Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
30.10.2020 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
4453 / 4485
Під час участі в публічних закупівлях нами використовується отримана від Торгово-промислової палати України Довідка «Про єдиного вітчизняного постачальника товарів (назва товару) та виконавця послуг з технічного обслуговування, ремонту (назва товару) виробництва (назва виробника)», в якій крім іншого зазначено, що вона призначена для можливого застосування у процедурах державних закупівель, відповідно до умов п. 2 ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме: відсутності конкуренції з технічних причин. Питання: 1. Зазначена довідка є достатньою підставою для використання нашою компанією під час переговорної процедури відповідно пункту 2 статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі»?; 2. Чи може Замовник під час переговорної процедури заперечити застосування даної довідки, вимагаючи при цьому надання експертного висновку фахового дослідження?
Відповідь
26.10.2020 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
5424 / 5574
Відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII зі змінами від 19.09.2019 № 114-IХ (далі – Закон) замовник може застосувати переговорну процедуру закупівлі, як виняток, та відповідно до умов, визначених у ч. 2 ст. 40 Закону. Згідно з п. 3. ч. 2. ст. 40 Закону замовник має право застосувати переговорну процедуру закупівлі якщо виникла нагальна потреба здійснити закупівлю у разі оскарження прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника щодо триваючого тендера після оцінки тендерних пропозицій учасників, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків від очікуваної вартості тендера, що оскаржується. Відповідно до ч. 2 ст. 29 Закону у разі, якщо оголошення про проведення торгів оприлюднюється відповідно до норм ч. 3 ст. 10 Закону, проводиться оцінка лише тих тендерних пропозицій, що не були відхилені згідно з Законом. Згідно з ч. 8 ст. 18 Закону скарги, що стосуються прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника, які відбулися після розгляду тендерних пропозицій, подаються протягом п’яти днів з дня оприлюднення в електронній системі закупівель протоколу розгляду тендерних пропозицій, у разі якщо оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до ч. 3 ст. 10 Закону. Просимо надати роз’яснення щодо можливості застосування переговорної процедури згідно з абз. 5 п. 3. ч. 2. ст. 40 Закону під час оскарження торгів, оприлюднених відповідно до норм ч. 3 ст. 10 Закону, на стадії прекваліфікації?
Відповідь
08.10.2020 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
4775 / 4959
Між Замовником та Переможцем процедури закупівлі (далі – Постачальник) було укладено Договір про постачання електричної енергії споживачу. За період дії договірних відносин Постачальником суттєво було здійснено підняття ціни за 1 кВт електричної енергії. З причин незгоди щодо чергового підняття ціни Замовник має намір прийняти рішення про ініціювання процедури розірвання договору з Постачальником. Для уникнення порушення законодавства у сфері публічних закупівель просимо Вас дати відповідь з наступних питань: 1. Чи може вважатись ініціювання розірвання договору про закупівлю Замовником (з підстав незгоди Замовника з підняттям ціни) виною Постачальника (відповідно до абз. 3 п. 3 ч. 2 ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 р. № 922-VIII зі змінами (далі – Закон України «Про публічні закупівлі»)? 2. Чи можливе проведення переговорної процедури без залучення постачальника «останньої надії» за правилами, визначеними абз. 5 п. 2 ч. 2 ст. 40 Закон України «Про публічні закупівлі», адже предметом закупівлі є товар у вигляді електричної енергії, що одночасно порушує принцип публічних закупівель «максимальна економія» (п. 2 ч. 1 ст. 5 Закон України «Про публічні закупівлі»)? Оскільки ціна постачальника «останньої надії» є ще вищою від тої, з якою не згоден Замовник.
Відповідь
05.10.2020 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
5488 / 5505
Потрібна Ваша допомога. Нашим підприємством двічі проведено відкриті торги на Експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення. У зв"язку з відсутністю достатньої кількості тендерних пропозицій, проведено переговорну процедуру та заключено договір на 105 млн. грн. В жовтні 2020 року, за рахунок економії коштів, буде виділено ще 15 млн. грн. Питання: чи правомірне застосування в даному випадку переговорної процедури закупівлі на виділені додаткові кошти, згідно п.5 ч.2 ст.40 ЗУ «Про публічні закупівлі»?
Відповідь
05.10.2020 Запитання      Тема: Переговорна процедура закупівлі Розширений перегляд
5501 / 5366
Потрібна Ваша допомога. Нашим підприємством двічі проведено відкриті торги на Експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення. У зв"язку з відсутністю достатньої кількості тендерних пропозицій, проведено переговорну процедуру та заключено договір на 105 млн. грн. В жовтні 2020 року, за рахунок економії коштів, буде виділено ще 15 млн. грн. Питання: чи правомірне застосування в даному випадку переговорної процедури закупівлі на виділені додаткові кошти, згідно п.5 ч.2 ст.40 ЗУ «Про публічні закупівлі»?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2