Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
11.02.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3272 / 3127
Доброго дня. В мене таке запитання, якщо комунальне підприємство, в статутному капіталі якого коммунальна доля акцій (долей, паев) перевищує 50%, але здійснює свою діяльність на комерційній основі, всі закупівлі для ведення господарської діяльності проводить ВИКЛЮЧНО за заработані (обігові) кошти, бюджетні кошти не використовує, відноситься таке підприємство до "замовників" в розрізі "Закону про публічні закупівлі"?
Відповідь
07.02.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3836 / 3781
Доброго дня, колеги, Прошу допомогли розібратися у такій ситуації. Як відомо у квітні цього року вступають в дію зміни до Закону «Про публічні закупівлі». З-поміж іншого, у статті 2 означеного Закону визначено діяльність в окремих сферах господарювання, яка має відмінності від аналогічного переліку «окремих сфер» у діючій редакції Закону. Такі зміни призводять до того, що деякі суб’єкти господарювання перестануть підпадати під визначення «Замовник», а інші, навпаки почнуть здійснювати закупівлі відповідно до Закону. Виходячи з вище наведеного, виникає запитання щодо порядку завершення процедури закупівлі, яка розпочата до введення в дію змін до Закону. Тобто, які дії суб’єкта господарювання, який є замовником у розумінні чинної редакції Закону, але перестане бути замовником у розумінні змін до Закону, у разі оголошення ним у березні (умовно) відкритих торгів, проте укласти договір він зможе не раніше травня (умовно)? Продовжити проведення відкритих торгів чи відмінити процедуру та здійснити закупівлю відповідно до внутрішніх порядків? І навпаки: які дії суб’єкта господарювання, який НЕ є замовником у розумінні чинної редакції Закону, але СТАНЕ замовником у розумінні змін до Закону, у разі оголошення ним у березні (умовно) допорогової закупівлі, проте укласти договір він зможе не раніше травня (умовно)? Продовжити проведення допорогову закупівлю чи відмінити її та оголосити відкриті торги відповідно до Закону? Аналогічна ситуація із «допороговими» та «спрощеними» закупівлями. Чи потрібно буде відміняти «допорогову» закупівлю, якщо замовник не встигне укласти договір за результатами аукціону до введення в дію змін до Закону? Завчасно вдячна за допомогу!
Відповідь
04.02.2020 Запитання      Тема: Допорогові закупівлі Розширений перегляд
4460 / 4294
ДЕРЖАВНИЙ КОНЦЕРН "УКРОБОРОНПРОМ", проводить конкурсний відбір потенційних постачальників природного газу через систему Прозорро № UA-2020-01-31-000596-b, на суму 246 667 635,54 грн. та було обрану процедуру "Допорогові закупівлі". У Конкурсній документації вказується: " Конкурс проводиться в інтересах окремих підприємств Концерну, закупівлі яких не підпадають під дію Закону України «Про публічні закупівлі». Кожне окреме підприємство Концерну укладатиме договір з переможцем конкурсу, який визначається за результатами аукціону. Концерн не несе відповідальності за укладення і виконання договорів з переможцем конкурсу. Аукціон проводиться відповідно до вимог наказу ДП «Прозорро» від 19.03.2019 №10, як допорогова закупівля, з метою максимальної економії та ефективності коштів підприємств Концерну." Згідно вимог діючого законодавства, якщо вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень, то застосовуються положення Закону України «Про публічні закупівлі» (ч. 1 ст. 2 вказаного Закону). Вказана закупівля не підпадає під виключення, передбачені в ч. 3 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі». Також на вказану закупівлю не розповсюджуються положення Закону України Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони. Не регулює вказану закупівлю й положення наказу ДП «Прозорро» №10 від 19.03.2019 року Про затвердження Інструкції про порядок використання електронної системи закупівель…» Відповідно до п. 2. ст. 7 ЗУ "Про державне оборонне замовлення" "Державні замовники здійснюють відбір виконавців з постачання (закупівлі) продукції, робіт і послуг: якщо їх закупівля за оборонним замовленням становить державну таємницю, - у порядку, передбаченому цим Законом; в інших випадках - у порядку, визначеному законами України "Про публічні закупівлі" та "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони". Вищезгадана закупівля не становить державну таємницю, та повинна проводитися у відповідності до ЗУ "Про публічні закупівлі". Окремо зазначаємо, що ДК "УКРОБОРОНПРОМ" вже провів аукціон № UA-2019-12-19-001831-a, на суму 292 214 491,00 грн., обравши процедуру "Допорогові закупівлі". Зважаючи на вищенаведене, відповідно до статей 3-5,13,14,19 Закону України «Про доступ до публічної інформації», статей 5, 6 Закону України «Про інформацію», просимо надати наступну публічну інформацію: 1. Чи є ДК " УКРОБОРОНПРОМ" "Замовником" у розумінні ЗУ "Про публічні закупівлі"? 2. Чи має право ДК " УКРОБОРОНПРОМ" проводити закупівлі в інтересах учасників концерну? 3. Чи підпадають під дію ЗУ "Про публічні закупівлі", закупівлі, які проводить ДК " УКРОБОРОНПРОМ" та учасники ДК " УКРОБОРОНПРОМ"? 4. Чи є учасники концерну ДК " УКРОБОРОНПРОМ" "Замовниками" у розумінні ЗУ "Про публічні закупівлі"(наприклад: ПАТ "НВО" "Київський завод автоматики"(код ЄДРПОУ: 14309356); Державне підприємство "Харківський завод спеціальних машин"(код ЄДРПОУ: 7904041), ДП "Електричні системи" (код ЄДРПОУ: 40210018))? 5. Чи повинно ДК " УКРОБОРОНПРОМ" керуватися вимогами ЗУ про публічні закупівлі при здійсненні закупівель на через систему Прозорро? 6. Чи вправі ДК " УКРОБОРОНПРОМ" керуватись нормами наказу 10 та 11 ДП "Прозорро" при здійсненні закупівель через систему Прозорро на суму, зо перебільшує 200 тисяч гривень для товарів? Відповідь просимо надати у строки передбаченні чинним законодавством. Відповідь просимо надіслати на електронну адресу: [email protected] та на поштову адресу: 04210, м. Київ, Оболонська набережна, буд. 7, корпус 1. Про готовність відповіді просимо повідомити за тел. 0674873467. директор _____________ В.В. Ільченко
Відповідь
30.01.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
3028 / 3036
Доброго дня! Комунальне підприємство "Теплоенергетик" здійснює діяльність в окремих сферах господарювання, а саме, виробництво і постачання теплової енергії населенню міста Кропивницького, бюджетним установам, іншим споживачам, тощо. Чи потрібно підприємству проводити тендер, як замовнику, на закупівлю електричної енергії (вартість закупівлі більше 1 млн. грн.), оскільки на ринку у 2019 році з"явилось декілька її постачальників, з урахуванням пп. 2) п. 4 ст. 2 Закону України "Про публічні закупівлі", відповідно до якого дія Закону для замовників, які провадять діяльність в окремих сферах господарювання не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є паливно-енергетичні ресурси (в даному випадку електроенергія) для виробництва теплової енергії. Примітка. Електроенергія буде використовуватись, у тому числі, на забезпечення функціонування газових котелень по виробництву теплової енергії, на приміщення адміністративних та ремонтних корпусів, освітлення території, тощо (чи охоплюється це все словосполученням "для виробництва теплової енергії"). Наперед дякую за відповідь!
Відповідь
30.01.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2839 / 2843
З 19.04.2020 року вступає в дію Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» (далі – Закон). Згідно п. 6 ч. 2 ст. 2 Закону «Для цілей пункту 4 частини першої цієї статті діяльність в окремих сферах господарювання - діяльність, що здійснюється в одній або декількох із таких сфер: 6) надання послуг з користування інфраструктурою залізничного транспорту загального користування, забезпечення функціонування міського електричного транспорту, у тому числі метрополітену, та експлуатація його об’єктів для надання послуг з перевезення, а також надання послуг з перевезення пасажирів автобусами в межах міст, з дотриманням умов, визначених відповідними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування на визначених ними маршрутах». ЛК АТП №1 здійснює міські перевезення пасажирів на підставі договору про організацію перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування у м. Львові, укладеного з управлінням транспорту департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, за результатами конкурсу, згідно із затвердженим (-ими): розкладом (-ами) руху і тарифом (-ами), схемою руху автобусного(-их) маршруту (-ів), які визначені договором. Враховуючи вищенаведене, просимо надати роз’яснення чи ЛК АТП №1 з 19.04.2020 року буде вважатись підприємством, яке здійснює діяльність в окремій сфері господарювання в розумінні Закону
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2