Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
13.05.2019 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3801 / 3575
Доброго дня!Укладено Договір, внесено зміни додаковою угодою № 1 про збільшення ціни на 9%,додатковою угодою № 2 на 8%, Додатковою угодою № 3 на 9%. Чи правомірно було здіснено підвищення ціни? Чи необхідно було підвищення рахувати від ціни, що була до зміни Договору?
Відповідь
06.01.2021 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3763 / 3712
За результатами проведених конкурсних торгів за процедурою: відкриті торги на виконання берегоукріплювальних робіт з укріплення берегів річок на об’єкті «Кріплення берега ріки Стир для захисту с. Набережне Демидівського району Рівненської області» (III етап) (капітальне будівництво, між Замовником та Підрядником (Переможцем торгів) було укладено Договір № 2-2013 від 27 вересня 2013 року, в обсязі передбаченому проектно-кошторисною документацією і в строки, передбачені даним Договором та календарним графіком. Відповідно до пункту 3.1. Договору, договірна ціна вартості робіт, що доручені до виконання Підряднику, визначена сторонами з урахуванням регламентуючих рішень з цього питання, на основі діючих нормативних документів і складає 4 307, 455 тис. Грн. У зв’язку із відсутністю фінансування була виконана лише частина робіт, а саме у 2013 р. на суму 738,50 тис. До 2020 року фінансування не надходило взагалі. Згідно Договору № 2-2013 від 27 вересня 2013 року та Протоколу погодження договірної ціни, що є невід’ємним додатком до цього договору, Сторонами чітко досягнуто узгодження про розмір договірної ціни на виконання берегоукріплювальних робіт з укріплення берегів річок на об’єкті, Отже, у Договорі № 2-2013 від 27 вересня 2013 року вказано тверду договірну ціну. У 2020 року Замовником було замовлено та отримано експертний звіт (позитивний) щодо розгляду проектної документації на будівництво за робочим проектом «Кріплення берега ріки Стир для захисту с. Набережне Демидівського району Рівненської області» (III етап) (нове будівництво) (коригування проекту). Згідно експертного звіту загальна кошторисна вартість будівництва у поточних цінах станом на 15 вересня 2020 року складає 8738,312 тис. грн., у тому числі: будівельні роботи – 7095,529 тис. грн.; інші витрати – 1642,783 тис. грн. Із загальної кошторисної вартості виконано 738,500 тис. грн., у тому числі: будівельні роботи 656,169 тис. грн., інші витрати – 82,331тис. грн. Договором № 2-2013 від 27 вересня 2013 року, передбачено лише зменшення ціни договору за взаємною згодою сторін. Можливість підвищення договірної ціни внаслідок істотного зростання після укладення договору підряду цін на ресурси, забезпечення якими здійснює підрядник, а також цін на послуги, що надавалися йому третіми особами, умовами укладеного між Сторонами договору не передбачена. Відповідно до пункту 10.1. Договору цей Договір набирає чинності з моменту підписання та діє до 31.12.2015 року, але в будь-якому випадку до повного виконання Сторонами взятих за даним договором зобов’язань. Жодних додаткових угод, щодо продовження строку дії договору з 2015 року між Сторонами не укладалося. Фактично строк дії даного договору закінчився у 2015 році. РОВР у Рівненській області бере бюджетні зобов’язання та здійснює платежі тільки в межах бюджетних асигнувань поточного року, установлених кошторисами, а вся реєстрація фінансових зобов’язань проходить через відповідну казначейську службу. З метою дотримання вимог діючого законодавства у сфері публічних закупівель, забезпечення ефективного використання та економії бюджетних коштів, враховуючи, що будь які зміни можна внести тільки в межах строку дії договору, а строк дії Договору № 2-2013 від 27 вересня 2013 року закінчився у 2015 році, Прошу надати роз’яснення щодо застосування законодавства у сфері публічних закупівель стосовно наступних запитань: 1. Чи можна вважати Договір № 2-2013 від 27 вересня 2013 року завершеним, у зв’язку із завершенням строку його дії? 2. Чи можна після перерахунку кошторису та проходження державної експертизи організувати та провести новий тендер на закупівлю робіт по цьому ж самому об’єкту з тим самим предметом закупівлі? 3. Якщо ж необхідно вносити зміни до даного договору, як діяти в такій ситуації? Як відображати такі зміни на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель?
Відповідь
23.09.2019 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3730 / 3714
Добрий день! Допоможіть будь ласка вирішити наше питання. Відділом культури і туризму Лиманської міської ради було укладено тендерний договір по об'єкту: "Реконструкція покрівлі міського будинку культури смт. Ярова, що розташована за адресою: Донецька область, Лиманський район, смт. Ярова, вул. Кооперативна, 7-Б", здійснено попередню оплату 30 відсотків від договірної ціни робіт. Під час виконання робіт, виникла потреба у перегляді проектно-кошторисної документації та її коригуванні. так як ми використовували тендерну процедуру закупівлі, ми керуємося ст. 36, ЗУ "Про публічні закупівлі" - внесення змін в умови договору, якщо таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної у договорі. Ми можемо, керуючись цим пунктом ЗУ, внести зміни в предмет договору?Після коригування проектно-кошторисної документації, буде видано новий експертний звіт і до назви предмета закупівлі додасться слово "коригування"? Дякуємо!
Відповідь
25.02.2021 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3729 / 3769
Питання: У разі зміни регульованого тарифу на послуги водопостачання та водовідведення у бік збільшення, які саме показники істотних умов договору повинні бути змінними орієнтовна ціна договору чи обсяг послуг у випадку зазначеному нижче? Чи правомірні дії державної казначейської служби, яка відмовила бюджетній установі в реєстрації додаткової угоди до договорів, у якій залишено незмінними обсяги, а було збільшено вартість послуг, у зв’язку із збільшенням регульованого тарифу? Бюджетною установою наприкінці грудня 2020 року було проведено переговорну процедуру із закупівлі послуг централізованого водопостачання та послуги із відведення стічних вод на 2021 рік. У протоколі переговорів, тендерній документації та повідомленні про намір укласти договір бюджетна установа зазначили наступні дані: Послуги з водопостачання: Орієнтовний обсяг послуг на рік - 37591,34 куб. м. Тариф – 13,44 грн./ куб. м. Орієнтовна вартість послуг – 505 227, 61 грн. Послуги з відведення стічних вод: Орієнтовний обсяг послуг на рік - 37591,34 куб. м. Тариф – 9, 552 грн./ куб. м. Орієнтовна вартість послуг – 359 072,48 грн. Згідно проведеної процедури, було укладено договори на послуги з водопостачання та послуги з водовідведення. У січні місяці 2021 року бюджетна установа отримала кошторис, згідно якого на вослуги водопостачання та водовідведення виділено 864300,090 грн. Але у січні у повноваженими органами влади було встановлено нові тарифи на послуги водопостачання (13,344 грн./ куб. м.) та послуги водовідведення (12,036 грн./ куб. м.). Згідно умов укладених договорів, передбачено, що орієнтовна ціна договору може бути змінена за взаємною згодою сторін. При цьому, у договорах не передбачено зміни обсягів послуг. Таким чином, у зв’язку із зміною тарифів, ПрАТ «АК «Київводоканал» надав бюджетній установі проект додаткової угоди про зміну ціни договору на підставі п.7 ч.5 ст.41 Закон України «Про публічні закупівлі», у додатковій угоді до договору на водопостачання було змінено істотні умови договору, де обсяги залишені незмінними, а вартість послуг змінилась з урахуванням нових тарифів. Послуги з водопостачання: Орієнтовний обсяг послуг на рік - 37591,34 куб. м. Тариф – 13,344 грн./ куб. м. Орієнтовна вартість послуг – 501618,84 грн. (різниця 3608,77) Послуги з відведення стічних вод: Орієнтовний обсяг послуг на рік - 37591,34 куб. м. Тариф – 12,036 грн./ куб. м. Орієнтовна вартість послуг – 452 449,37 грн. (93376,89) Бюджетна установа, отримавши таку додаткову угоду наполягає залишити незмінною ціну договору за рахунок зміни обсягів послуг. Тобто пропонує зменшити обсяги, хоч і розуміє що споживатись будуть обсяги більші, враховуючи фактично спожиті обсяги минулого року. Крім цього, бюджетна установа посилається на те, що управління державної казначейської служби відповідного району м. Києва, відмовляється реєструвати додаткову угоду про зміну ціни договору, оскільки загальна вартість послуг по водопостачанню та водовідведенню разом становить 954 068,21 грн. та перевищує суму виділену річним кошторисом 864300,090 грн.
Відповідь
03.06.2020 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3728 / 3897
У зв'язку із набранням чинності з 01.07.2019 окремих статей Закону України «Про ринок електричної енергії № 2019 - VIII, Служба автомобільних доріг у Київській області (далі Замовник або Споживач) за результатами відкритих торгів, проведених згідно Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі – Закон) уклала з переможцем торгів (Постачальником) договір про постачання електричної енергії Споживачу, від 20.01.2020 року (далі – Договір). На підставі пункту 2 частини 4 статті 36 Закону, Договором передбачена можливість зміни ціни за одиницю товару (за 1 кВт*год) не більше ніж на 10% протягом дії Договору у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в Договорі, а також Постачальник надасть Замовнику на розгляд обґрунтування, щодо зміни ціни у бік збільшення за даними офіційних сайтів уповноважених на це органів. Враховуючі вищенаведене, просимо надати роз’яснення чи буде правомірною вимога Споживача, що для підтвердження можливості першої зміни ціни за одиницю товару в Договорі, Постачальнику необхідно надати обґрунтування коливання ціни такого товару на ринку в бік збільшення в поточному розрахунковому періоді (місяці) відносно періоду або дати укладеного Договору за результатами відкритих торгів, а не відносно будь – якого попереднього періоду(місяця) на розсуд Постачальника. А також окремо просимо роз’яснити обов’язковість застосування положень пункту 2 частини 4 статті 36 Закону при наявності у Постачальника обґрунтування коливання ціни за одиницю товару (електроенергії) в бік збільшення, а саме - це є право чи обов’язок Споживача (Замовника) за Договором, враховуючі, що збільшення ціни за 1 кВт* год буде потребувати зменшення річних обсягів поставки товару, яке може бути не прийнятним або критичним для Споживача (Замовника).
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2