Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
19.04.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1429 / 1479
Доброго дня. Згідно ст.10 Закону «Про публічні закупівлі» від 19.04.2020 замовники мають публікувати Звіт про договір про закупівлю, який укладений без використання електронної системи закупівель (тобто коли здійснюються закупівлі товарів та послуг починаючи від 1 коп. до 50 тис.). Чи підпадають під поняття договір про закупівлю – рахунки-фактури, фіскальні чеки, квитки на поїзд і т.д., адже деякі товари на невеликі суми можуть купуватися на підставі даних документів. Чи потрібно про це звітувати у вигляді Звіту про договір про закупівлю ? І ще одне. Всі договори на комунальні послуги (вода, електрика, пожежна сигналізація і т.д.) укладаються на початку року без прописаної суми і оплата здійснюється згідно виставлених щомісячних рахунків або актів виконаних робіт. Чи потрібно на кожний щомісячний акт виконаних робіт чи рахунок-фактуру робити Звіт про договір про закупівлю.
Відповідь
13.04.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1462 / 1405
Добрий день. 1. Чи потрібно до звіту про договір про закупівлю укладений без викоритання електронної системи, які будуть оприлюднюватися після 19.04.2020р прикріпляти сканкопію договору, протоколу ТК або УО про обрання постачальника? 2. Що в розумінні закону буде вважатися спрощеною формою договору : накладна, рахунок-фактура,чи ін після підписання якого можна відраховувати 3 робочі дні для оприлюднення звіт про договір про закупівлю? 3. Якщо в накладній чи чи ін.док є товари які належать до різних кодів ДК, то по кожному виду опубліковувати звіт? 4. На електронних майданчиках будуь розроблені нові форми звіту?
Відповідь
07.04.2020 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
1573 / 1568
Замовником закупівлі є бюджетна установа, на яку поширюються норми Закону України «Про публічні закупівлі» (далі - Закон). Замовником на стадії планування бюджетних асигнувань розраховується потреба в них, за наслідками чого складаються відповідні розрахунки. Згідно вказаних розрахунків слідує, що потреба Замовника в придбані товару на бюджетний період становить 600,0 тис.грн. Таким чином, очікувана вартість товару перевищує межі, встановленні ч. 1 ст. 2 Закону. Придбання товару здійснюється за рахунок асигнувань, затверджених в кошторисі на бюджетний період (тимчасові кошториси відсутні, додаткові кошти не виділялись). На початку року, а саме 02 січня замовником укладено прямий договір, без застосування процедур, визначених Законом. Сума договору становить 199,9 тис.грн. Термін придбання товару по прямому договору перевищує час, необхідний для проведення процедури відкритих торгів. В квітні-місяці Замовником оголошено відкриті торги на придбання товару на решту суми, що становить 400,1 тис.грн. Враховуючи вищезазначене, прошу надати відповідь на питання наступного змісту: - чи правомірно укладено договір на придбання частини товару, сума якого не перевищує межі, визначені ст. 2 Закону (тобто до 200,0 тис.грн) при умові, що фактичне придбання товару (виходячи з його потреби) протягом року становитиме 600,0 тис.грн?
Відповідь
06.04.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1690 / 1703
Департамент регіонального розвитку Київської обласної державної адміністрації (далі – Департамент) даним листом звертається до Вас із наступним. Наразі, Департамент зіткнувся з проблемою не відповідності суми ПДВ зазначеною у договорі до суми ПДВ зазначеною у п.20 звіту про результати проведення процедури закупівлі форма якого затверджена наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22.03.2016 № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель». Виникнення даної невідповідності зумовлена наступним. Відповідно до технічного регламенту функціонування авторизованих електронних майданчиків уповноваженого органу веб-порталу, під час внесення інформації за укладеним договором, Замовник має зазначати, зокрема, суму договору з ПДВ та суму договору без ПДВ. Сума договорів, які укладаються Департаментом, вираховуються за допомогою програмного комплексу АВК-5 з урахуванням ресурсних елементів кошторисних норм, підвищуючих / понижуючих коефіцієнтів, тощо. Таким чином, в багатьох випадках, договірна ціна (сума договору разом без ПДВ) може складати не рівне число, при якому сума після коми (тобто цифра в копійках) може містити декілька цифр «в періоді». Таким чином, відповідно до регламенту функціонування авторизованих електронних майданчиків Замовник має округлювати такі цифри до другого знаку після коми шляхом збільшення та/або зменшення. Після внесення зазначеної інформації та, відповідно, заокруглення ціни до другого знаку після коми, система автоматично прораховує суму ПДВ шляхом віднімання від суми договору з ПДВ суму договору без ПДВ. Саме за рахунок необхідності заокруглення цифр за другим знаком після коми виникає не відповідність між сумою ПДВ що зазначена в договорі та сумою ПДВ що зазначена у пункті 20 звіті про результати проведення процедури закупівлі. При цьому, слід зазначити про те, що форма пункту 20 звіту про результати проведення процедури закупівлі не містить обов’язку зазначення суми ПДВ в дужках. Для більш детального розуміння, наводимо приклад. Департаментом, під час зазначення інформації про укладений договір, у відповідності до вимог закону України «Про публічні закупівлі» (зі змінами та доповненнями) та регламенту використання авторизованого електронного майданчику Zakupki.Prom.ua було зазначено: 1. Сума договору з ПДВ; 2. Сума договору без ПДВ; 3. Термін дії договору; 4. Дата підписання договору. При цьому, сума договору без ПДВ становила 11 797 311,8333333333 грн. Відповідно до регламенту функціонування авторизованих електронних майданчиків працівниками Департаменту було округлено такі цифри до другого знаку після коми таким чином, що сума складала 11 797 311,84грн. При цьому, сума договору з ПДВ становить 14 1456 774,20 грн, а сума ПДВ зазначена у договорі становить 2 359 462,37грн. При проведені дії віднімання 14 1456 774,20 - 11 797 311,84 авторизованим електронним майданчиком автоматично сформована сума ПДВ у розмірі 2 359 462,36грн, а не 2 359 462,37грн. Такі випадки, нажаль, будуть не поодинокі. Департаментом в телефонному режимі проведено консультації зі спеціалістами уповноваженого органу з питань публічних закупівель – адміністратора майданчика «Prozorro» за результатом яких, просимо Вас надати роз’яснення та підтвердити: 1. Чи дійсно замовники мають має округлювати цифри до другого знаку після коми шляхом збільшення та/або зменшення та відповідно мають місце невідповідності у сумі ПДВ? 2. Чим регламентована необхідність таких заокруглень? 3. Чи будуть внесені зміни до регламенту роботи майданчиків в частині приведення у відповідність регламенту до форми документів затверджених наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 22.03.2016 № 490 «Про затвердження форм документів у сфері публічних закупівель». Відповідь просимо надати в найкоротший термін, враховуючи те, що термін реєстрації деяких договорів в казначейській службі спливає 08.04.2020.
Відповідь
06.04.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1489 / 1522
Добрий день. Я є директором Комунального підприємства "Агентство регіонального розвитку та транскордонного співробітництва «Закарпаття» Закарпатської обласної ради". Засновником даного підприємства є Закарпатська обласна рада. Також при підприємстві утворена Наглядова рада з числа діючих депутатів. Основний вид діяльності підприємства - залучення міжнародних грантових коштів та реалізація грантових проектів на території Закарпаття. Тобто, 90%+ фінансування діяльності відбувається за рахунок коштів міжнародних грантових програм. Також, в цьому році ми отримуємо дофінансування (співфінансування) для реалізації проектів по відповідній програмі Закарпатської обласної ради. Питання: Чи підпадає наше Комунальне підприємство під дію нового ЗУ "Про публічні закупівлі"? Чи зобовязані ми проводити закупівлі без участі державних коштів (тільки грантові) через систему Прозорро? Дякую, сподіваюся на ваше розяснення.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2