Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
19.02.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1204 / 1161
Чи буде внесена зміна до п. 19 ст. 43 Закону України "Про місцеве самоврядування" щодо передачі в оренду об"єктів комунальної власності, які вирішуються обласними, районними радами виключно на їх пленарних засіданнях?
Відповідь
18.02.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1425 / 1381
Прошу надати роз’яснення щодо проведення публічних закупівель наркотичних засобів: - Діазепам (Diazepam) – розчин для ін'єкцій, 5 мг/мл по 2 мл; - Морфін (Morphine) – розчин для ін'єкцій, 10 мг / мл 1 мл; - Фентаніл (Fentanyl) – розчин для ін'єкцій, 0,05 мг/мл по 2 мл; на які наказом МОЗ України «Про затвердження Реєстру граничних оптово-відпускних цін на деякі лікарські засоби, що закуповуються за бюджетні кошти, станом на 28 серпня 2019 року» від 11.10.2019 року №2072 регламентуються граничні оптово-відпускні ціни. Проте, відпускні ринкові ціни в середньому на названі препарати станом на 01.02.2020 року є іншими, а саме набагато вищими. 1Діазепам (Diazepam) – Граничні оптово-відпускні ціни, грн.4,25.Відпускні ринкові ціни, грн.40,00 2Морфін (Morphine) –Граничні оптово-відпускні ціни, грн.6,72 Відпускні ринкові ціни, грн.53,00 3Фентаніл (Fentanyl) – Граничні оптово-відпускні ціни, грн.4,47.Відпускні ринкові ціни, грн.57,80. По затвердженим наказом МОЗ цінах ніхто з постачальників не постачає наркотичні засоби і, відповідно не приймає участь в оголошених закупівлях. Як вирішити це нагальне питання закупівлі?
Відповідь
18.02.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2301 / 2157
Доброго дня! У підприємства виникла необхідність у закупівлі послуги за кодом ДК 021:2015: 50530000 – 9 – Послуги з ремонту і технічного обслуговування техніки, а саме послуги з технічного обслуговування системи газопостачання та газового обладнання житлових будинків/гуртожитків м. Запоріжжя. Просимо Вас підтвердити чи спростувати відсутність конкуренції на відповідному ринку з виконання зазначених послуг та допомогти у визначенні процедури закупівлі: відкриті торги або переговорна процедура за відсутністю конкуренції. Орієнтовна вартість закупівлі становить близько 250 000 грн. Дякую!
Відповідь
18.02.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1601 / 1593
Статтею 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі – Закон) надано визначення наступних термінів: замовники - суб’єкти, згідно зі статтею 2 Закону, які здійснюють закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до Закону; спрощена закупівля - придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 і 2 частини 1 статті 3 Закону. Положеннями статті 2 Закону конкретизовано, що до замовників, які здійснюють закупівлі відповідно до Закону, належать юридичні особи, які є підприємствами, установами, організаціями та їх об’єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі, за наявності однієї з таких ознак: юридична особа є розпорядником, одержувачем бюджетних коштів; органи державної влади чи органи місцевого самоврядування або інші замовники володіють більшістю голосів у вищому органі управління юридичної особи; у статутному капіталі юридичної особи державна або комунальна частка акцій (часток, паїв) перевищує 50 відсотків. Таким чином, виходячи зі змісту статті 3 Закону надано вичерпні критерії, відповідно до яких до замовників, які здійснюють закупівлю віднесено юридичні особи, які є підприємствами, установами, організаціями та їх об’єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі. Водночас статтями 1,4 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» передбачено, що об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку (надалі - об'єднання) є юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна. Об'єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов'язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами. Наголошено й на тому, що об'єднання створюється як непідприємницьке товариство для здійснення функцій, визначених галузевим законодавством щодо діяльності об’єднання. Основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання. Об'єднання є неприбутковою організацією і не має на меті одержання прибутку для його розподілу між співвласниками. З огляду на зазначене, слід дійти висновку, що об'єднання є неприбутковим та непідприємницьким товариством, основною функцією якого є забезпечення реалізації прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників та жодним чином не може здійснювати та забезпечувати потреби держави або територіальної громади. В місті Кривому Розі діє Програма підтримки об’єднань співвласників багатоквартирного будинку де одержувачами коштів та замовниками робіт з капітального ремонту є об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. Враховуючи вищевикладене та керуючись змістом Положення про Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, просимо надати роз’яснення чи відноситься об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, як юридична особа, у разі здійснення фінансування в межах затверджених міських програм та за рахунок місцевого бюджету до замовників, які здійснюють закупівлі відповідно до Закону України «Про державні закупівлі». Заздалегідь вдячні за надання роз’яснень.
Відповідь
15.02.2020 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1421 / 1405
За результатами проведеної кваліфікаційної оцінки учасника дискваліфіковано за невиконання вимог тендерної документації. Учасник, до оголошення результату торгів, відкликав свою пропозицію. Чи стягується тендерне забезпечення з учасника, якого дискваліфіковано і який відкликав свою пропозицію.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2