Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
27.02.2020 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
2550 / 2375
Добрий день. Звертаємося до Вас за розясненням ситуації, а саме: на початку року була проведена переговорна процедура (в річному плані привязка до процедури відбулася), в результаті на суму, яка вказана в річному плані, в оголошенні - укладено договір. Тобто позицію з річного плану ми вже використали та не маємо можливості внести в неї зміни. Але протягом деякого часу змінується регулюваний тариф та необхідно внести зміни до договору, які призводять до збільшення суми договору. Питання: як в такому випадку внести зміни до річного плану? Наприклад: 1. - Сума в річному плані на водопостачання - 100000 грн. Сума в оголошенні про переговорну - 100000 грн. Сума укладеного договору - 100000 грн. 2. - Відбулася зміна регульованого тарифу, що призвела до збільшення суми договору на 20000 3. - По факту тепер: Сума в річному плані на водопостачання - 100000 грн. Сума в оголошенні про переговорну - 100000 грн. Сума укладеного договору - 120000 грн. ЯК ВІДОБРАЗИТИ ці зміни В РІЧНОМУ ПЛАНІ (або в додаткові можливо)??
Відповідь
19.02.2020 Запитання      Тема: Тендерний комітет або уповноважена особа Розширений перегляд
2405 / 2436
Відповідно до прикінцевих та перехідних положень розділу Х Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» № 114-IX від 19 вересня 2019 року, замовник може до 1 січня 2022 року утворювати тендерний комітет для організації та проведення процедур закупівель. Процедурами закупівель у відповідності до ст.13 Закону № 114-IX є: відкриті торги; торги з обмеженою участю; конкурентний діалог та переговорна процедура закупівлі. Проте, Законом № 114-IX вводиться новий вид закупівлі, а саме спрощена закупівля, відповідальною за організацію та проведення якої відповідно до ст.11 Закону № 114-IX є уповноважена особа. Враховуючи викладене, нова редакція Закону розмежовує функції уповноваженої особи і тендерного комітету в частині їх повноважень на проведення закупівель. Відтак відповідальною за організацію та проведення спрощеної закупівлі з 19 квітня 2020 року є лише уповноважена особа. З огляду на вищенаведене, враховуючи стислі терміни впровадження нового інституту уповноважених осіб на місцевому рівні, з метою належної підготовки розпорядників коштів бюджету міста Львова до проведення спрощених закупівель, просимо розглянути можливість внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» в частині надання повноважень тендерному комітету також здійснювати спрощені закупівлі, оскільки розмежування функцій тендерного комітету та уповноваженої особи вважаємо прогалиною у новоприйнятих змінах до Закону України «Про публічні закупівлі». Сподіваємось на подальшу співпрацю та досягнення спільних результатів роботи.
Відповідь
18.02.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2429 / 2271
Доброго дня! У підприємства виникла необхідність у закупівлі послуги за кодом ДК 021:2015: 50530000 – 9 – Послуги з ремонту і технічного обслуговування техніки, а саме послуги з технічного обслуговування системи газопостачання та газового обладнання житлових будинків/гуртожитків м. Запоріжжя. Просимо Вас підтвердити чи спростувати відсутність конкуренції на відповідному ринку з виконання зазначених послуг та допомогти у визначенні процедури закупівлі: відкриті торги або переговорна процедура за відсутністю конкуренції. Орієнтовна вартість закупівлі становить близько 250 000 грн. Дякую!
Відповідь
13.02.2020 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
2716 / 2522
Доброго дня, підскажіть будь ласка, щодо проведення переговорної процедури. В нас двічі проведені відриті торги, які не відбулися у зв"язку з відсутьністю необхідної кількості учасників (лише 1 учасник). Відповідно цього можливо провести переговорну процедуру. В нас заплановано 1834,4 тис. грн. але в пропозиціях на відкриті торги учасник з яким планується проводитися переговорна процедура надав меншу пропозицію (ціна одиниці товару нижча ніж ми планували). Ми маємо дотримуватися цін кількості та загальної суми яку запропонував учасник на відкритих оргах чи ми можемо вести переговори на ту суму яку планували, збільшивши кількість одиниць товару?
Відповідь
11.02.2020 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
2804 / 2683
З 19.04.2020 вводиться в дію Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель” від 19 вересня 2019 року № 114-ІХ (далі – нова редакція Закону), за винятком розділу VI. Згідно з частиною першою статті 16 нової редакції Закону Замовник вимагає від учасників ПРОЦЕДУРИ ЗАКУПІВЛІ подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям. Згідно частиною першою статті 17 нової редакції Закону замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у ПРОЦЕДУРІ ЗАКУПІВЛІ та зобов'язаний відхилити тендерну пропозицію учасника або відмовити в участі у переговорній процедурі закупівлі у разі наявності підстав, передбачених пунктами 1 – 13 частини першої цієї статті. Частиною другою статті 17 нової редакції Закону, встановлено, що замовник може прийняти рішення про відмову учаснику в участі у ПРОЦЕДУРІ ЗАКУПІВЛІ та може відхилити тендерну пропозицію учасника в разі, якщо учасник процедури закупівлі не виконав свої зобов'язання за раніше укладеним договором про закупівлю з цим самим замовником, що призвело до його дострокового розірвання, і було застосовано санкції у вигляді штрафів та/або відшкодування збитків - протягом трьох років з дати дострокового розірвання такого договору. Процедурами закупівель у відповідності до статті 13 нової редакції Закону є: ВІДКРИТІ ТОРГИ; ТОРГИ З ОБМЕЖЕНОЮ УЧАСТЮ; КОНКУРЕНТНИЙ ДІАЛОГ, ПЕРЕГОВОРНА ПРОЦЕДУРА ЗАКУПІВЛІ. Водночас, згідно з пунктом 28 частини першої статті 1 цього Закону СПРОЩЕНА ЗАКУПІВЛІ – це придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 і 2 частини першої статті 3 цього Закону. Порядок проведення спрощеної закупівлі передбачений статтею 14 нової редакції Закону. При цьому статтею 14 нової редакції Закону не передбачено встановлення замовником в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі кваліфікаційних критерії та вимог, передбачених статтею 17 цього Закону, до учасників спрощеної закупівлі. Разом з тим, згідно з частиною третьою статті 14 нової редакції Закону в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі може зазначатися інша інформація. У зв’язку з цим просимо роз’яснити, чи має право замовник під час проведення СПРОЩЕНОЇ ЗАКУПІВЛІ встановлювати в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі (або в окремому файлі) один або декілька кваліфікаційних критеріїв відповідно до статті 16 нової редакції Закону, та/або вимоги до учасників про відсутність підстав, встановлених статтею 17 цього Закону, а також інформація про спосіб підтвердження відповідності учасників установленим критеріям і вимогам згідно із законодавством.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2