Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
14.11.2019 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1677 / 1572
Доброго дня! Запитання в наступному. Чи потрібно публікувати додаткові угоди до тендерних договорах та звітах про укладений договір, на сайті Prozorro, які не відносяться до жодного з випадків ч.4 ст.36 Закону України "Про публічні закупівлі"? Наприклад: зміна назви Замовника; зміна реквізитів. Чи вважатиметься порушенням не опрелюднення таких додаткових угод?
Відповідь
13.11.2019 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1764 / 1669
Законом України «Про публічні закупівлі» (надалі – Закон) та наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 15.09.2017 № 1372 (надалі – Наказ) передбачена можливість укладати рамкові угоди , а також порядок їх укладання і виконання. Відповідно до Закону, рамкова угода це - правочин, який укладається одним чи кількома замовниками (централізованими закупівельними організаціями) у порядку, встановленому цим Законом, з одним чи кількома учасниками процедури закупівлі з метою визначення основних умов закупівлі окремих товарів і послуг для укладення відповідних договорів про закупівлю протягом строку дії рамкової угоди. Тобто по суті вимог Закону та Наказу - рамкова угода являє собою попередній договір в якому зазначаються попередні умови, на підставі яких за результатами відбору або конкурсного відбору буде укладено основний договір, Згідно з Наказом та статтею 36 Закону, Рамкова угода укладається відповідно до Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених Законом та Наказом. Ст. 635 ЦК України попереднім договором є договір, сторони, якого зобов’язуються протягом певного строку у певний (у певний термін) укласти договір у майбутньому (основний договір) на умовах встановлених попереднім договором. Договір про наміри (протокол про наміри, тощо) якщо в ньому немає волевиявлення сторін щодо надання йому сили попереднього договору вважається попереднім договором. Ст. 182 ГК України продубльовано норми ст. 635 ЦКУ стосовно суб’єктів господарювання з відмінностями щодо конкретизації строку, протягом якого повинен бути укладений основний договір. Відповідно до вищенаведеного, на нашу думку, рамкова угода, підпадає під визначення попереднього договору. Враховуючи вищевикладене прошу надати відповідь на наступне питання: Чи вірно ми розуміємо, що при укладанні рамкової угоди Сторони повинні керуватись окрім Закону та Наказу, серед іншого, вимогами ст. 635 ЦКУ та 182 ГКУ.
Відповідь
12.11.2019 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1748 / 1748
Статтею 186-1 Земельного кодексу України передбачено, що у разі якщо проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки підлягає обов’язковій державній експертизі, погоджений проект подається замовником або розробником до центрального органу виконавчої влади, що здійснює реалізацію державної політики у сфері земельних відносин, або його територіального органу для здійснення такої експертизи відповідно до Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації», а також підзаконних нормативно-правових актів, розроблених на його виконання. Відповідно до пункту 3.3.4 Методики проведення державної експертизи землевпорядної документації виконавець державної експертизи заповнює рахунок на оплату робіт за проведення експертизи та передає його для оплати замовнику експертизи. Загальна сума закупівлі перевищує 200 тис грн.
Відповідь
11.11.2019 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1901 / 1910
Відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 № 2019-VIII з 11 грудня 2018 року відбулось відокремлення видів діяльності з розподілу та постачання електричної енергії. Згідно з частиною 1 статті 56 зазначеного закону постачання електричної енергії споживачам здійснюється електропостачальниками, які отримали відповідну ліцензію. У той же час, Законом України від 23.11.2018 № 2628 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» внесено зміни до Закону України «Про ринок електричної енергії», які дають можливість бюджетним установам закуповувати постачання універсальних послуг у період з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2020 року. Згідно з пунктом 2 статті 63 Закону України «Про ринок електричної енергії» у межах території здійснення діяльності одного постачальника універсальних послуг не допускається здійснення діяльності іншими постачальниками універсальних послуг. Враховуючи зазначене вище просимо пояснити, чи може замовник скористатися правом проведення переговорної процедури закупівлі на постачання електричної енергії з постачальником універсальних послуг на підставі того, що відповідно до підпункту 2 частини 2 статті 35 Закону України «Про публічні закупівлі» відсутня конкуренція (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку, внаслідок чого договір може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутнності при цьому альтернативи.
Відповідь
11.11.2019 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1471 / 1401
Міська рада утворила комунальні підприємства для виконання певних робіт з утримання обєктів благоустрою міта. Яким чином можна укладати договори між департаментом ЖКГ - розпорядником бюджетних коштів вищого рівня, та комунальними підприємствами - одержувачами. На даний момент комунальні підприємства навіть не можуть приймати участь у торгах, як повязані з ДЖКГ особи, що створені одним засновником. Підкажить будьласка яким чином організувати роботу у місті де нема конкуренції виконавців послуг і створені спеціалізовані підприємства.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2