Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
14.06.2022 Запитання      Тема: Планування закупівель Розширений перегляд
593 / 579
Згідно постанови №169 від 28 лютого 2022 р. на час дії воєнного стану на території України, нагальні закупівлі проводяться з використанням прямих договорів. Проте, у Постанові від 9 червня 2021 р. № 590 "Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану" зазначений перелік медичного обладнання Мое питання наступне: Чи можна укласти прямий договір згідно постанови 169 від 28 лютого 2022 р. якщо медичного обланання немає у переліку Постанові від 9 червня 2021 р. № 590 ?
Відповідь
08.06.2022 Запитання      Тема: Відкриті торги Розширений перегляд
317 / 337
Прошу надати конкретну відповідь стосовно постанови № 169 " Деякі питання здійснення публічних закупівель в умовах воєнного стану" . Я правильно розумію, що закупівля від 50000 грн здійснюеться без застосування Закону " Про публічні закупівлі". Тобто ЗАБОРОНЕНО проводити процедури закупівель та спрощену згідно Закону " Про публічні закупівлі", без ніяких інших тлумачень формуліровок постанови № 169 типа на Ваш розсуд і таке інше. Дякую
Відповідь
07.06.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
461 / 455
Відповідно Закону України «Про дорожній рух», зокрема статті 6, до компетенції міських рад та їх виконавчих органів, районних рад та районних державних адміністрацій належить - організація дорожнього руху на території міста і району згідно з відповідними генеральними планами, проектами детального планування та забудови населених пунктів, автоматизованих систем керування дорожнім рухом, комплексних транспортних схем і схем організації дорожнього руху та з екологічно безпечними умовами; Відповідно Статті 27 Закону, організація дорожнього руху на автомобільних дорогах, вулицях та залізничних переїздах здійснюється із застосуванням технічних засобів інформаційно-комунікаційних та автоматизованих систем керування та нагляду за дорожнім рухом відповідно до правил і нормативів. Організація дорожнього руху здійснюється спеціалізованими службами, що створюються відповідними органами: на автомобільних дорогах, що перебувають у власності територіальних громад, - органами місцевого самоврядування; на інших автомобільних дорогах - центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері дорожнього господарства та управління автомобільними дорогами; на залізничних переїздах - центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері безпеки на залізничному транспорті. Вінницьке КП «СМЕД ОДР», згідно статуту, є спеціалізованим підприємством з організації дорожнього руху, що здійснюється із застосуванням технічних засобів та автоматичних систем керування дорожнім рухом. Підприємство належить до комунальної власності територіальної громади м. Вінниці (рішення Вінницької міської ради від 30.01.2009 р. № 2235 «Про створення комунального підприємства «Вінницька спеціалізована монтажно-експлуатаційна дільниця з організації дорожнього руху»). Засновником та власником Підприємства є територіальна громада м. Вінниці в особі Вінницької міської ради. Органом за яким закріплено функції управління Підприємством, є Департамент енергетики, транспорту та зв’язку Вінницької міської ради. Враховуючи вищевикладене, просимо дати роз’яснення щодо необхідності, доцільності та законності проведення тендерних процедур на виконання послуг «Поточний ремонт (встановлення та заміна дорожніх знаків) на території Вінницької міської територіальної громади» та «Встановлення і заміна пошкоджених інформаційних панелей з розкладами руху на зупинках громадського транспорту», при виконанні обов’язків з забезпечення безпеки дорожнього руху органом управління ВМР (Департаментом енергетики, транспорту та зв’язку Вінницької міської ради).
Відповідь
31.05.2022 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
617 / 623
У зв’язку виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд, затвердженого постановою КМУ від 19.04.2022р. №473, організація та координація виконання невідкладних робіт здійснюється виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а вразі їх відсутності-військовими адміністраціями У разі виникнення на відповідній території проявів збройної агресії Російської Федерації, що зумовили пошкодження об’єктів, уповноважений орган приймає рішення щодо проведення їх обстеження відповідно до Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва, затвердженого постановою КМУ України від 12.04.2017 № 257. ФОП Белень М.В надає послуги з проведення технічного обстеження та проектування на об’єкти які були пошкоджені від проявів збройної агресії Російської Федерації що призвело до значних руйнувань будівель та споруд. Згідно визначення вартості даних послуг (Додаток 5 до Настанови з визначення вартості проведення робіт з оцінки технічного стану та експлуатаційної придатності об’єктів будівництва) об’єкти перевищують за 50.000 тис.грн. Згідно Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» на території України введено воєнний стан. У зв’язку з вищенаведеним, урядом прийнято Постанову КМУ від 28 лютого 2022 р. № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану», згідно підпункту 1 пункту 1 якої установлено, що в умовах воєнного стану оборонні та публічні закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються без застосування процедур закупівель та спрощених закупівель, визначених Законами України “Про публічні закупівлі” та “Про оборонні закупівлі”. Разом з тим, слід зазначити, Постанова КМУ №169 не містить обмеження щодо суми договорів, які укладені за результатами проведення закупівлі шляхом застосування даної постанови. Враховуючи все вищенаведене, питання полягає в наступному: чи має право замовник посилаючись на Постанову №169 заключати договір на надання послуг, не опираючись на цінові пороги, які передбачені Законом України «Про публічні закупівлі»?
Відповідь
24.05.2022 Запитання      Тема: Інше Розширений перегляд
545 / 547
Просимо надати роз'яснення з приводу правомірності укладання прямого договору у теперішній воєнний час для придбання поливно мастильних матеріалів.
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2