Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
15.04.2022 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
254 / 252
Добрий день! Ми є комунальне некомерційне підприємство, підпорядковане Дніпровській міській раді. Наразі при здійсненні закупівель в умовах воєнного стану в нас виникла дилема чим нам керуватись при здійсненні публічних закупівель в умовах воєнного стану: Постановою КМУ від 28.02.2022 № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (зі змінами) (далі – Постанова) чи розпорядженням Дніпровського міського голови від 04.03.2022 №2-4/3-р «Про здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (зі змінами) (далі – Розпорядження)? Між текстом Постанови та Розпорядження є розбіжності. По-перше, згідно підпункту 2 пункту 1 Постанови із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 176 від 02.03.2022, в редакції Постанови КМ № 201 від 05.03.2022 в умовах воєнного стану переліки та обсяги закупівель товарів, робіт і послуг визначаються рішеннями замовників/державних замовників, що здійснюють такі закупівлі, а на підставі пункту 1 Розпорядження (від 04.03.2022) наведено список, по якому дозволено здійснювати закупівлю стратегічно важливих товарів, робіт та послуг, які здійснюються без застосування процедур закупівель та спрощених закупівель, в умовах воєнного стану. По-друге, згідно підпункту 3 пункту 1 Постанови із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 176 від 02.03.2022, в редакції Постанови КМ № 201 від 05.03.2022 закупівлі не включаються до річного плану закупівель. За результатами їх здійснення в електронній системі закупівель замовник/державний замовник оприлюднює звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, договір про закупівлю та всі додатки до нього не пізніше ніж через 20 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. Вимога щодо оприлюднення не застосовується до договорів, які містять інформацію з обмеженим доступом. А згідно пункту 2 Розпорядження замовники під час здійснення передбачених цим Розпорядженням закупівель повинні відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі” дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель та забезпечувати оприлюднення укладеного договору в електронній системі закупівель протягом п’яти робочих днів після його підписання. Зазначений строк продовжується на час неналежного функціонування електронної системи закупівель, підтверджений її адміністратором. Договір, не оприлюднений в електронній системі закупівель у встановлений строк, є нікчемним. На мою думку, оприлюднення укладених договорів про деяким пунктам списку, наведеного у пункту 1 Розпорядження, наприклад, засоби індивідуального захисту (шоломи, бронежилети незалежно від вартості та інше спеціальне екіпірування тощо), транспортні засоби, автомобілі, які використовуються в період воєнного стану, тощо, є недоцільним в умовах воєнного стану, бо має бути в обмеженому доступі. Чи правомірною є вимога публікації укладених договорів по таким стратегічно важливим закупівлям? І взагалі Розпорядження не приведено у відповідність до останніх змін до Постанови. Тому прошу пояснити чим керуватись при затвердженні переліку та обсягів закупівель товарів, робіт і послуг, які необхідно здійснити для забезпечення потреб КНП в умовах воєнного стану та надати роз’яснення по строкам оприлюднення звіту про договір про закупівлю, укладеного без використання електронної системи закупівель за цим переліком. Зі свого боку на нашому підприємстві підписано наказ генерального директора КНП від 10.03.2022 про визначення переліку та обсягів закупівель товарів, робіт і послуг, які необхідно здійснити для забезпечення потреб КНП в умовах воєнного стану та станом на сьогодні не оприлюднено жодного звіту договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, планується їх оприлюднити згідно Постанови. Чи правомірними є наші дії?
Відповідь
13.04.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
465 / 461
Чи сумуються за кодом ДК закупівлі проведені до введення воєнного стану та після? Зокрема, до введення воєнного стану замовником оприлюденого річний план та звіт про договір (закупівля без використання електронної системи) за кодом ДК 5011 на суму 46 тис. грн. Наразі, після ведення воєнного стану, є потреба здійснити закупівлю за кодом ДК 5011 на суму 9 тис. грн. Як має вчинити Замовник: оприлюднити річний план та звіт на 9 тис. грн. чи оприлюднити звіт з договором без плану, керуючись постановою 169 (оскільки обидві закупівлі перетнуть межу у 50 тис. грн.)?
Відповідь
13.04.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
274 / 266
Доброго дня, прошу надати роз'яснення стосовно оприлюднення інформації на порталі Є-data стосовно договорів, які укладені згідно Постанови КМУ №169 від 28.02.2022. Так як згідно з постановою № 169 в Прозорро оприлюднюється звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, договір про закупівлю та всі додатки до нього не пізніше ніж через 20 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. А як діяти з порталом Є-data? Чи врегульовано це законодавством? Так як інформація, яку не доцільно оприлюднювати в період воєнного стану (наприклад адреси бомбосховищ, місця дислокації тероборони та інше, що прописано в назві договорів).
Відповідь
17.02.2022 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
902 / 879
Код ДК 021:2015 — 72260000-5 "Послуги, пов’язані з програмним забезпеченням" Після моніторингу ринку виявлено, що необхідний для роботи установи програмний продукт перевищує межу 50 тис.грн. Свідоцтво про реєстрацію авторського права відсутнє. Але розробник повідомляє, що воно не обов"язкове. відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права" статті 11. Виникнення і здійснення авторського права. Презумпція авторства пункта 2. Авторське право на твір виникає внаслідок факту його створення. Для виникнення і здійснення авторського права не вимагається реєстрація твору чи будь-яке інше спеціальне його оформлення, а також виконання будь-яких інших формальностей. То чи підпадатиме ця закупівля під частину 2 пункту 7 статті 7 Закону: здійснюється без застосування спрощеної закупівлі в зв’язку із необхідністю захисту прав інтелектуальної власності?
Відповідь
16.02.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
750 / 747
Комунальний заклад «Обласна школа вищої спортивної майстерності» Рівненської обласної ради звертається та просить надати роз’яснення стосовно закупівлі лікарських засобів. На рік заплановано по КЕКВ 2220 «Медикаменти та перев’язувальні матеріали» -103000,00 грн., в т.ч. на придбання лікарських засобів – 49000,00грн., масок медичних – 42000,00грн., антисептика для рук – 12000,00грн. Установа немає медичного кабінету та медичного персоналу тому ми закуповуємо лікарські засоби щомісяця шляхом укладання прямого договору з аптекою згідно наявного фінансування та потреби та публікуємо звіт про договір про закупівлю. Якщо наприкінці року виникне потреба здійснити додаткову закупівлю ліків, а заплановані кошти (49000,00грн.) вже використано, тому можливо зменшити придбання масок та антисептика. Але тоді річна сума по предмету закупівлі на придбання ліків перевищить 50 тис. грн., а це зобов’язує проведення спрощеної закупівлі. Як вчинити в даній ситуації правильно?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2