Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
02.07.2019 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3876 / 3857
доброго дня! поясніть чи буде правомірним у договорі про закупівлю підвищення ціни товару на 10% у разі коливання нижчої межі ціни у бік збільшення? наприклад: згідно експертного висновку торгово-промислової палати ціна була у жовтні 3900-4500грн., а у грудні стала 4000-4500грн.
Відповідь
05.08.2019 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3867 / 3761
Відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» з 01 липня 2019 року було запроваджено функціонування нової моделі ринку електричної енергії. Відповідно до цього, постачальники електричної енергії закуповують електричну енергію в тому числі і на біржових торгах. Моніторинг функціонування нової моделі ринку електричної енергії свідчить про зміну вартості електричної енергії. Як результат, виникає необхідність внесення відповідних змін до договорів, укладених бюджетними установами з постачальниками електричної енергії. При цьому, динаміка цін вказує на збільшення вартості електричної енергії більше, ніж на 10 %. В той же час, згідно з пунктом 2 частини 4 статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі» допускається можливість зміни ціни за одиницю товару не більше, ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі. Враховуючи викладене, просимо надати роз’яснення з наступних питань: 1. Якими нормами чинного законодавства замовник може обґрунтувати підвищення вартості електричної енергії у разі збільшення її вартості більше, ніж на 10 %. 2. Чи може бути підтверджуючим документом зміни вартості електричної енергії інформація біржових торгів, на яких постачальники купують електричну енергію для подальшого постачання замовникам? 3. Чи може бути застосована у даному випадку в якості обґрунтування підвищення вартості електричної енергії норма пункту 7 частини 4 статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме, зміни біржових котирувань на ринку електричної енергії.
Відповідь
19.06.2019 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3857 / 3815
У разі виникнення необхідності внесення змін до істотних умов договору (зміна ціни та обсягів предмету закупівлі - в межах суми договору) хто повинен обгрунтувати необхідність зміни ціни та укладення додаткової угоди - керівник установи чи тендерний комітет? Чи потрібне рішення тендерного комітету на укладення додаткової угоди на підставі п.2 ч.4 ст.36 ЗУ "Про публічні закупівлі"?
Відповідь
23.06.2020 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3841 / 3676
У зв'язку із набранням чинності з 01.07.2019 окремих статей Закону України «Про ринок електричної енергії № 2019 - VIII, Замовник (Споживач) за результатами відкритих торгів, проведених згідно Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі – Закон) уклав з переможцем торгів (Постачальником) договір про постачання електричної енергії на 2020 рік. На підставі пункту 2 частини 4 статті 36 Закону, Договором передбачена можливість зміни ціни за одиницю товару (за 1 кВт*год) не більше ніж на 10% протягом дії Договору у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в Договорі, а також Постачальник надасть Замовнику на розгляд обґрунтування, щодо зміни ціни у бік збільшення за даними офіційних сайтів уповноважених на це органів. Враховуючи вищенаведене, просимо надати роз’яснення щодо порядку застосування п. 2 ч. 4 статті 36 Закону, а саме: Законом установлена межа сумарного (максимального) збільшення ціни за одиницю товару на 10% за весь період дії договору чи 10 % це межа одноразового обґрунтованого підняття ціни за одиницю товару і таких змін може бути декілька за період дії договору (1 рік), в залежності від коливання цін на ринку електроенергії і наявності відповідних обґрунтувань у Постачальника? Або чи може сумарне декількаразове підняття ціни за одиницю товару за період дії договору перевищувати 10%?
Відповідь
22.03.2021 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3817 / 4051
Комунальним підприємством за результатами закупівлі підписано договір з юрособою платником ПДВ. Через 3 місяці від керівника юрособи надходить повідомлення про перехід на спрощену систему оподаткування без ПДВ. Чи правомірно буде підписання додаткової угоди на зменшення ціни договору на 20 відсотків за рахунок зменшення суми податків ( мінус суми ПДВ)
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2