Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
06.06.2018 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
3810 / 3693
Одним із кваліфікаційних критеріїв, встановлених ст. 16 Закону є "наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід". Таким чином, Законом встановлено чітку норму щодо наявності не менше двох працівників (оскільки "працівників" означає множину). У разі встановлення такого кваліфікаційного критерію Замовником у тендерній документації та вимоги надання "довідки довільної форми про наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід" чи означає це, що навіть фізична особа-підприємець для відповідності такому критерію повинна мати хоча б одного найманого працівника? У своєму рішенні від 10.10.2017 № 7140 АМКУ зобов'язав Замовника скасувати своє рішення про визначення переможцем процедури ФО-П, що здійснює свою діяльність самостійно, без залучення найманих працівників. Чи може Замовник керуватися такою позицією АМКУ та чи зобов'язаний відхиляти тендерні пропозиції суб'єктів господарювання, у штаті яких 1 особа?
Відповідь
04.06.2018 Запитання      Тема: Оприлюднення інформації про закупівлю Розширений перегляд
3819 / 3755
Добрий день! Підкажіть, будь-ласка, з наступного питання. Відповідно до ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» № 922-VIII від 25.12.2015р., якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тис. грн. та менше за вартість, встановлену у абз. 2,3 част. 2 цієї статті, замовники обов’язково оприлюднюють звіт про укладений договір. Форма звіту затверджена наказом Мінекономрозвитку №490. Прошу уточнити, якщо договором передбачено самовивіз товару Замовником зі складу Постачальника, то як правильно прописати в звіті про укладений договір п. 12. «Місце поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг»: це адреса замовника чи склад Постачальника? Наприклад, договором передбачено: місце поставки товару: EXW- склад Постачальника, м. Запоріжжя.
Відповідь
01.06.2018 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3180 / 3036
Законом України «Про публічні закупівлі» (п. 16 ч. 1 ст. 1 («Визначення основних термінів») вказано, що пов'язана особа – це особа, яка відповідає будь-якій з таких ознак: - юридична особа, яка здійснює контроль над учасником процедури закупівлі або контролюється таким учасником процедури закупівлі, або перебуває під спільним контролем з таким учасником процедури закупівлі; - фізична особа або члени її сім'ї, які здійснюють контроль над учасником процедури закупівлі; - службова (посадова) особа учасника процедури закупівлі, уповноважена здійснювати від імені учасника процедури закупівлі юридичні дії, спрямовані на встановлення, зміну або зупинення цивільно-правових відносин, та члени сім'ї такої службової (посадової) особи; - фізичні особи - члени тендерного комітету, керівник замовника та/або члени їхніх сімей, які здійснюють контроль над учасниками процедури закупівлі або уповноважені здійснювати від імені учасника процедури закупівлі юридичні дії, спрямовані на встановлення, зміну або зупинення цивільно-правових відносин. Враховуючи викладене, прошу надати офіційне роз’яснення щодо сфери застосування п. 7 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (Відмова в участі у процедурі закупівлі), а саме: - чи поширюються положення норми на учасників закупівлі, які підпорядковуються (управляються, засновані тощо) замовником публічної закупівлі; - чи поширюються положення норми на учасників закупівлі та замовників публічних закупівель, якщо вони перебувають під спільним контролем (підпорядкуванням, управлінням, засновані однією юридичною особою тощо).
Відповідь
16.05.2018 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3674 / 3653
За результатами проведеної процедури закупівлі «відкриті торги» між замовником та підрядником укладено договір підряду в капітальному будівництві. Договори підряду сторони укладають за порядком, визначеним Загальними умовами укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затвердженими постановою КМУ від 01.08.2005 № 668 (далі— Загальні умови). Ціну договору визначено як «динамічну». У розділі «Проведення розрахунків за виконані роботи» Загальних умов знаходимо вимогу, що оплату за виконані роботи проводять у порядку, визначеному договором підряду. Так, за динамічної договірної ціни прямі витрати під час визначення вартості виконаних робіт розраховують на підставі нормативних витрат трудових і матеріально-технічних ресурсів, виходячи з фізичних обсягів виконаних робіт та уточнених цін ресурсів, прийнятих в договірній ціні. Відповідно до пункту 7 частини четвертої статті 36 Закону істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов'язань сторонами у повному обсязі, крім випадків зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, регульованих цін (тарифів) і нормативів, які застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни. Зміна істотних умов договору про закупівлю у випадках, встановлених пунктом 7 частини четвертої статті 36 Закону, може здійснюватись виключно у разі, якщо договором про закупівлю передбачений відповідний порядок зміни ціни, зміни у вищезазначених випадках можуть відбуватися як в бік збільшення, так і в бік зменшення, ціна договору про закупівлю може змінюватися в залежності від таких змін без зміни обсягу закупівлі. Чи мають право сторони договору встановити в договорі підряду в капітальному будівництві, укладеному за результатами проведення відкритих торгів, закупівлю порядок зміни ціни у випадку: - зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, - зміни курсу іноземної валюти, - зміни регульованих цін (тарифів) і нормативів, які застосовуються в договорі про закупівлю.
Відповідь
11.05.2018 Запитання      Тема: Виконання договору Розширений перегляд
4861 / 4754
Доброго дня! Замовник проводить процедуру на придбання та встановлення обладнання. Предметом договору є товар, будівельно-монтажні роботи та пусконалагоджувальні роботи. Вартість товару становить 95% вартості закупівлі, 5% - роботи. В такому випадку предметом закупівлі буде товар? Якщо так, чи потрібно в договорі передбачати наявність форм № КБ-3, КБ-2, якщо ДКСУ буде проводити оплату по накладній, як за товар? Чи достатньо в договорі буде зазначити акт прийому-передачі виконаних робіт?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2