не надавала пропозиції у щоден з аукціонів стосовно даної закупівлі. Чи мав право замовник укладати такий договір, не запросивши на переговорну процедуру компанію, яка подавала пропозицію у повторній процедурі відкритих торгів? Приклад 2: Відкриті Торги не відбулися двічі через відсутність пропозиції. Чи має право замовник провести переговорну процедуру відповідно о п.1, ч.2, статті 40 ЗАКОНУ УКРАЇНИ Про публічні закупівлі запросивши учасника/учасників на свій розсуд(будь яку компанію). Предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не відрізнялися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації у всіх Прикладах.
Відповідь
13.11.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
869 / 871
Двічі було відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників. Згідно ЗУ "Про бублічні закупівлі" придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини першої цієї статті, здійснюється без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого цим Законом, у разі: 1) якщо було двічі відмінено спрощену закупівлю через відсутність учасників. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, вимоги до учасника не повинні відрізнятися від тих, що були визначені замовником в оголошенні про спрощену закупівлю. Чи можемо укласти договір з постачальником на більшу суму ніж була очікувана вартість визначена відповідно до Методики, якщо дозволяють кошторисні призначення.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2