Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
16.12.2021 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
1096 / 1147
Планується укладання договору надання послуг з афілійованим підприємством. Послуги отримуються для забезпечення надання Замовником послуг його клієнтам. Відповідно до п. 1 ч. 6 ст. 3 ЗУ «Про публічні закупівлі»: 6. Цей Закон не застосовується у випадку, якщо замовники, визначені у пункті 4 частини першої статті 2 цього Закону, здійснюють закупівлі таких предметів закупівлі: 1) товари, роботи і послуги, що виробляються, виконуються чи надаються на користь замовника або групи замовників афілійованим підприємством виключно для забезпечення діяльності такого замовника або групи замовників в окремих сферах господарювання. Просимо надати роз’яснення для укладення договору надання послуг з афільованою особою за вищенаведеним пунктом чи є обов’язковою умовою, що афільована особа повинна надавати такі послуги виключно замовнику чи достатньо умови, що надані афільованою особою послуги повинні бути використані замовником у власній господарській діяльності? Тобто який з нижченаведених варіантів є коректним, 1 чи 2 або інший: 1) замовник може не проводити закупівлю за цим законом, якщо афільована особа надає послуги виключно замовнику для забезпечення його господарської діяльності. 2) замовник може не проводити закупівлю за цим законом, якщо афільована особа надає послуги замовнику виключно для забезпечення його господарської діяльності, при цьому такі послуги можуть надаватись афільованою особою не тільки замовнику.
Відповідь
14.12.2021 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
654 / 643
У відповідності до ч.6. ст.41 Закону України «Про публічні закупівлі», дія договору про закупівлю може бути продовжена на строк, достатній для проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі на початку наступного року в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю, укладеному в попередньому році, якщо видатки на досягнення цієї цілі затверджено в установленому порядку. Що треба розуміти під терміном «видатки» у даній статті? Чи співпадає значення цього терміну із п.13 ст. 2 Бюджетного кодексу України, де видатки бюджету визначено як кошти, спрямовані на здійснення програм та заходів, передбачених відповідним бюджетом. Та чи має право Замовник, віднесений до замовників, які здійснюють закупівлі відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» згідно п.4. ч.1 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» (як такий, що здійснює діяльність в одній або декількох окремих сферах господарювання), що не отримує бюджетного фінансування та, відповідно, не затверджує видатки у розумінні Бюджетного кодексу України, продовжити дію договору про закупівлю у порядку, передбаченому ч.6. ст.41 Закону України «Про публічні закупівлі».
Відповідь
23.11.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
928 / 894
Підприємству, в межах договору про обслуговування населення за програмою медичних гарантій, необхідно здійснити закупівлію медичних послуг (лаболаторних досліджень). Тарифи Виконавця на такі послуги, в якого планується проведення закупівлі, встановлені Черкаською обласною державною адміністрацією відповідно до Закону України "Про ціни і ціноутворення". Просимо роз'яснити чи поширюєтся на даний випадок (застосовується) дія Закону України "Про публічні закупівлі"?
Відповідь
19.11.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
901 / 916
Відповідно до Переліку природоохоронних заходів та об’єктів, фінансування яких здійснюється у 2021 році за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, затвердженого рішенням Кіровоградської обласної ради 23 грудня 2020 року № 16 (із змінами), передбачено реалізацію природоохоронного заходу «Створення захисних лісових насаджень на еродованих землях на території Кіровоградської області» з видатками на загальну суму 2 126 000,00 грн. Головним розпорядником коштів визначено департамент екології, природних ресурсів та паливно-енергетичного комплексу Кіровоградської обласної державної адміністрації (далі-департамент). Наказом департаменту одержувачами бюджетних коштів по зазначеному природоохоронному заходу визначено державні лісогосподарські підприємства, а саме: ДП Компаніївське лісове господарство з видатками в сумі 416 000,00 грн., ДП Долинське лісове господарство з видатками в сумі 780 000,00 грн., ДП Онуфрієвське лісове господарство з видатками в сумі 930 000,00 грн. (КЕКВ 2610). Зазначені підприємства вказані кошти використовували безпосередньо для створення захисних лісових насаджень на еродованих землях, укладаючи прямі договори. На підставі викладеного просимо надати роз’яснення чи є зазначені підприємства замовниками в розумінні ст.2 Закону України «Про публічні закупівлі».
Відповідь
19.11.2021 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
973 / 1029
Доброго дня! Постановою НКРЕКП від 30.07.2021 № 1227 на період дії карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), встановлені граничні ціни на РДН і ВДР на електричну енергію не вище ціни, що дорівнює: - для годин мінімального навантаження (з 00:00 до 07:00 та з 23:00 до 24:00) – 2000 грн/МВт∙год (2,00 грн/кВт∙год ); - для годин максимального навантаження (з 07:00 до 23:00) – 4000 грн/МВт∙год (4,00 грн/кВт∙год). Відповідно до пункту 9 розділу XVII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ринок електричної енергії»: У разі істотного коливання цін на ринку "на добу наперед", внутрішньодобовому ринку та балансуючому ринку відповідно до методики, визначеної Регулятором, Регулятор має право встановлювати граничні ціни (тимчасові мінімальні та/або максимальні цінові межі) на ринку "на добу наперед", внутрішньодобовому ринку та балансуючому ринку для кожної торгової зони з відповідним обґрунтуванням. Рівень граничних цін має впливати на формування вільної (ринкової) ціни у мінімальний спосіб. Доцільність встановлення і рівень граничних цін у разі їх встановлення мають переглядатися Регулятором не менше одного разу на шість місяців. Граничні ціни встановлюються Регулятором після консультацій з Антимонопольним комітетом України. Чи можна вважати вказані встановлені Постановою НКРЕКП від 30.07.2021 № 1227 ціни на електричну енергію на РДН і ВДР - регульованими, в т.ч. у розумінні підпункту 5) частини 6 статті 3 Закону України "Про публічні закупівлі"? Буду дуже вдячний за надання відповіді по суті цього питання без відсилання на раніше надані роз'яснення зі схожих питань.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2