Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
08.11.2018 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3040 / 3150
Добрий день! Прошу надати консультацію з питання чи може Замовник з власної ініціативи здійснювати закупівлю через електронну систему закупівель шляхом проведення процедури відкритих торгів у разі, якщо предмет закупівлі є в переліку частини третьої статті 2 Закону України "Про публічні закупівлі" (дія Закону не поширюється)? Буду вдячна за якнайшвидшу відповідь!
Відповідь
07.11.2018 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3136 / 2977
На початку року проведені відкриті торги на закупівлю пального (ДП та А-92). До кінця року пального (А-92) не вистачає. Чи може комунальне підприємство (займається діяльністю у сфері утримання доріг, мостів, світлофорів,наданням послуг технікою і т.д.) придбати пальне за власні кошти без проведення процедури?
Відповідь
02.11.2018 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2920 / 2962
У зв’язку із вступом в дію 11.12.2018 року перехідних положень ЗУ «Про ринок електричної енергії» № 2019-VIII від 13.04.2017 року та згідно вимог «Правил роздрібного ринку електричної енергії» Замовникам, які проводять закупівлю товарів, робіт та послуг згідно вимог ЗУ «Про публічні закупівлі» необхідно здійснити окремо закупівлю електричної енергії (товару) та окремо закупівлю послуги з її розподілу. Закупівля послуги з розподілу електричної енергії реалізується шляхом укладання договору з оператором системи розподілу, яким на відповідній закріпленій території являються обленерго. Таким чином, ДП «НЕК «Укренерго», як суб’єкт господарювання, який провадить свою діяльність в окремих сферах господарювання, повинен укласти договір на розподіл електричної енергії з відповідним обленерго шляхом проведення переговорної процедури закупівлі (у разі якщо очікувана вартість закупівлі перевищуватиме межі, встановлені ч.1 статті 2 ЗУ «Про публічні закупівлі») чи можливим є укладання договору без застосування ЗУ «Про публічні закупівлі» (на підставі пп.5 ч.4 статті 2 ЗУ «Про публічні закупівлі»), так як тариф на розподіл електричної енергії обленерго встановлюватиметься національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (постанова НКРЕКП від 05.10.2018 №1175)?
Відповідь
31.10.2018 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3225 / 3126
Департамент у відповідності до визначення, наведеного у пп. 9 п. 1 ст. 1 Закону України "Про публічні закупівлі", є замовником. Департамент спеціалізується переважно на закупівлях робот та супутніх послуг до них. В процесі здійснення закупівель авторського та технічного нагляду під час будівництва об'єктів архітектури департамент зіткнувся з тим фактом, що за даними з офіційного порталу оприлюднення інформації про публічні закупівлі України prozorro.gov.ua різні замовники щодо закупівель авторського та технічного нагляду визначають різні коди за державним класифікатором ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», тобто відсутня стала практика застосування кодів за цим предметом закупівлі. Відповідно до п. 2 Порядку здійснення авторського нагляду під час будівництва об'єкта архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2007 р. № 903 авторський нагляд передбачає контроль за відповідністю будівельно-монтажних робіт проекту та відповідно до п. 2 Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об'єкта архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2007 р. № 903 технічний нагляд забезпечує замовник (забудовник) протягом усього періоду будівництва об'єкта з метою здійснення контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт, виконаних під час будівництва або зміни (зокрема шляхом знесення) такого об'єкта. Наразі ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» (Надалі – ЄЗС) містить наступні, близькі за назвою до предмету закупівлі визначення кодів закупівель авторського та технічного нагляду під час будівництва об'єктів архітектури, які використовують замовники: a)71247000-1 Нагляд за будівельними роботами; b)71520000-9 Послуги з нагляду за виконанням будівельних робіт. Відповідно до сфери застосування ЄЗС він призначений замовникам державних закупівель для описування в повідомленнях про запрошення до участі в торгах (тендерах) предмета державних закупівель, а також вітчизняним товаровиробникам і надавачам послуг для пошуку тендерних пропозицій як у межах, так і поза межами України. Також, згідно з національним вступом ЄЗС призначений для стандартизації опису в договорах (контрактах) предмета державних закупівель, забезпечування більшої прозорості процедур закупівель товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти, створювання ефективного конкурентного середовища у сфері державних закупівель, а також підтримування участі вітчизняних суб’єктів господарювання у торгах за межами України. Департамент уважно вивчив надані МЕРТУ консультаційні відповіді з питання застосування кодів за ДК щодо закупівель авторського та технічного нагляду, проте, не знайшов обґрунтованої відповіді який за ДК відповідає предмету цих закупівель. Враховуючи, що до предмету закупівлі як авторського, так й технічного нагляду під час будівництва об'єкта архітектури замовниками застосовуються різні коди за ЄЗС, що може призвести до звуження кола учасників, а відтак й до зменшення конкуренції та, як наслідок, зниження ефективності використання бюджетних коштів, департамент просить надати роз'яснення щодо того, які з наведених кодів відповідають за суттю авторському та технічному нагляду.
Відповідь
29.10.2018 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3207 / 3041
Прошу надати роз"яснення, яку саме ціну мають вказувати учасники публічних закупіель, які не являються платниками ПДВ в полі ціни пропозиції під час подачі тендерної пропозиції на електронному майданчику, в разі, якщо Замовником встановлно, що ціна пропозиції подається з ПДВ, і після внесення ціни у відповідне поле на сайті електронного майданчика ана ціна автоматично відображається з відміткою "з ПДВ"? ЧИ є порушенням, якщо учасник - неплатник ПДВ, подав початкову пропозицію, заповнивши електронну форму "ціна", вказавши при цьому певну суму своєї пропозиції, яка потім відображається сайтом як подана з ПДВ, а після завершення аукціону подав таку ж саме ціну пропозиції, але вказавши при цьому, що вона без ПДВ? (приклад: пропозиція ПЕРЕМОЖЦЯ у закупівлі UA-2018-09-11-002109-c). За можливості, прошу не відповідати посиланням на відповідь по подібному запитанню. Дякую.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2