Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
14.11.2019 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
2469 / 2328
Згідно зі ст. 4 Закону України «Про Публічні закупівлі» № 922-VIII від 25.12.2015р. (надалі за текстом – Закон) закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Річний план, додаток до річного плану та зміни до них безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом п’яти днів з дня їх затвердження. Абзацами 1-3 ч. 1 ст. 2 Закону встановлено, що цей закон застосовується до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі товарів, послуг дорівнює або перевищує 200 000грн, а робіт 1 500 000 грн.; до замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товарів, послуг дорівнює або перевищує 1 000 000 грн., а робіт 5 000 000 грн. Чи повинен замовник, який не планує здійснення закупівлі, очікувана вартість якої дорівнює або перевищує межі, зазначені в абзацах другому і третьому частини першої статті 2 Закону, складати та оприлюднювати у встановленому законом порядку річний план та додаток до нього?
Відповідь
05.11.2019 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
2399 / 2397
Замовник послуги - здійснює діяльність в окремих сферах господарювання - надання послуг аеропортів. пп.3. п.4 ст.2 ЗУ "Про публічні закупівлі" передбачено, що дія цього закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є товари для перепродажу третім особам, за умови що замовник не займає монопольне становище на ринку таких товарів nf sнші суб'єкти господарювання вільно здійснюють продаж таких товарів за тих самих умов, що і замовник. Чи розповсюджується пп.3. п.4. ст. 2 ЗУ "Про публічні закупівлі" - на перепродаж замовником товарів (послуги) харчування пасажирам (третім особам)?
Відповідь
01.11.2019 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2146 / 2065
Доброго дня 19.09.2019 Верховною радою України було прийнято Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель", та викладено вказаний Закон України "Про публічні закупівлі" в новій редакції (далі – Закон в новій редакції). Вказаний закон було опубліковано в офіційному виданні Голос України від 19.10.2019 № 200, відтак Закон в новій редакції набирає чинності з 20.04.2020, Відповідно до п. 28 ст. 1 Закону в новій редакції, спрощена закупівля, це придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена в пунктах 1 і 2 частини першої статті 3 цього Закону; При цьому ч. 10 ст. 3 Закону в новій редакції визначає, що забороняється придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених цим Законом, та укладення договорів про закупівлю, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель, визначених цим Законом. Частиною 6 розділ 10 Закону в новій редакції (прикінцеві та перехідні положення) передбачено, що договори про закупівлю, укладені у порядку та на умовах, установлених до введення в дію цього Закону, виконуються в повному обсязі до закінчення строку, на який такі договори були укладені. Зміни до таких договорів вносяться у порядку та на умовах, встановлених до введення в дію цього Закону. Водночас Законом в новій редакції встановлено, що договір про закупівлю це господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару. Схоже визначення міститься в поточній редакції Закону з чого випливає, що прикінцеві та перехідні положення застосовуються лише до договорів укладених за одною із процедур визначених Законом. Керуючись нормами Закону в поточній редакції, АТ «Укрпошта», як Замовник, який здійснює діяльність в окремих сферах господарювання, укладає прямі договори з постачальниками на закупівлю товарів і послуг, якщо вартість предмета закупівлі за такими договорами не дорівнює та не перевищує 1 мільйон гривень. При цьому строк дії таких договорів може становити декілька років з моменту його укладення. У зв’язку з цим просимо надати роз’яснення чи правомірні дії замовника після набрання чинності Закону України «Про публічні закупівлі» в редакції прийнятій Верховною радою України 19.09.2019 щодо придбання товарів та послуг (фактичне отримання товарів і послуг та набуття права власності на них), якщо таке придбання здійснюється на підставі господарських договорів укладених без процедур закупівель визначених Законом, до набрання чинності нової редакції Закону, якщо укладення таких договорів відповідало вимогами законодавства та Закону на момент його укладення.
Відповідь
30.10.2019 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
1813 / 1679
Чи відноситься, в розумінні Закону України «Про публічні закупівлі», в редакції Закону України від 19 вересня 2019 року № 114-IX, до діяльності в окремих сферах господарювання постачання природного газу на ринкових умовах суб’єктами підприємницької діяльності (постачальниками), на підставі договорів купівлі-продажу?
Відповідь
17.10.2019 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
2402 / 2393
Доброго дня! Наше підприємство є комерційним підприємством комунальної форми власності (власником є Маріупольська міська рада). Наше підприємство веде господарську діяльність на комерційній основі (проводить технічну інвентаризацію об`єктів нерухомого майна тощо), отримуючи від цієї діяльності прибуток. Підкажіть, будь ласка, чи відносимося ми до замовників у розумінні статті 1 ЗУ "Про публічні закупівлі"
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2