Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
02.07.2019 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3383 / 3371
доброго дня! поясніть чи буде правомірним у договорі про закупівлю підвищення ціни товару на 10% у разі коливання нижчої межі ціни у бік збільшення? наприклад: згідно експертного висновку торгово-промислової палати ціна була у жовтні 3900-4500грн., а у грудні стала 4000-4500грн.
Відповідь
23.07.2020 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3374 / 3228
Доброго дня! Ми, як замовник, здійснили відкриту закупівлю палива (бензин марок А95, 92, масло моторне, газ скраплений, дизпаливо) за одним договором без розбиття на лоти за одним кодом ДК. Договір від 26.02.2020. Учасник просить нас підняти ціну на скраплений газ за договором на 10%. Звідси запитання: Чи можемо ми здійснити такі дії додатковою угодою до основного договору лише за цією позицією? Дякую!
Відповідь
22.02.2021 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3363 / 3419
Ситуація 1. Прошу надати консультацію щодо наступного питання. У період з квітня по грудень 2020 року Замовник мав підписаний Договір з Виконавцем на надання послуг. На час проведення закупівлі на 2021 рік для забезпечення безперервності надання послуг Виконавцем Замовником було продовжено дію договору з Виконавцем відповідно до норм статті 41, ч. 6 ЗУ «Про публічні закупівлі» на строк достатній для проведення закупівлі. При цьому Замовником було визначено кінцевий строк надання послуг березень 2021 року, але в будь-якому випадку не пізніше дати укладання Замовником, за результатами проведення процедури закупівлі, договору з переможцем закупівлі. У лютому 2021 року за ініціативи Замовника договір з Виконавцем було розірвано. Оскільки процес закупівлі все ще триває Замовник вирішив скористатися нормою Закону України «Публічні закупівлі» статті 40 частини 2 пунктом 3 «Переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі: розірвання договору про закупівлю з вини учасника на строк, достатній для проведення тендера, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі про закупівлю, який розірваний з вини такого учасника. Застосування переговорної процедури закупівлі в такому випадку здійснюється за рішенням замовника щодо кожного тендера». Питання: 1) при застосуванні статті 40 частини 2 пункта 3 строк надання послуг в межах застосування переговорної процедури має відповідати строку надання послуг, зазначеного в основному договорі від 2020 року (тобто до 31 березня 2021 року) чи на строк достатній для проведення закупівлі (травень 2021 року)? 2) сума договору в межах проведення переговорної процедури має не перевищувати 20 відсотків суми, визначеної в договорі про закупівлю, який розірваний з вини такого учасника або ж 20 відсотків відраховується від остаточної (кінцевої) вартості укладеного договору про закупівлю з урахуванням змін внесених до нього (у разі наявності)? У разі продовження строку договору, який перевищує кінцевий строк, вказаний в основному договорі чи можна це вважати істотною зміною Договору? Які наслідки для Замовника, якщо договір буде продовжено на строк, який перевищує вказаний в основному договору? Ситуація 2. Прошу надати консультацію щодо наступного питання. У період з квітня по грудень 2020 року Замовник мав підписані Договори з Виконавцями на надання послуг. На час проведення закупівлі на 2021 рік для забезпечення безперервності надання послуг Виконавцем Замовником було продовжено дію договорів з Виконавцями відповідно до норм статті 41, ч. 6 ЗУ «Про публічні закупівлі» на строк достатній для проведення закупівлі. При цьому Замовником було визначено кінцевий строк надання послуг березень 2021 року, але в будь-якому випадку не пізніше дати укладання Замовником, за результатами проведення процедури закупівлі, договору з переможцем закупівлі. В ході проведення закупівлі та процесі переоголошення торгів Замовник передбачає, що до 31 березня закупівля не відбудеться та є можливим переривання надання послуг. Питання: 1) чи може Замовник додатково продовжити строк дії договору достатній для проведення закупівлі на строк до 31 травня 2021 року (строк, достатній для проведення закупівлі) в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю, укладеному в 2020 році, якщо видатки на досягнення цієї цілі затверджено в установленому порядку? 2) Чи можна такі дії кваліфікувати, як зміна істотних договору та які наслідки для Замовника?
Відповідь
19.06.2019 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3359 / 3322
У разі виникнення необхідності внесення змін до істотних умов договору (зміна ціни та обсягів предмету закупівлі - в межах суми договору) хто повинен обгрунтувати необхідність зміни ціни та укладення додаткової угоди - керівник установи чи тендерний комітет? Чи потрібне рішення тендерного комітету на укладення додаткової угоди на підставі п.2 ч.4 ст.36 ЗУ "Про публічні закупівлі"?
Відповідь
20.04.2021 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
3352 / 3290
Постачальник електричної енергії, за договором укладеним в ході переговорної процедури, пропонує дод. угодою ввести зміни до п. 13.5. Постачальник має право розірвати цей Договір достроково, повідомивши Споживача про це за 20 днів до очікуваної дати розірвання, у випадках якщо: Споживачем не узгоджена пропозиція Постачальника щодо зміни ціни або зміни умов постачання електричної енергії. Чи є це правомірно.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2