Звичайна версія Розмір шрифта: A A A Схема кольорів: A A A
      Головна / Публічні закупівлі / Консультації з питань закупівель / Консультації з питань публічних закупівель
Консультації з питань публічних закупівель
В словах тільки українські літери, мінімальна довжина слова 3 символи
Пошук в тексті
Bідібрати результати за темою за тегами
Останні запити та відповіді сортувати за
Очистити
26.09.2023 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
975 / 1008
На балансі Сумського педагогічного державного університету імені А.С.Макаренка є три корпуси: 1) Головний корпус який був ведений в експлуатацію 1972 році має інвентарний номер 10310009; 2) філологічний факультет (корпус) який був ведений в експлуатацію 1974 році має інвентарний номер 10310010; 3) прибудова (фізико-математичний корпус) який був ведений в експлуатацію 1976 році має інвентарний номер 10310011; Всі корпуси з’єднанні між собою внутрішніми переходами та мають одну адресу м.Суми, вул. Роменська, 87. Чи буде вважатися три будівлі корпусів одним об’єктом при визначенні предмету закупівлі робіт? Чи буде правомірним укладанням трьох окремих договорів без використання електронної системи відповідно до пункту 11 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабміну від 12.10.2022 № 1178.
Відповідь
21.09.2023 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
1486 / 1495
Згідно Постанови КМУ від 12.10.2022року за №1178(зі змінами) підприємством були проведені відкриті торги з Особливостями на закупівлю послуг з оренди автомобіля за кодом ДК021:2015: 60170000-0 “Прокат пасажирських транспортних засобів із водієм (прокат пасажирського транспортного засобу без водія (Оренда автомобіля).” Згідно договору, укладеного між Держаним міжрайонним підприємством водопровідно-каналізаційного господарства «Дніпро-Західний Донбас» та переможцем торгів ФОП, Орендодавець надає Орендарю послуги згідно коду ДК:021:2015: 60170000-0 “Прокат пасажирських транспортних засобів із водієм (прокат пасажирського транспортного засобу без водія (Оренда автомобіля )” з оплатою щомісячної орендної плати та проведення необхідних ремонтних робіт. Але п.3 ст.791 Цивільного кодексу України ( в подальшому ЦК) передбачено Особливості договору прокату « Капітальний і поточний ремонт речі здійснює наймодавець за свій рахунок», а відповідно до п.1 ст.776 ЦК України «Поточний ремонт речі, переданої у найм, провадиться наймачем за його рахунок, якщо інше не встановлено договором або законом.» З вище наведеного вбачається, що поняття «прокат» та відповідно «найм/оренда» мають протиріччя між собою в частині проведення ремонту (ким, та за чий рахунок буде виконуватись). Моніторинг публічних закупівель в електронній системі «Zakupivli.Pro» показує, що при проведенні закупівель послуг з оренди автротранспорту замовники використовують саме код ДК:021:2015: 60170000-0 “Прокат пасажирських транспортних засобів із водієм (прокат пасажирського транспортного засобу без водія (Оренда автомобіля )” З огляду на вищезазначене, просимо надати роз’яснення, чи правомірно з точки зору вимог чинного законодавства України у сфері публічних закупівель проводити закупівлю послуг з оренди автомобіля за кодом ДК021:2015: 60170000-0 “ Прокат пасажирських транспортних засобів із водієм (прокат пасажирського транспортного засобу без водія”.
Відповідь
18.09.2023 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
1502 / 1522
Замовником було проведено процедуру закупівлі (відкриті торги, за Особливостями), за предметом - Поточний ремонт з усунення пошкоджень внаслідок ракетного обстрілу російською федерацією 26.05.23 будівлі «Будинок спорту» (послуги) та визначено код закупівлі код ДК 021-2015 (CPV): 45000000-7(поточний ремонт). Ідентифікатор закупівлі № UA-2023-08-16-011968-a. До складу поточного ремонту входять: 1. Монтаж та демонтаж риштування (код ДК 45260000-7) 2. Установка каркасів із бруса та дощок з зашивкою плитами USB (код ДК 45420000-7) 3. Оббивка поверхонь вікон плівкою (код ДК 45320000-6) Чи вірно визначено предмет закупівлі замовником за 2 цифрою, відповідно до наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 15.04.2020 № 708? Оскільки визначити за 4 цифрою було неможливо, через різні види робіт (за 4 цифрою), які виконуються при наданні послуг з поточного ремонту будівлі. ДАСУ у Дніпропетровській області вважає це ДУЖЕ ВЕЛИКІМ порушенням Уповноважена особа Володимир ДУБЧЕВ
Відповідь
29.08.2023 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
1257 / 1301
Під час здійснення процедури закупівлі, а саме при придбанні путівок на оздоровлення дітей в дитячих оздоровчих таборах замовники стикаються з проблемами при визначенні виду предмету закупівлі. Деякі замовники зазначають, що це товар, інші замовники вказують, що це послуга. Також немає чіткості з цього питання у висновках ДАСУ про моніторинг публічних закупівель. Деякі аудитори у своїх висновках зазначають про порушення законодавства, через те що придбання путівок відносять до товарів, а не до послуг. Так як Державний класифікатор 021:2015 (Єдиний закупівельний словник) не передбачає відповідного коду закупівлі, а саме придбання путівок на оздоровлення (як товару), а містить лише код 55240000-4: Послуги центрів і будинків відпочинку (як послуги), то замовники обирають саме цей код. Проте ми не вважаємо, що придбання путівок це є послуга, тому що: відповідно до статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі»: - послуги - будь-який предмет закупівлі, крім товарів і робіт, зокрема транспортні послуги, освоєння технологій, наукові дослідження, науково-дослідні або дослідно-конструкторські розробки, медичне та побутове обслуговування, найм (оренда), лізинг, а також фінансові та консультаційні послуги, поточний ремонт, поточний ремонт з розробленням проектної документації; - товари - продукція, об’єкти будь-якого виду та призначення, у тому числі сировина, вироби, устаткування, технології, предмети у твердому, рідкому і газоподібному стані, а також послуги, пов’язані з постачанням таких товарів, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих товарів. Виходячи із наведених вище визначень не можна однозначно стверджувати, що це є послуга, оскільки оздоровлення дітей здійснюється виключно за наявності певного документу, що дає право дитині на отримання послуг. При цьому даний документ включає в себе однаковий спектр послуг для всіх дітей. Тобто замовник купує певний документ, який має свою вартість, яка залежить від якості та кількості послуг з оздоровлення, що в нього включаються. Тобто, це є грошовий документ. В статті 23 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» зазначено, що прийом дитини до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку здійснюється за наявності путівки. Водночас, стаття 1 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» зазначає що: - путівка до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку – це документ, який засвідчує право дитини на отримання послуг з оздоровлення та відпочинку, умови перебування в такому закладі і визначає вартість та перелік послуг з оздоровлення та відпочинку для однієї дитини в конкретному закладі; - оздоровлення – це комплекс спеціальних заходів соціального, виховного, медичного, гігієнічного, спортивного характеру, спрямованих на поліпшення та зміцнення фізичного і психічного стану здоров'я дітей, що здійснюються в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку протягом оздоровчої зміни. Тобто, путівка – це і є той документ, на підставі якого дитячі заклади оздоровлення надають послуги, тому слід розуміти, що путівки - це особливий вид товару, але згідно до діючого законодавства - грошовий документ. Враховуючи вищезазначене, замовник купує путівки (товар) на підставі яких замовнику будуть надаватися послуги. Так як думки замовників в даному питанні розходяться (і не тільки замовників, про що свідчать висновки ДАСУ), тому просимо Вас розібратися в даному питанні та надати чітку відповідь – придбання путівок на оздоровлення дітей це товар чи послуга.
Відповідь
17.08.2023 Запитання      Тема: Предмет закупівлі Розширений перегляд
1000 / 990
Просимо надати відповідь на наступне питання. Відповідно до 34 частини 1 статті 1 Закону України "Про публічні закупівлі" (далі- Закон) товари - продукція, об’єкти будь-якого виду та призначення, у тому числі сировина, вироби, устаткування, технології, предмети у твердому, рідкому і газоподібному стані, а також послуги, пов’язані з постачанням таких товарів, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих товарів. Водночас пунктом 21 частини 1 статті 1 Закону визначено, що послуги - будь-який предмет закупівлі, крім товарів і робіт, зокрема транспортні послуги, освоєння технологій, наукові дослідження, науково-дослідні або дослідно-конструкторські розробки, медичне та побутове обслуговування, найм (оренда), лізинг, а також фінансові та консультаційні послуги, поточний ремонт, поточний ремонт з розробленням проектної документації. У відповідності до наведених норм видається, що під час закупівлі товарів замовники можуть здійснювати закупівлю супутніх послуг. Відповідно в даному випадку постає питання чи є можливим під час закупівлі послуг закупівля супутніх товарів, наприклад, під час закупівлі послуг з технічного обслуговування і ремонту транспортних засобів закупляти запчастини для такого ремонту, оскільки пункт 21 частини 1 статті 1 Закону безпосередньо не передбачає такої можливості?
Відповідь
Міністерство економіки України 01008, Україна, м. Київ,
вул. Грушевського, 12/2