Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
01.12.2016 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
12898 / 12298
Доброго дня! Прошу надати мені роз'яснення у такому питанні: Чи можна проводити тендери на Товар (наприклад пальне) щоквартально? Через великі коливання ціни на ринку, наші Учасники тільки те й роблять, що підвищують ціну перед кожним нашим замовленням товару, а от знижувати її і не думають. Для нас, як для комунального підприємства, якому доводиться дану закупівлю проводити за власні кошти, але через державні закупівлі в Прозоро, не виходить економити ніяк, навпаки, коли ціни на ринку приходять в норму і після зниження стабільно тримаються - то наші Учасники нам ціни не знижують. Для цього, на нашу думку, було б краще нам проводити дану закупівлю хоча б поквартально ( чи на півріччя) Дуже Вам дякую!!!
Відповідь
29.11.2016 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
8728 / 8766
Тендерний комітет Державного закладу «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» звертається до Вас з питанням : чи дійсно при повторному проведенні переговорної процедури закупівлі послуг з розподілу природного газу відповідно до Кодексу газорозподільних систем неможливо укласти договір, як того потребує Закон України «Про публічні закупівлі»? Це питання з’явилось тому, що на початку 2016 р. Державним закладом «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» було проведено переговорну процедуру закупівлі послуг з розподілу природного газу, але обсягів, зазначених в договорі ( в заяві- приєднанні) не вистачає на весь рік. Тобто необхідно проводити нову процедуру закупівлі. Відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» результатом процедури є укладання договору. Учасник переговорної процедури, Публічне акціонерне товариство «Дніпрогаз», відмовляється укладати новий договір,а пропонує підписати додаткову угоду до договору, укладеного на початку року, посилаючись на особливості укладання договорів у сфері розподілу природного газу відповідно до Закону України «Про ринок природного газу» та Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою НКРЕКП № 2494 від 30.09.2015, що суперечить Закону України «Про публічні закупівлі».
Відповідь
29.11.2016 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
10795 / 10502
Що діяти, якщо договір, укладений за результатами аукціону (допорогова закупівля), був розірваний?
Відповідь
28.11.2016 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
8008 / 7797
З метою запобігання порушень законодавства України, в частині виконання вимог статті 75 Господарського кодексу України, просимо надати роз'яснення стосовно форм і порядку публікації звітів про укладені договори про закупівлю товарів, робіт і послуг за кошти підприємств та інформації щодо змін істотних умов цих договорів. У Інформаційному листі МЕРТ “Щодо надання роз’яснень” №3302-06/26924-07 від 19.08.2016 повідомлялося, що суб’єкти господарювання, визначені в частині першій статті 75 Господарського Кодексу України в разі закупівлі ними товарів, робіт, послуг на понадпорогові суми (згідно Закону України “Про публічні закупівлі”), повинні публікувати звіти про укладення договорів про закупівлю товарів, робіт і послуг за кошти підприємств, а також інформацію щодо змін істотних умов цих договорів на веб-порталі Уповноваженого органу. Також зазначалося, що ці положення Господарського кодексу України стосуються юридичних осіб, які не є замовниками у розумінні Закону «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) та господарських договорів, укладених ними за правилами, встановленими Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами щодо окремих видів договорів на придбання товарів, надання послуг чи виконання робіт, що передбачають витрачання коштів таких юридичних осіб, у межах, визначених частиною першою статті 2 Закону. Наказом МЕРТ №477 від 18.03.2016 «Про затвердження Порядку розміщення інформації про публічні закупівлі» затверджено, що інформація про публічні закупівлі, яка формується в електронній системі закупівель, це інформація про закупівлі, яка підлягає оприлюдненню на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до Закону. Наказом МЕРТУ №490 від 22.03.2016р. затверджені форми документів в сфері публічних закупівель відповідно до пункту 11 частини першої статті 8 Закону, які стосуються проведення процедур закупівель в електронній системі закупівель Замовниками у відповідності із Законом. Наказом МЕРТУ №473 від 18.03.2016р. визначено веб-порталом Уповноваженого органу з питань закупівель у складі електронної системи закупівель, визначеної пунктом 6 частини першої статті 1 Закону, інформаційно-телекомунікаційну систему “Prozorro” за адресою в мережі Інтернет: www.prozorro.gov.ua. Для публікації звітів про укладені договори про закупівлю товарів, робіт і послуг за кошти підприємств та інформації щодо змін істотних умов цих договорів на веб-порталі Уповноваженого органу prozorro.gov.ua, ДП «КБ «Південне» було здійснено реєстрацію на авторизованому електронному майданчику за всіма рівнями акредитації відповідно до Закону України "Про публічні закупівлі", який забезпечує проведення публічних закупівель із використанням системи PROZORRO - "Zakupki UA". В процесі тестування вищезазначеного електронного майданчика, з’ясувалося, що публікація звітів про укладені договори про закупівлю товарів, робіт і послуг за кошти підприємств технічно не передбачена електронною системою закупівель. Також, технічно не передбачена можливість публікації в електронній системі закупівель Інформації щодо змін істотних умов договорів. У відповідності з Інструкцією користувачам, яка надається на електронному майданчику передбачено публікувати звіти про укладені договори, в разі проведення процедур закупівель відповідно до Закону. Виходячи з вищезазначеного, на даний момент ДП «КБ «Південне» не має технічної можливості здійснювати публікацію відповідно до статті 75 Господарського Кодексу України звітів про укладені договори про закупівлю товарів, робіт і послуг за кошти підприємств та інформації щодо змін істотних умов цих договорів на авторизованих електронних майданчиках, які забезпечують проведення публічних закупівель (процедур закупівель) із використанням системи PROZORRO у відповідності із Законом. Враховуючи вищевикладене, просимо надати роз’яснення щодо подальших дій.
Відповідь
25.11.2016 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
8816 / 8641
Внаслідок зростання цін на паливо, зокрема на природний газ, постачальники цього товару змушені періодично збільшувати відпускну ціну. В свою чергу, замовники природного газу, зважаючи на заборону збільшувати об’єми закупівлі без проведення торгів, через збільшення ціни - змушені вносити зміни до укладених договорів в частині збільшення ціни за одиницю товару та одночасне зменшення об’ємів закупівлі. В зязку з цим, склалася ситуація при якій існує велика імовірність нехватки об’ємів природного газу на другу половину грудня для забезпечення стабільного проходження опалювального сезону. Крім того, відповідно до Правил постачання природного газу, затвердженого Постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2496, споживач природного газу не може змінювати постачальника в середині розрахункового періоду. Відповідно до Кодексу газотранспортної системи газовий місяць – це період часу, який розпочинається з першої газової доби поточного місяця і триває до початку першої газової доби наступного місяця. Таким чином, споживач природного газу не може змінити постачальника в середині розрахункового періоду, яким є календарний місяць. Зважаючи на викладене, просимо надати роз’яснення, чи може скористатись Замовник (споживач) п.5 ч.2 ст.35 Закону України «Про публічні закупівлі» та здійснити додаткову закупівлю в того самого постачальника, по переговорній процедурі з метою уніфікації та забезпечення сумісності технологіями.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2