Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
25.04.2018 Запитання      Тема: Оскарження процедур закупівель Розширений перегляд
6325 / 6300
Доброго дня. Виникла наступна ситуація: наше підприємство, як Учасник публічної закупівлі, було визнано Замовником переможцем закупівлі, оскільки ми запропонували найменшу ціну.Одним із учасників (під якого прописувалась тендерна документація,і який узгодив свої дії із Замовником) подано скаргу в Антимонопольний комітет України, за рішенням якого Замовник нас дискваліфікував та обрав переможцем того учасника, який подав скаргу, пропозиція якого була найдорожчою. Виходячи з цього ми просимо Вас допомогти нам у даній ситуації з приводу таких питань:1.Чи можемо ми оскаржити у суді рішення Антимонопольного комітету України про скасування нас переможцями? 2.який спосіб захисту буде дієвіший: а)Оскаржити у суді рішення Антимонопольного комітету України про скасування нас переможцями, чи б) оскаржити рішення замовника в АМКУ про визначення переможцем іншого учасника. І ще питання: в які органи ми можемо поскаржитися на такого замовника, який вчинює неправомірні дії, узгоджуючи документацію та дії з конкретним учасником торгів. Будемо дуже вдячні за надані відповіді.
Відповідь
30.03.2018 Запитання      Тема: Оскарження процедур закупівель Розширений перегляд
7708 / 7396
ТОВ «Будівельний центр К» не погоджується з протокольним рішенням замовника №131 від 21.03.2018 про відхилення пропозиції учасника – ТОВ «Будівельний центр К» у закупівлі UA-2018-02-27-000647-b. Відповідно до п. 8 Підстави відхилення тендерних пропозицій, наша тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації – згідно зі статтею 30 Закону України «Про публічні закупівлі» протоколу розгляду тендерних пропозицій №131 від 21.03.2018: 1. Не відповідає вимогам п. 1 розділу III тендерної документації (не надана 5-6 сторінки паспорту уповноваженої особи на підписання документів пропозиції). 2. Не відповідає вимогам п. 3.1 Додатку 3 до тендерної документації (відсутній наказ на призначення відповідальної особи за систему управління якістю). ТОВ «Будівельний центр К» звернулось із вимогою до замовника після оприлюднення протоколу (надавши 5-6 сторінки паспорту). Ми вважаємо, що не порушили ані кваліфікаційних вимог, ані умов тендерної документації: 1. Сторінки 5-6 паспорту не заповнені, тому і не надавались – оскільки згідно Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 13.04.2012 № 320, п’ята та шоста сторінки паспорту призначені виключно для внесення інформації при досягненні громадянином України 45-ти річного віку. Вказані сторінки паспорту уповноваженої особи (додаються) не несуть в собі жодної інформації, що по суті ніяким чином не повинно впливати на об’єктивність розгляду поданої пропозиції та прийняття тендерним комітетом відповідного рішення. Ненадання незаповнених 5-6 сторінок паспорту не впливає на технічні умови тендеру та не стосується кваліфікації учасника. 2. В тендерній пропозиції був наданий наказ №4/17 від 01.02.2017 «Про введення в дію документації системи управління якості». Відповідальну особу за систему управління якістю визначено п.2 наказу. Контроль за виконанням наказу покладено на директора. У вимозі замовнику просимо переглянути відхилення пропозиції та повторно розглянути пропозицію із прийняттям законного рішення. Просимо вас: 1. Скажіть будь-ласка, які умови тендерної документації порушило ТОВ «Будівельний центр К», що вказують на наявність у нашій тендерній пропозиції невідповідності її технічним вимогам або кваліфікаційним критеріям? 2. Чи буде ненадання 5-6 пустих сторінок паспорту порушенням технічних вимог або кваліфікаційних критеріїв загалом? 3. Чи вказує наявність у наказі по підприємству відповідальної особи, покладення контролю на керівника та введення в дію системи управляння якості на нашому підприємстві порушенням – свідченням відсутності контролю якості виконуваних робіт?
Відповідь
13.03.2018 Запитання      Тема: Оскарження процедур закупівель Розширений перегляд
6534 / 6153
Учасник процeдури закупівлі притягувся до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення,зокрeма вплив на прийняття ними рішень про укладення договорів на постачання та сприяння у відвантаженні державним підприємством продукціі. Чи порушeно учасником вимоги п.3 ч. 1 ст. 17 ЗУ <Про публічні закупівлі>, оскільки Закон нe розмeжовує у сфeрі яких закупівeль особа притягувалась до відповідальності за вчинeння корупційного правопорушeння?
Відповідь
13.03.2018 Запитання      Тема: Оскарження процедур закупівель Розширений перегляд
6801 / 6762
Просимо Вас надати консультацію стосовно питання перекваліфікації учасників при проведенні закупівлі по ч. 4 ст. 10 Закону (UA-2017-12-22-000736-a). Суть питання. При прекваліфікації нас було безпідставно відхилено замовником, це рішення було оскаржене до АМК України, котрий в свою чергу скасував рішення про відхилення нашої пропозиції, оскільки в АМК України відсутні повноваження стосовно рішень щодо допуску пропозицій до аукціону. Замовник в свою чергу провів перекваліфікацію (навіть з урахуванням зупинення строків підчас розгляду скарги АМК України) на 25 робочий день після розкриття пропозицій, що в свою чергу є порушенням ч. 4 ст. 28 Закону. Просимо Вас надати консультацію стосовно можливості повторювальної кваліфікації замовником учасників, оскільки надані Вами консультації раніше зі схожого питання є формальними відписками.
Відповідь
22.01.2018 Запитання      Тема: Оскарження процедур закупівель Розширений перегляд
5727 / 5611
16.01.2018 Запитання Тема: Оскарження процедур закупівель Розширений перегляд ВИ НЕ ВІДПОВІЛИ НА ЗАПИТАННЯ. ПЛАНУВАЛИ ЗАКУПІВЛІ ВІРНО. ПИТАННЯ СТОСУЄТЬСЯ: ЯК ВИЙТИ ІЗ СИТУАЦІЇ, ПРО ЯКУ ЗАЗНАЧЕНО У ЗАПИТІ !!! В закладах освіти обласного підпорядкування (навчально-реабілітаційні центри) на етапі підписання договорів по результатам процедур закупівель (завтра договір - сьогодні скарга і торги зупинено) призупинено декілька відкритих торгів на закупівлю послуг гарячого харчування. 20% суми від попереднього договору деякі заклади використали, а деякі не продовжували дію договору. Чи можна укласти прямий договір до 200 тис.грн з попереднім переможцем чи з визначеним переможцем по торгам, які оскаржуються ? І чи є взагалі вихід з цієї ситуації, адже дітей необхідно харчувати ?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2