Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
Консультації
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
21.02.2022 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
306 / 315
Відповідно до п. 2частини5 статті 41 Закону України " Про публічні заупівлі" істотні умови договору не можуть змінюватися після його підписання до повного виконання зобов'язань сторонами в повному обсязі, крім випадків: збільшення цини за одиницю товару до 10 відсотків пропорційно збільшенню ціни такого товару на рину у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми ,визначеної в договорі про закупівлю, - не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю. Суть питання полягає в тому: 1) при спощеній процедурі, на який день з дня підписання договору про закупівлю буде законно підписати додаткову угоду до договору та збільшити суму за одиницю товару? 2) Чи можна збільшити суму договору більше ніж на 10%, якщо це підтверджено довідкою з ТПП.
Відповідь
21.02.2022 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
306 / 305
Відповідно до статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» істотні умови договору можуть змінюватись, зокрема, у випадку передбаченому пунктами 2 та 7 частини п’ятої статті 41 Закону. Пунктом 2 частини п’ятої статті 41 Закону передбачено обов’язкові умови внесення змін до істотних умов договору у разі коливання ціни товару на ринку в межах 10%. Пунктом 7 частини п’ятої статті 41 Закону передбачено можливість формульного розрахунку ціни товару в залежності від зміни визначених Законом показників. Таким чином, встановлення в договорі формульного розрахунку ціни Товару призводить до зміни істотних умов договору та, як наслідок, суперечить вимогам пункту 2 частини п’ятої статті 41 Закону, оскільки зростання показників може бути більше більше 10 відсотків і у такому випадку ціна збільшить на відсоток , що більший від визначеного пунктом 2 частини п’ятої статті 41 Закону максимального відсотку зростання (10 %). Прошу роз’яснити: чи повинні випадки передбачені пунктами 2 та 7 частини п’ятої статті 41 Закону узгоджуватись між собою? Якщо ні, з огляду на які норми чинного законодавства?
Відповідь
17.02.2022 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
386 / 383
Доброго дня. За результатами відкритих торгів нами було укладено договір з переможцем аукціону на постачання електричної енергії з 01 січня 2022 року на 2022 рік. Договором передбачено, що «Зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, ARGUS регульованих цін (тарифів) і нормативів, що застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни; У цьому випадку зміну ціни здійснюють у такому порядку: - Підставою для зміни ціни є набрання чинності рішенням НКРЕКП про зміну регульованого тарифу на послуги з передачі електроенергії. Враховуючи, що складовою ціни 1 кВт∙год є вартість послуг з передачі електричної енергії, щодо якої проводиться державне регулювання, ціна 1 кВт∙год та ціна Договору, підлягають перегляду у випадку зміни встановленого тарифу, на підставі відповідної постанови НКРЕКП шляхом підписання додаткової угоди про внесення змін до Договору. При цьому зміна ціни Договору може відбуватися як в бік збільшення, так і в бік зменшення, без зміни обсягу закупівлі. - Нову (змінену) ціну за 1 кВт∙год обчислюють за формулою: Цнова = Ц - Т + Тз + ПДВ , де: Цнова – нова (переглянута) ціна електричної енергії за 1 кВт∙год (з ПДВ), грн., Ц – ціна за одиницю електричної енергії на день укладання Договору яка зазначена в п. 3.1 комерційної пропозиції або останньої Додаткової угоди про зміну ціни, що включає вартість послуг Постачальника, пов’язаних з постачанням електричної енергії, з урахуванням Т, (без ПДВ), грн/кВт, год; Т – регульований тариф на послуги з передачі електроенергії, встановлений НКРЕКП до набрання чинності рішення НКРЕКП про зміну тарифу на послуги з передачі електричної енергії (без ПДВ), грн., Тз – змінений регульований тариф на послуги з передачі електроенергії, встановлений НКРЕКП (без ПДВ), грн; ПДВ – податок на додану вартість. Нову (змінену) ціну, визначену відповідно до п. 1.6.7. цього Додатка, застосовують з дня введення в дію відповідного регульованого тарифу згідно з рішенням НКРЕКП, якщо інше не встановлено чинним законодавством України (у тому числі відповідними рішеннями НКРЕКП)». Посилаючись на п. 7 ч. 5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі», у зв’язку із введенням в дію з 01.01.2022 року Постанови НКРЕКП «Про встановлення тарифу на послуги з передачі електричної енергії НЕК «Укренерго» на 2022 рік» від 01.12.2021 р. № 2454, та збільшенням тарифу на послуги з передачі електричної енергії, постачальник запропонував збільшити ціну за 1 кВт за годину з 01.01.2022 року, при цьому не змінюючи кількість кВт/год. В результаті було укладено додаткову угоду, якою було збільшено суму договору. Однак казначейство не погоджується з правомірністю даних дій, а саме: збільшенням суми договору, аргументуючи тим, що дана норма закону (п. 7 ч. 5 ст. 41 ) не стосується процедури відкритих торгів. Постачальник, в свою чергу, наполягає про правомірність своїх дій. Просимо роз’яснити, чи правомірним, в даному випадку, буде збільшення ціни без зміни кількості і, як результат, збільшення суми укладеного за результатами конкурентної процедури договору. Дякуємо.
Відповідь
16.02.2022 Запитання      Тема: Зміна істотних умов договору Розширений перегляд
302 / 307
Комунальне підприємство надає послугу постачання теплової енергії бюджетній організації. У зв’язку із зміною показників, які формують ціну на вказану послугу, вартість Гкл зросла на 18%, що підтверджується відповідними розрахунками та рішенням органу місцевого самоврядування. На підставі пункту 7 частини 5 статті 41 Закону України "Про публічні закупівлі" істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, ARGUS регульованих цін (тарифів) і нормативів, що застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни. Установлення тарифів на теплову енергію нижче за розмір економічно обґрунтованих витрат на її виробництво, транспортування та постачання не допускається (ст. 20 Закону України «Про теплопостачання»). Керуючись положеннями Цивільного та Господарського кодексів щодо внесення змін до договорів, зазначеними вище законами, п. 7 ч. 4 ст. 36 Закону України "Про публічні закупівлі", відповідним рішенням органу місцевого самоврядування про встановлення тарифу на послуги з теплопостачання, сторони можуть внести зміни до договору про закупівлю стосовно зміни ціни за одиницю послуги. При цьому положення п. 7 ч. 4 ст. 36 Закону України "Про публічні закупівлі" можна застосовувати за наявності в договорі порядку зміни ціни. Зважаючи на вказане, прошу надати роз’яснення щодо наступних питань: 1) Чи можливо підняти ціну за опалення на 18% на підставі п. 7 ч. 4 ст. 36 Закону України "Про публічні закупівлі"? 2) Чи достатніми є положення в договорі щодо необхідності повідомлення бюджетної установи у строк, що не перевищує 15 днів з дати введення в дію тарифу? 3) Чи можливо зменшити за п. 7 ч. 4 ст. 36 Закону України "Про публічні закупівлі" обсяг закупівлі, а не ціну, зважаючи на обмеження, встановлені ст. 48 Бюджетного кодексу (щодо неможливості взяття зобов’язань більше, ніж затверджено асигнувань)?
Відповідь
15.02.2022 Запитання      Тема: Відкриті торги з публікацією англійською мовою Розширений перегляд
267 / 271
Доброго дня! Питання наступного характеру. 18.01.2022 року відбулися торги з публікацією англійською мовою (закупівля пального) 31.01.2022 року було підписано договір з замовником. В період з 18.01. по 31.01. і в подальшому до теперішнього часу відбувається коливання ціни на ринку нафтопродуктів виникла потреба в підписанні додаткової угоди. Замовник не хоче брати до уваги подорожчання які відбувались з моменту самого аукціону і до підписання договору. Чи вправі ми брати до уваги даний проміжок часу коли робимо запит до уповноваженого органу на отримання довідки про коливання ціни на ринку?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2