Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
27.11.2018 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
3566 / 3723
Прошу надати відповідь на питання, викладені у запиті, що додається до електронного звернення
Відповідь
20.11.2018 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3122 / 3243
У зв'язку з набранням чинності Законом України "Про ринок електричної енергії" підприємства, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання повинні купувати електричну енергію (1.поставка; 2.розподіл) для виробництва теплової енергії за процедурою закупівлі або користуватися п.4 ст. 2 Закону України "Про публічні закупівлі"? Дякую
Відповідь
20.11.2018 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3758 / 3504
Відповідно до ст. 1 п.1 пп.4 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі Закон) наше підприємство відноситься до замовників, які працюють в окремих сферах господарювання, так як забезпечує виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, транспортування та постачання питної води, функціонування централізованого водовідведення у м. Першотравенську. Закон застосовується до замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює, або перевищує 1 млн. грн, а робіт – 5 млн. грн. 1. На даний час підприємству необхідно придбати екскаватор вартістю 998,0 тис. грн, який буде використовуватись на котельнях для підгортання вугілля та на водопровідно-каналізаційній дільниці для риття траншей. Питання: чи можливо укласти прямий договір на придбання даної техніки, відповідно ст.2 п.1 абз.3? 2. Крім того підприємство також проводить роботи по утриманню об’єктів з благоустрою (зовнішнє освітлення, зелені насадження, утримання доріг та ін.), які відшкодовуються за бюджетні кошти, а також надає послуги з вивезення сміття та ритуальні послуги. Питання: якими вартісними межами необхідно користуватись в сфері застосування ст.2 Закону при здійсненні закупівель?
Відповідь
20.11.2018 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3254 / 3305
Щодо закупівлі електричної енергії підприємством що здійснює діяльність в окремих сферах господарювання (п.4, ч.1, ст.1 ЗУ «Про публічні закупівлі» №922-VIII ). КП «Тернопільелектротранс» відповідно до п.4, ч.1, ст.1 ЗУ «Про публічні закупівлі» належить до підприємств що здійснює діяльність в окремих сферах господарювання. Відповідно до п.5, ч.4, ст.2 ЗУ «Про публічні закупівлі» №922-VIII наше підприємство не проводило процедур закупівель при укладенні договору на постачання електричної енергії поскільки ціни встановлювались, затверджувались «державними колегіальними органами, іншими органами влади відповідно до їх повноважень або визначаються в порядку, встановленому зазначеними органами, у тому числі якщо визначення таких цін здійснюється на аукціонах». У звязку з прийняттям, та послідуючим вступом в дію Закону України «Про ринок електричної енергії» 2019-VIII від 13.04.2017р. виникає наступне питання: Чи є обов’язковим для нас як замовника що здійснює діяльність в окремих сферах господарювання, проведення процедури відкритих торгів на закупівлю електроенергії, чи ми можемо і надалі користуватись п.5, ч.4, ст.2 ЗУ «Про публічні закупівлі» №922-VIII та не проводити процедур закупівель для даної закупівлі поскільки дія закону на дану закупілю не поширюється. (адже ціни і надалі будуть затверджувались «державними колегіальними органами, іншими органами влади відповідно до їх повноважень або визначаються в порядку, встановленому зазначеними органами, у тому числі якщо визначення таких цін здійснюється на аукціонах»)
Відповідь
02.11.2018 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3197 / 3255
У зв’язку із вступом в дію 11.12.2018 року перехідних положень ЗУ «Про ринок електричної енергії» № 2019-VIII від 13.04.2017 року та згідно вимог «Правил роздрібного ринку електричної енергії» Замовникам, які проводять закупівлю товарів, робіт та послуг згідно вимог ЗУ «Про публічні закупівлі» необхідно здійснити окремо закупівлю електричної енергії (товару) та окремо закупівлю послуги з її розподілу. Закупівля послуги з розподілу електричної енергії реалізується шляхом укладання договору з оператором системи розподілу, яким на відповідній закріпленій території являються обленерго. Таким чином, ДП «НЕК «Укренерго», як суб’єкт господарювання, який провадить свою діяльність в окремих сферах господарювання, повинен укласти договір на розподіл електричної енергії з відповідним обленерго шляхом проведення переговорної процедури закупівлі (у разі якщо очікувана вартість закупівлі перевищуватиме межі, встановлені ч.1 статті 2 ЗУ «Про публічні закупівлі») чи можливим є укладання договору без застосування ЗУ «Про публічні закупівлі» (на підставі пп.5 ч.4 статті 2 ЗУ «Про публічні закупівлі»), так як тариф на розподіл електричної енергії обленерго встановлюватиметься національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (постанова НКРЕКП від 05.10.2018 №1175)?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2